Різне

Ортопед: хто це і що він лікувати

Ортопед: хто це і що він лікувати

Хвороби, якими займається ортопед

Захворювання, з якими звертаються до ортопеда, можуть бути від народження, носити набутий або інфекційний характер.

Ось деякі з них:

 • Плоскостопість. Захворювання, що виявляється в зміні форми стопи. Виявляється у дітей після трирічного віку. При цьому порушення середня частина стопи втрачає властиву їй увігнутість, вона розширена, п’ята відведена в сторону. Основна причина плоскостопості — недорозвиненість м’язів стопи, слабкі зв’язки, великі навантаження.
 • Клишоногість. Проблема, викликана цілим комплексом причин, від викривлення хребта до погіршення зору. Вона проявляється в неправильній постановці ніг дитини при ходьбі.
 • Кривошея. Найчастіше буває вродженою, проявляється у відхиленні голови дитини в сторону. Її причинами можуть бути нерівномірність розвитку грудини м’язів або порушення форми або будови шийного відділу хребта.
 • Д ісплазія тазостегнових суглобів. Вроджене порушення будови суглоба, яке закладається ще до народження дитини. Вона може бути викликана поганою спадковістю, неправильним положенням плода і ускладненнями під час вагітності.
 • Бурсит. Хвороба суглобів, викликана запальним процесом в суглобової сумці, що виявляється у вигляді набряку. Найчастіше хвороба має травматичну природу, але може бути спровокована іншими захворюваннями і занадто великими навантаженнями.
 • Артроз. Виражається в руйнуванні хрящів суглоба. Основна причина артрозу — збій обмінних процесів, однак хвороба може бути також викликана травмами, запаленнями, навантаженнями, надмірною вагою.
 • Остеохондроз. Виявляється в зміні будови хрящових тканин і міжхребцевих дисків. Наслідком цього є втрата ними гнучкості і розтяжності, втрата форми. З’являються болі, причиною яких є перманентне напруга м’язів спини.
 • Вивих суглобів. Зрушення суглобових елементів, що не приводить до порушення його цілісності.

Травми:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Перелом. Втрата цілісності кісткової тканини в результаті падіння, удару, автомобільної аварії, промислової травми і т.д.
 • Пухлина Юінга. Злоякісна саркома кісткової тканини. Відрізняється швидким поширенням метастазів. На її поява вплив можуть надати минулі травми і відхилення в розвитку скелета.
 • Ревматоїдний артрит. Хвороба, що супроводжується появою запального процесу і болю в суглобах, яка змінює їх форму і призводить до порушення їх функції. Частіше розвивається у жінок.
 • Остеогенна саркома. Злоякісне ракове захворювання кісток, що характеризується інтенсивним розвитком і появою метастаз. Виникає найчастіше на стегнової кістки. Також буває на плечових кістках, гомілках, ліктях.
 • Деформуючий остеоз. Хвороба, що характеризується збоєм процесу оновлення кісткової тканини, що призводить до порушення її структури і навіть до зміни форми. Це хронічне захворювання з місцевим характером прояву симптомів. В областях поразки з’являється біль, розрощення кісткової тканини, можуть виникнути переломи. Причини хвороби недостатньо вивчені, проте ними можуть бути генетична схильність і несприятливі фактори навколишнього середовища.
 • Хондроміксосаркома. Вид злоякісної пухлини, при якому уражаються, найчастіше, плечові кістки і ребра. Характеризується наявністю вростаючого в кістку новоутворення з чітко відзначаються окремо межами. Симптоми хвороби — зниження рухових можливостей суглобів, що знаходяться поруч, а також біль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артрит суглобів стопи: симптоми, причини, як лікувати захворювання

Ортопед: хто це і що він лікувати

В яких випадках необхідний прийом ортопеда

Захворювання кісткової тканини протікають повільно, без чітко виражених симптомів. Біль з’являється раптово і часто відразу стає нестерпним — хвороба різко досягає свого піку. Тому для профілактики до ортопеда потрібно звертатися періодично, навіть якщо нічого не турбує.

Відвідуйте цього фахівця в наступних випадках:

 1. Ви вдарилися, розтягнули або вивихнули кінцівку.
 2. у вас трапився перелом кісток.
 3. у вас виникли болі в хребті і суглобах.
 4. у вас з’явилися набряки і припухлості в області грудей, на хребті і кінцівках.
 5. У вас знизилася рухова функція суглобів.

Регулярно показуватися цього лікаря повинні люди, які професійно займаються спортом, а такж любителі екстриму. Невеликі тріщини і мікротравми можуть привести до більш серйозних наслідків.

В терміновому порядку звернутися до ортопеда необхідно, коли ви помітили у себе поява таких симптомів:

 • Болі в області хребта.
 • Синдром постійної втоми, сгорбленность.
 • Затікання рук.
 • Малорухомість і ломота суглобів.
 • Набряки суглобів, біль при русі.
 • Ломота і болю тимчасового характеру, зумовлені зміною погодних умов.

Регулярні огляди фахівця показані людям, які перенесли захворювання, описані, а також після травм, які зачіпають хребет.

Дітей обов’язково потрібно періодично показувати ортопеда, щоб стежити за правильним розвитком кісткової тканини, виключити розвиток таких хвороб, як клишоногість, плоскостопість, кривошия і викривлення хребта, і, в разі вия лення патології, вчасно вжити заходів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Також дитини слід привести на прийом, якщо:

 1. Йому важко ходити, у нього незграбна хода. Це може свідчити про наявність плоскостопості
 2. У нього асиметричні стегна. В даному випадку мова йде про дисплазії суглобів
 3. Шкарпетки дитини «дивляться» один на одного. Причиною цього може бути клишоногість
 4. Дитина нахиляє голову на плече, він згорблений і сутулий
 5. Дитина відчуває болю в спині, кінцівках або шиї
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Новий протокол: в Україні стали лікувати коронавірус ліками від тромбозу

Навіть якщо у вас або вашої дитини не спостерігається ні один з перерахованих вище симптомів, не слід нехтувати профілактичними оглядами ортопеда.

Методи діагностики та лікування захворювань опорно-рухового апарату

Для виявлення патології та правильної постановки діагнозу лікаря необхідно:

 1. Провести огляд пацієнта, оцінити будова скелет і стан кісткової системи.
 2. Оцінити величину відхилень від норми при русі пошкодженого суглоба.
 3. Призначити рентген, необхідні аналізи (згортання крові, загальні аналізи крові та сечі і ін.), в складних ситуаціях — МРТ або КТ.

Ортопед: хто це і що він лікувати

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Іноді для уточнення діагнозу потрібна консультація іншого фахівця.

Терапія здійснюється індивідуально для кожного окремого випадку . Ортопед лікує за допомогою фізіопроцедур (курсу масажу, лікувальної фізкультури, електрофорезу), медикаментами (блокад, курсів антибіотиків і т.д.), або за допомогою оперативного втручання.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чому болять суглоби рук і що робити

Coolio

Кращі маски для проблемної шкіри

Dmitry

Біль в суглобах рук і ніг: причини і лікування, діагностика проблеми

Coolio

Пилові кліщі: симптоми алергії на шкірі

Scooby

Білі плями і пухирці на сосках

Undershmidtther

Профілактика пролежнів і попрілостей

Marina

Причини і лікування тріщин на пальцях рук і ніг: виявляємо проблему і підбираємо терапію

Scooby

Чи можна видаляти родимки? Поради лікарів з видалення на тілі та обличчі, кращі способи і свідченнях

Sasha

Ів Роше: зволожуючий крем для обличчя

Alex

Залишити коментар