Різне

До якого лікаря звертатися якщо болить коліно

До якого лікаря звертатися якщо болить коліно

Іноді коліна болять при стресі. Рівень кортикостероїдних «стресових» гормонів в крові призводить до ослаблення вироблення власної гіалуронової кислоти, що входить до складу суглобової рідини. Хрящ починає розтріскуватися і стоншується.

Чим небезпечні болі в коліні

Часто болями страждають літні люди, люди із зайвою вагою, підлітки, і, природно, не розрахували навантаження спортсмени. Люди, які пережили аварію (автомобільну) і сильний удар часто згодом відчувають болю в колінах.

Про зайву вагу вже багато сказано, але не кожен знає, яке навантаження відчуває колінний суглоб. Так, при вазі людини 150 кілограм, навантаження на суглоб при кожному кроці може досягати 700 кілограмів! Таке навантаження неминуче призводить до деформації суглобів. Звичайно, перш ніж займатися коліном, треба думати про зниження навантаження на нього, приводити вага в порядок.

Суглоби літніх людей, по-перше, зношені, а по-друге, в них вже йде процес вікового вимивання поживних речовин і кальцію, ослаблення м’язів. Підлітки, навпаки, перебувають у періоді активного росту, і їх суглоби не завжди встигають швидко адаптуватися до нових параметрів організму. У обох груп пацієнтів можливий розрив м’язів, які тримають суглоб. (Якщо це сталося, з’являється величезна гематома практично чорного кольору і сильна, непрохідна біль.)

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Спортсмени більш схильні до кількості травм, але і до тренувань треба підходити більш ретельно, перш за все, пройти медичне обстеження і з’ясувати стан колінного суглоба. За підсумками обстеження спортсмен може підібрати програму занять і оптимізувати навантаження.

Ігноруючи біль, людина може запустити захворювання колінного суглоба до того стану, коли буде потрібно вже хірургічне втручання. Люди рвуть зв’язки, додатково травмують суглоби, а все тому, що не завжди розуміють, що потребують термінової допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Якщо опухає і болить гомілковостопний суглоб: причини і як лікувати

Людина оступився або підвернув ногу, «неправильно» сіл або встав, «вибив» меніск і ось уже відчуває гострий біль , яка трохи згодом перетворюється в легкий дискомфорт і людина не надає йому значення. Зазвичай суглоб відновлюється через кілька днів, але часто буває так, що біль наростає і стає нестерпним.

До лікаря!

Важливо вчасно звернутися до лікаря. Часто люди самі собі призначають обстеження, але в підсумку виходить те, що проводяться непотрібні дослідження, результат яких не показовий для цієї сфери, і це призводить до надмірних витрат. Саме лікар повинен призначити обстеження і поставити діагноз. Звичайно, основним фактором успіху є вибір «свого» лікаря (за рекомендацією або за відгуками пацієнтів), або ведення паралельних прийомів у різних лікарів.

На даний момент маса фахівців можуть надати допомогу при болю в коліні:

  • Травматолог.
  • Хірург.
  • Ортопед.
  • Ревматолог.

До якого лікаря звертатися якщо болить коліно

В деяких випадках пацієнта потрібна допомога невролога та інших фахівців.

В деяких випадках краще отримати рекомендації від оперують хірургів, а також від лікарів, що займаються протезуванням суглобів. Вони накопичили значний досвід в цій сфері і більш занурені в тему. На жаль, дільничним лікарям зовсім ніколи вдаватися в деталі ваших колінних суглобів, дуже ретельно і детально їх обстежити.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Методи діагностики та лікування

На прийомі лікар повинен ретельно обстежити коліно, виявити больові точки , оцінити розмір суглоба, наявність набряків, стан пов’язують м’язів. Залежно від результатів особистого огляду він визначить проекції для МРТ обстеження і призначить обстеження, яке включає:

  • Клінічний аналіз крові. Підвищення ШОЕ до 25 мм / год і вище, підвищення рівня лейкоцитів і нічні болі в суглобах можуть свідчити про запальний процес.
  • Біохімічний аналіз крові. Дає відповідь на питання: артроз або артрит? При артрозі всі показники в нормі, при артриті підвищується рівень С-реактивного білка, серомукоида, деяких глобулінів і імуноглобулінів.
  • Рентген. Виявляє всі кісткові деформації, наявність остеофітів (нарости, що виникають при деформації кістки), відхилення від норми ширини суглобової щілини. АЛЕ: стан м’яких тканин неможливо оцінити і тому тільки по рентгенограмі зробити висновок про суглобі неможливо!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Болить коліно - до якого лікаря звернутися?

До якого лікаря звертатися якщо болить коліно

Далі, в залежності від думки лікаря можуть бути призначені:

  1. Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Дане дослідження дає повну картину стану суглоба, АЛЕ: часто через недостатню кваліфікацію лікаря, який займається розшифровкою, виникають помилки.
  2. Комп’ютерна томографія. Метод застосуємо у разі неможливості проведення МРТ.
  3. УЗД суглоба. Як і МРТ дозволяє побачити стан м’яких тканин: витончення хряща, зміна кількості суглобової рідини, пошкодження менісків, АЛЕ: інтерпретація отриманих даних може бути невірною.

Перевага МРТ перед КТ полягає в тому, що зображення м’яких тканин більш контрастні і інформативні, і отримання зображень в будь-якій площині можна отримати без зміни положення пацієнта.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Може бути призначений відбір суглобової (синовіальної) рідини на аналіз кольоровості і прозорості.

Лікарі радять приносити дані досліджень з собою на прийом, причому лікар повинен мати можливість самостійно оцінити стан суглоба за цими результатами, не вдаючись до виконаним висновками. Також не слід впадати в паніку від поставлених діагнозів, а перевіряти їх у інших фахівців. Помилки в діагностиці колінних суглобів складають 30%, а в поліклінічних умовах до 63%.

За підсумком обстеження лікар уточнить діагноз і сформує схему лікування, підбере правильну медикаментозну терапію і призначить можливу дату повторного обстеження.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Знаходимо причину і вирішуємо неприємну проблему: прищі на тілі

Andrey

Чим мазати фурункул?

Axel

Як прибрати чорні точки навколо губ?

Andrey

Причини і лікування фурункула на грудях

Megusta

Як легко витягти скалку? Кращі способи в домашніх умовах

Axel

Медове обгортання від целюліту в домашніх умовах

Dmitry

Хвороби суглобів пальців рук: перелік основних діагнозів і способів лікування

Scooby

Чим відрізняється протрузія від грижі міжхребцевих дисків?

Alex

Крохмаль замість Ботокса: кращі рецепти маски від зморшок з медом і бананом

Coolio

Залишити коментар