Діти

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Вродженим захворювання виходить в результаті неправильного розташування плода в утробі матері, надмірного внутрішньоутробного тиску на кістки стоп. Описувана вище проблема може початися внаслідок внутрішньоутробного кисневого голодування. Набуте захворювання пов’язане з неправильною роботою сухожиль, часто спостерігається у віці 9-10 місяців, коли малюк, вставши на ніжки, намагається зробити перші кроки.

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Найчастіше патологія формується у дітей з ослабленим імунітетом, недоношених, дітей із зайвою вагою. Іноді клінічна картина може розвиватися після отримання травми, тривалого перебування кінцівки в гіпсі. Також пацієнти з дисплазією або вивихом стегна часто схильні до подібного недугу.

Симптоми вальгусной деформації стопи у дітей

Досить часто перші ознаки відхилення від норми, помічають ближче до року, після того, як малюк почав ходити. На даному етапі, вага тіла припадає не на всю стопу, а на внутрішній край.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Поступово хода буде ставати більш незграбною, при грі з однолітками, пацієнт буде швидше втомлюватися і скаржитися на біль в ногах і хребті. Найчастіше до вечора нога може трохи опухнути, можливо, поява судом в литкових м’язах.

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Також слід звернути увагу на часто використовувану дитяче взуття. Відхиленням від норми, вважається її нерівномірне зношування. Згодом, вальгус стоп може перерости в плоскостопість, сколіоз, остеохондроз і артроз. На ранній стадії захворювання, впоратися з проблемою набагато легше.

Діагностика вальгусной деформації стопи у дітей

Вальгусна деформація у дітей в дитинстві, може бути діагностована педіатром. Але більш точний діагноз зможе поставити тільки дитячий травматолог. Також фахівцем може бути призначені додаткові діагностики.

Вальгусна деформація стопи у дітей: симптоми і лікування ( з фото )

Для більш точного діагнозу пацієнту буде призначена рентгенографія, а також комп’ютерна планографія і подометрія.

Проведення комп’ютерної подометріі дозволяє виявити зміни в ногах, а також визначити, куди саме доводиться найбільший тиск. Також буде призначено обстеження у дитячого лікаря невролога. Така процедура необхідна для діагностування защемлення нервових закінчень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування псоріазу за допомогою ванн: морська сіль, скипидар, крохмаль, харчова сода та інші

Лікування вальгуса стопи у дітей

При виявленні вальгусной деформації стопи в ранньому віці, в подальшому необхідно часте відвідування лікаря педіатра. Процедура необхідна для відстеження динаміки лікування.

На ранніх стадіях лікування може бути консервативним, при більш запущених — оперативним.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Якщо наявність патології повністю підтвердилося, необхідно вжити таких заходів:

  • Призначення лікувальної гімнастики, для виправлення виявленої патології стопи. Курс і тривалість, призначаються лікарем, в індивідуальному порядку.
  • Носіння дитячого взуття з ортопедичним ефектом. Дана взуття є досить дорогою, але тривале носіння дає свій позитивний ефект. На початкових стадіях захворювання, лікар може прописати носіння ортопедичних устілок. Для кожного пацієнта устілки підбираються індивідуально, в більшості випадків виготовляються під замовлення.
  • Курс дитячого лікувального масажу. Проводиться тільки досвідченим фахівцем. Якщо у пацієнта початкова стадія захворювання, то масаж призначається лікарем, може згодом проводитися в домашніх умовах. Якщо патологія досягла важкої стадії, масаж буде проводитися тільки в медичній установі, під наглядом фахівця.
  • Лікувальна фізкультура найчастіше призначається на початкових стадіях, а також з метою профілактики.
  • Якщо під час ходьби відчуваються досить сильні больові напади, лікарем може бути призначено застосування знеболюючих препаратів, відповідно до вікової категорії.

Оперативне лікування стоп в дитячому віці призначається тільки в тому випадку, якщо всі перераховані вище методи не принесли поло жительность результату, а стан поступово починає погіршуватися.

Хірургічному втручанню подібний діагноз піддається в дуже рідкісних і запущених випадках. Завдяки сучасним технологіям, операція проводиться в досить швидкі терміни, дозволяє пацієнтові не носити гіпс.

Суть операції полягає в правильному розташуванні зв’язок. Після операції пацієнт може вже самостійно пересуватися на наступну добу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Хірургічне лікування дозволено дітям старшої вікової категорії та тільки при виражених пошкодженнях. Найчастіше маленьким дітям допомагає курс лікувального масажу. Тривалість курсу масажу 10-12 днів, після перерву на 2 місяці, потім повторний курс. Застосовувати до тих пір, поки викривлення не буде повністю виправлені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи буває алергія на золото? Розбираємо симптоми і механізм виникнення

Профілактичні заходи

Виявити вальгусную деформацію стопи на ранній стадії і вчасно розпочати лікування цілком можливо. Виняток становить вроджена патологія. При вродженої патології відвідувати фахівця необхідно строго по прописаним графіком. Не слід нехтувати заходами профілактики, які полягають в:

  1. несильно навантаженнях на ноги.
  2. Вживання їжі багатої вітамінами, мінералами.
  3. Носіння зручного взуття.
  4. Регулярних фізичних вправах для пацієнта, згідно з його вікової категорії.
  5. Легкому масажі ступень.

Захворювання можна вилікувати за короткі терміни, якщо дотримуватися рекомендації фахівців. Завдяки своєчасній профілактиці, можна уникнути ряду неприємних проблем.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, особливості та лікування

Sasha

Якщо у дитини болять коліна: причини, ніж це небезпечно і що робити

Megusta

Перелом ключиці у новонародженого під час пологів: причини і наслідки

Lamaxima

Варусна деформація стопи у дітей: симптоми, лікування, фото

Axel

Хвороба Шляттера колінного суглоба у підлітка: причини, діагностика та лікування

Andrey

Вправи і ЛФК при плоскостопості у дітей — методика виконання

Megusta

Шина Віленського: показання та правила використання

Undershmidtther

Якщо у дитини хрумтять суглоби: чим це небезпечно і що робити

Murcia

Підвивих шийного хребця у дитини: причини, симптоми і лікування

Pasha

Залишити коментар