Діти

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Незміцнілий організм ще не може в достатній мірі справлятися з посиленими тренуваннями, тому і виникають запальні процеси. Найбільшу групу ризику становлять підлітки що професійно починають займатися спортом — футбол, танці, бойові єдиноборства, гімнастика, легка атлетика.

небезпечна хвороба Шляттера?

Розвиток хвороби при відсутності лікування може змусити надколінок зміститися вгору, це викличе додаткове обмеження рухливості в суглобі і болю будуть турбувати частіше.

Іноді таке зміщення може спровокувати деформацію суглоба при його ослабленні хворобою, наслідком буде виникнення згодом артрозу. Проте ймовірність незворотного пошкодження кістки досить невелика і не викликає порушень розвитку.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Симптоми у підлітків

На початковому етапі прояви захворювання проявляє себе слабо і тільки після фізичних навантажень у вигляді незначних болів. Після відбувається посилення больових проявів що можуть відчуватися у внутрішній частині коліна, а також в області гомілки.

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

При згинанні коліна під час присідань або при посиленому впливі на колінний суглоб біль загострюється. Згодом на тлі набряклості коліна в нижній його частині проявляється шишка. Крім цих симптомів у період загострення болю може додатково проявлятися підняття температури, озноб, почервоніння шкіри.

Діагностика

Формування діагнозу визначають клінічні ознаки. Для цього з’ясовуються загальні симптоми скарг і прояв дискомфорту, чи були випадки травмування кінцівок і суглоба, фізична активність і рід діяльності. Проводиться візуальний огляд, після якого найбільш ймовірно буде призначено дослідження рентгеном.

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Як правильно лікувати?

Лікування необхідно застосовувати те, яке призначає лікар. В основному застосовуються такі підходи:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  1. Відразу необхідною умовою лікування ставиться іммобілізація хворої ноги. Забезпечення повного спокою запобігає розвитку захворювання. Крім заборони на фізичні навантаження пропонується використовувати спеціалізовані бандажі для колінного суглоба або різні фіксуючі наколінники.
  2. Медикаментозне лікування. У нього включаються кошти що знімають болі і запалення Тайленол, Ібупрофен та ін. Поширене використання різних зовнішніх мазей з знеболюючим ефектом, а також з зігріваючим ефектом. Тривалість лікування визначає прийом вітамінів групи В.
  3. Дуже ефективним є використання фізіопроцедур. Комплексний вплив різнобічних прийомів допомагає швидко знизити біль і позбутися від хвороби. Найбільш рекомендовані: ударно-хвильова терапія, електрофорез, магнітотерапія. Особливо рекомендується до застосування грязелікування і водні процедури.
  4. ЛФК. Рекомендовано використовувати комплекси вправ для зміцнення стегна і суглоба. Призначається при зниженні загострення.
  5. Хірургічне лікування. Проводяться процедури з фізичного видалення новоутворених розростань на кістки і ліквідація вогнищ некротичного характеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фіброзит: що це, симптоми і методи лікування

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Чи можна служити з даним захворюванням?

Таке питання виникає досить регулярно, так як хвороба Шляттера найбільш часто турбує підлітків і людей призовного віку. Конкретне ж рішення залежить від конкретного стану колінного суглоба. Якщо немає серйозних обмежень рухових функцій, то в армію люди з такою патологією призиваються.

Як правило все вирішує спеціалізована медична комісія, яка в індивідуальному порядку розглядає ту чи іншу ситуацію. Якщо стан призовника буде визначено що не придатне для служби, то виноситься відповідне рішення. Зазвичай практикується відстрочка на термін не більше півроку для усунення захворювання.

Профілактика у підлітків

Дане захворювання досить легко попередити якщо дотримуватися деяких правил. У період інтенсивного розвитку організму не варто допускати надмірного впливу на колінні суглоби. Необхідно бути обережним і уважним при виконанні спортивних тренувань. Зменшити ймовірність прояву захворювання допоможе контроль власної ваги.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Наслідки і ускладнення

При відсутності і в разі запізнілого лікування бугристость що утворюється на великогомілкової кістки досить відчутно може заважати рухливості, з часом це може тільки посилюватися і викликати більш серйозні обмеження.

Досить часто в результаті подальшого лікування під коліном може залишатися шишка, вона зазвичай не доставляє будь-яких незручностей. Проте ліквідація даного захворювання залишає після себе деякі прояви в подальшому. Це можуть бути періодичні ниючі болі або легка ломота в разі , коли йде зміна погодних умов . Усунене захворювання може бути передумовою для виникнення остеоартрозу колінного суглоба що також буде доставляти больові ефекти .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Maria

Інфекційно-алергійний артрит у дітей: причини, симптоматика і лікування

Dmitry

Стенди для дитячоко садочку с темою ОБЖ

admin

Сколіоз ( викривлення хребта ) у дітей: причини і лікування

Lamaxima

Якщо у дитини хрумтять суглоби: чим це небезпечно і що робити

Murcia

Синовит тазостегнового суглоба у дітей і дорослих: симптоми і лікування

Andrey

Дисплазія тазостегнових суглобів у новонародженого: що це, симптоми і лікування

Murcia

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Ювенільний ревматоїдний артрит: класифікація, симптоми і лікування

Maxim

Залишити коментар