Різне

Остеопат: хто це і що робить даний фахівець

Остеопат: хто це і що робить даний фахівець

Грамотний фахівець завжди попросить у пацієнта результати УЗД, КТ, МРТ або будь-яких інших досліджень, якщо вони є на руках у хворого.

Одні світила медицини чудово ставляться до остеопатії, вважаючи цю науку справжнім проривів у лікуванні хвороб, інші лікарі ставляться до цієї терапії менш поблажливо. Єдиної думки про цю області лікування поки не склалося.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Що робить даний фахівець?

 1. Для початку, лікар знайомиться з пацієнтом і оцінює його зовнішній вигляд — високий або низький зріст, наявність ожиріння або, навпаки, виснаження, тип конституції. Все це допомагає фахівцеві оцінити можливі проблеми з органами і опорно-руховим апаратом пацієнта.
 2. Звична схема спілкування «пацієнт-лікар» присутній і в разі відвідування остеопата. Він докладно збирає скарги, дізнається факти про особливості життєвого укладу, професії і хронічних захворюваннях людини.
 3. Як було зазначено вище, остеопату може знадобитися ознайомиться з вже наявною медичною документацією і результатами проведених досліджень. Це необхідно для того, щоб фахівець представив повну картину захворювання.
 4. Наступний, і найбільш важливий крок — безпосередній вплив на організм пацієнта. Лікар використовує виключно силу і спритність своїх рук, а також знання з області анатомії. Впливаючи на особливі зони організму, фахівець може поставити точний діагноз. Наприклад, пацієнт, який звернувся зі скаргами на болі в області попереку, при ретельному огляді остеопатом може почути кілька можливих діагнозів — пієлонефрит, люмбоишиалгия або, наприклад, остеохондроз поперекового відділу хребта.
 5. Після постановки діагнозу, лікар розробляє тактику лікування . Він може приступити до мануальної (тобто річний) терапії відразу ж, або розробити систему відвідувань.
 6. Найчастіше, для досягнення ефекту пацієнтові потрібно ціла серія відвідувань остеопата. З кожним разом лікування буде давати все більше і більше результату, а стан помітно полегшитися.
 7. Методики впливу на організм можуть бути досить болючими і навіть неприємними — це слід пам’ятати кожному пацієнтові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які захворювання лікує дерматолог, що він робить на прийомі і коли до нього йти?

Особливості роботи з дорослими

Ті чи інші проблеми зі здоров’ям можу виникнути у кожної людини — будь то наслідки спортивних травм у молодих або дегенеративні захворювання у більш дорослих пацієнтів.

Остеопат: хто це і що робить даний фахівець

К остеопату звертаються пацієнти зі всілякими недугами:

 • Хвороби серцево — судинної системи (артеріальна гіпер- або гіпотензія, ішемічна хвороба серця, відновлення після інфаркту міокарда, схильність до тахікардії)
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту (дискінезія жовчовивідних шляхів, ГЕРБ і інші функціональні захворювання).
 • Хвороби сечовидільної системи (нетримання сечі)
 • Хвороби нервової системи (вегето-судинна (або, за сучасною класифікацією, нейро-циркуляторна) дистонія, наслідки черепно-мозкових травм, рецидивні головні болі і Мігро і).
 • остеопат можуть бути підвладні навіть якісь психічні порушення, за рахунок впливу релаксирующих методик (неважкі депресії, розлади сексуальної сфери зі зниженням лібідо, підвищена дратівливість і стомлюваність).
 • І, нарешті, захворювання опорно-рухового апарату (наслідки вивихів і переломів, остеохондроз, люмбаго, протрузії, м’язовий спазм, наслідки спортивних травм, відновлення після операції реконструкції зв’язкового апарату).

Слід зазначити, що при деяких станах гра отний остеопат не проводитиме лікувальні маніпуляції, адже це може зашкодити пацієнтові:

 1. Злоякісні новоутворення будь-якої локалізації або підозри на них.
 2. Гострі інфекційні захворювання
 3. загострення хронічних захворювань
 4. Важкі психічні захворювання з порушенням контролю своєї поведінки
 5. Остеопороз і інші дегенеративні захворювання кісток
 6. Підозри на стани, які потребують невідкладної допомоги — інсульт, інфаркт, гіпертонічний криз.

Особливості роботи з дітьми

К ждий батько з перших днів життя переживає за здоров’я і благополуччя немовляти. У віці декількох місяців кожен немовля може бути обстежений у остеопата. Спеціаліст проведе профілактичний огляд, в першу чергу виключаючи патологію опорно-рухового апарат, наприклад, часто зустрічається дисплазію кульшових суглобів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Остеопат: хто це і що робить даний фахівець

Малюки, які отримали родові травми, відчували хронічну гіпоксію у внутрішньоутробному періоді або народилися раніше терміну, відносяться до групи ризику по розвитку неврологічних порушень — проблем із збудливістю, увагою, активністю (в рамках синдрому гіперактивності). Остеопат допоможе діагностувати і впоратися з цією проблемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які захворювання лікує дерматолог, що він робить на прийомі і коли до нього йти?

Інша поширена проблема дітей перших місяців життя — кривошия. Буквально за 4-5 сеансів грамотний лікар допоможе налагодити м’язовий тонус м’язів шиї, позбавляючи новонародженого незручностей і полегшуючи батькам годування малюка.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Однак, найважливіший момент — це консультація дільничного педіатра перед лікуванням у остеопата. Лікар, який добре знає особливості кожного маленького пацієнта, підкаже, чи необхідний прийом остеопата вашому малюку.

Методи терапії

Кожен остеопат володіє різними методиками лікування. Ось найпоширеніші з них:

 1. Краніосакральна остеопатія — застосовується при патології нервової системи, нормалізує динаміку спинномозкової рідини в головному і спинному мозку, відновлює правильну конфігурацію кісток лицьового черепа, знімаючи больові відчуття.
 2. структуральних остеопатія — заходи відновлення функції опорно-рухового апарату.
 3. Вісцелярна остеопатія — комплекс дій, спрямований на усунення проблем з внутрішніми органами.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Крем від попрілостей для дітей

Bobby

Які дії потрібно виконувати при проведенні штучного дихання

Lamaxima

Висип на стегнах у дорослого і дитини

Andrey

Сайт ТурПоиск — удобный инструмент для путешественника

admin

Симптоми і лікування екземи Капоші

Megusta

Як проявляється харчова алергія?

Alfonso

Вітіліго в інтимних місцях

Coolio

Як позбутися від кондилом?

Sasha

Кращі рецепти ванночок з содою від грибка нігтів на ногах в домашніх умовах

Bobby

Залишити коментар