Профилактика

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Чи можна гріти суглоби при артрозі?

Невід’ємним і досить важливим елементом лікування артрозу вважаються зігріваючі компреси, які дозволяють забезпечити інтенсивне відновлення нормального кровообігу, а також знімають больові прояви і набряклість . Якщо мова йде про стадії з інтенсивним запальним процесом, то в такій ситуації прогрівання строго заборонені.

При патології коліна рекомендується використовувати зігріваючий масаж, який дозволяє поліпшити роботу судин і забезпечити поліпшеним харчуванням тканини. Метод зігріваючого масажу застосовується виключно на початковому етапі захворювання.

При артрозі будь-яких суглобів рекомендують застосовувати водно-гігієнічні процедури з розслаблюючим або ж зігріваючим масажем. Якщо ж патологія поєднується з розвитком шкірних захворювань, то прогрів за допомогою водних процедур (душ, лазня, сауна, ванни) категорично забороняється.

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Нерідко виникає питання, чи можна прогрівати суглоби за допомогою грілок. Такий спосіб зігрівання нерідко використовується в терапії, він сприяє зниженню больових проявів, покращує загальне самопочуття пацієнта. Грілку не можна класти безпосередньо на уражений суглоб. Потрібно попередньо її загорнути в рушник, тільки після цього починати процедуру.

Використовувати зігріваючі компреси на підставі спирту рекомендують багато лікарів, так як вони дозволяють зняти больовий ефект і забезпечити поліпшене кровообіг. Встановлюється відсутність можливості накладати компрес на всю ніч. У даній ситуації формується перегрівання, що призводить до прискореного процесу розвитку запальних проявів.

Забороняється гріти суглоби при артрозі в таких випадках:

  1. При загостренні.
  2. В разі активної стадії запалення.
  3. При поєднанні артрозу з іншими патологіями суглобів.

В будь-якому випадку, перш, ніж починати прогрівають процедури потрібно проконсультуватися з лікарем.

Як це правильно робити?

При лікуванні артрозу рекомендується використовувати прогрівають фізіопроцедури, а також відвідування парильні або ж лазні, систематичне застосування спеціалізованих компресів. Всі процедури такого характеру призначаються лікарем після детальної оцінки пацієнта і проведення ряду досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Антигістамінні препарати для дітей: що можна давати з народження і для малюків постарше?

Компреси

Розігріваючі компреси забезпечують зняття болю, активізують процеси обмінного типу в нервових і м’язових тканинах, знижують прояв запалення. Також формується поліпшення роботи судин, що в свою чергу дозволяє отримати покращене харчування всіх тканин, що оточують ушкоджений суглоб.

Основним інгредієнтом таких процедур виступає горілка або ж спирт, додаткові елементи — лікарські трави. Найвідомішим способом лікування артрозу вважається компрес з листя лопуха:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
  1. Для приготування потрібно буде знайти вісім досить великих листя лопуха, вони обов’язково промиваються і складаються між собою (один на одного м’якою стороною). Зверху на них ставиться ємність з гарячою водою.
  2. Пошкоджені суглоби змащуються горілкою, після чого, на них накладаються листя і закріплюються плівкою. Зверху накладається вовняну хустку.
  3. Компрес утримується на ураженому місці протягом декількох годин, після чого видаляється.

Прогрівання в душі

Використовується стандартний стілець , який встановлюється в ванну. Пацієнт сідає, і починається процедура впливу теплого душа під напором саме на область ураження. Як правило, такий варіант прогрівання використовується при артрозі колін.

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Використання грілки і солі

Також рекомендується використовувати сухе тепло. Для процедури нагрівають звичайну сіль на сковороді, після чого висипають її в полотняний мішечок. При пошкодженні суглоба таза рекомендується сідати на мішечок з сіллю, якщо необхідно вплив на колінні суглоби, мішечок можна прив’язати до ураженого місця. При використанні грілки потрібно пам’ятати про відсутність можливості прикладати її безпосередньо до тіла. Її обов’язково потрібно замотати в тканину, попередньо шкіру на ураженій ділянці покривають маслом або ж вазеліном.

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Баня і сауна

Дуже ефективні процедури, які мають важливе значення в лікуванні артрозу. Але, для прогрівання хворих суглобів чітко визначається тривалість процедур з урахуванням стану пацієнта і особливостей розвитку захворювання. Це означає, що використовувати такі процедури можна тільки за рекомендаціями лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи сумісні псоріаз і лазня? Чи можна відвідувати басейн і сауну? Відповідаємо на популярні питання

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Фізіотерапевтичне прогрівання

Призначається лікарем відразу ж після постановки діагнозу. Сьогодні використовуються варіанти прогрівання зчленувань за допомогою полів магнітного характеру, за допомогою впливу ультразвуку, ультрафіолетового випромінювання і електричного струму.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ортопедичні устілки при плоскостопості: як вибрати і користуватися

Alfonso

Корисні фізіопроцедури при остеохондрозі: користь і опис методів

Pasha

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Undershmidtther

Масаж при плоскостопості — техніка проведення

Murcia

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Tanya

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Фінська ходьба з палицями — що це і техніка виконання

Serega

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Megusta

Залишити коментар