Профилактика

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Плавати і виконувати вправи на воді дуже корисно всім людям, які мають артроз колін. Але необхідно при цьому проконсультуватися з лікарем і фахівцем з ЛФК, який буде проводити тренування. Адже ступінь ураження суглобів у всіх різна. Звідси підбирається рівень навантаження, а також види вправ. Це сприяє поступовому подоланню захворювання і дозволяє уникнути травм.

Людям, яким була проведена операція по заміні суглоба, також корисна гідротерапія під наглядом лікаря.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Водні процедури добре зміцнюють м’язи. Крім того, вода значно знижує больові відчуття. Тому вправи стають менш хворобливими, ніж на суші.

На початку XXI століття вченими був проведений експеримент. Вибрали три групи людей з артрозом. Перша деякий час виконувала вправи на воді, друга — на суші, а третя не займалася взагалі. Проведені дослідження показали, що водні процедури дозволяють на кілька відсотків знизити біль. При цьому значно поліпшуються функції суглобів, якість життя. Люди стали себе почувати краще і бадьоріше. Також з’ясувалося, що для більш позитивного ефекту гідротерапія повинна бути тривалою і регулярної. Це знизить біль, зміцнить м’язи суглобів, поліпшить активність рухів.

Види вправ на воді при артрозі

При даному захворюванні необхідно виконувати такі вправи:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • ходити по дну басейну (можна пересуватися по воді як по суші вперед, назад, в сторони)
 • Сидячи біля краю басейну, опустити ноги в воду і робити махи.
 • Стоячи у воді, підняти одну ногу, згинати й розгинати коліно під кутом 45 градусів, поміняти ногу, виконати теж вправу.
 • Марширувати в воді, високо піднімаючи коліна протягом деякого ча єни,
 • Плавати брасом (це допомагає наростити м’язову силу ніг і приносить хворим велику користь)
 • Качати ногою (зануритися в воду по пояс, тримаючись за край басейну, качати ногою, ніби сторону, потім поміняти ноги)
 • Піднімати ноги в сторони (важливо триматися за кромку басейну, підняти ногу в сторону і повільно опустити, виконати теж з іншою ногою, повторити кілька разів)
 • Присідання в неглибокому водоймищі (присісти, зігнувши ноги, встати), починати з 5-6 разів, поступово збільшуючи кількість приседов.
 • Робити кр уги ногою (підняти ногу, зігнути в коліні під прямим кутом, виконувати обертальні рухи, зменшуючи і збільшуючи амплітуду, поміняти ноги)
 • Невеликі присідання з прямою ногою (трохи присісти (як на стільці), руки на поясі, спина притиснута до стінки басейну, підняти ногу на висоту 25-30 см, затримати в цьому положенні на деякий час, зробити теж іншою ногою.
 • Прогулянка по периметру водойми (вода повинна досягати пояса) допомагає зміцнити м’язи, спалює зайві калорії, вправа починати повільно, поступово збільшуючи темп (коліна слід піднімати високо)
 • Робота пальцями ніг (встати спиною до стінки басейну, підняти і напружити пальці на ногах, утримувати їх в такому положенні 5-6 секунд, розслабитися, повторити до 10 разів, поступово навантаження можна збільшити) .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Комплекс вправ для літніх людей при артрозі колінних суглобів

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Профілактика захворювання

Людина за своє життя робить величезну кількість рухів при ходьбі. Найбільшу активність при цьому роблять колінні суглоби. Так як хрящова тканина дуже повільно відновлюється, необхідно вже з молодого віку виконувати профілактичні заходи для підтримки здоров’я своїх колін.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. В першу чергу, кожна людина повинна вести здоровий спосіб життя. Важливо позбутися від зайвих кілограмів (якщо вони є), підтримувати здорову вагу. Адже кожен зайвий кілограм дає додаткове навантаження на колінні суглоби, стимулюючи їх подальше руйнування.
 2. Якщо періодично виникає біль, необхідно робити вправи, що дозволяють зміцнити і розслабити м’язи.
 3. Одним з ефективних способів лікування і профілактики артрозу є лікувальна фізкультура. При цьому важливо проконсультуватися з лікарем. Інакше спортивні заняття можуть привести до травми ніг.
 4. В боротьбі із захворюванням можна використовувати деякі види тренажерів, але тільки за рекомендацією фахівця. Перед заняттям потрібно провести розминку, щоб розігріти м’язи і не травмувати їх.
 5. Як вже говорилося вище, найдієвіший метод профілактики — плавання. Завдяки йому не тільки зміцнюються м’язи, а й розвивається гнучкість і витривалість.

Вправи на воді сприяють зниженню ваги і стабілізують здоров’я людини, що страждає на артроз колінних суглобів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Sasha

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Чи можна при подагрі паритися в лазні?

Tanya

Вправи для хребта за методом доктора Бубновського

Andrey

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Tanya

Ортез для колінного суглоба — особливості вибору і використання

Tanya

Як зміцнити голеностоп — гімнастика і корисні вправи

Alex

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Scooby

Залишити коментар