Профилактика

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Кісткові новоутворення травмують підлеглі тканини, в тому числі тиснуть на розташовані поруч з хребцем нервові закінчення. Постійний нефізіологічний контакт кістки з нервом, відбивається у вигляді характерного больового синдрому.

Продовжуючи прогресувати, захворювання призводить до стенозу каналу хребця, захоплюючого фарамінарние канали — отвори для виходу нервових волокон вегетативної нервової системи, «обслуговуючих» внутрішні органи і нижні кінцівки. Защемлення нервів даної групи призводить до сильних безперервним болів і значного зниження рухливості.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Крім цього наслідки запущеного радикуліту поперекового відділу можуть виражатися у вигляді запальних процесів в тканинах підлягають і компресійного перелому хребта. Відомо безліч випадків отримання інвалідності людьми, які не що додали значення цьому поширеній і дуже небезпечного захворювання. Відмінним способом лікування і профілактики радикуліту, поряд з прийомом полівітамінів і мінеральних комплексів, є лікувальна фізкультура (ЛФК).

Що таке ЛФК і чим корисні вправи

Користь фізичних вправ очевидна — зміцнення мускулатури проблемних ділянок, призводить до фіксації положення хребців, що в свою чергу перешкоджає затискання нервових волокон. Фахівці рекомендують вдатися до ЛФК вже при перших ознаках захворювання, що розвивається.

До позитивних аспектів вправ також можна віднести нормалізацію обмінних процесів за рахунок поліпшення кровообігу. Надходження мінералів і вітамінів до поперекової області хребта, дозволить уповільнити або запобігти (залежить від стадії) розвиток захворювання і позбавить від вічного супутника радикуліту — болісної болю.

ЛФК — являє собою комплекс фізичних і психологічних вправ, покликаних стимулювати регенеративні функції людського організму. В комплекс ЛФК входять фізичні вправи і психолого-педагогічні інструменти, покликані мотивувати пацієнта на одужання.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Правила виконання вправ ЛФК

Для отримання максимального ефекту від ЛФК, необхідно строго дотримуватися ряду нескладних правил:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Починати займатися строго після консультації з лікарем і узгодженням з ним же комплексу вправ.
 • Чи не тренуватися через силу намагаючись перемогти біль, уникати прийому анальгетиків під час занять.
 • Чи не форсувати процес лікування починати вправи повільно, не поспішаючи, дозволивши м’язам розігрітися. Навантаження потрібно підвищувати поступово, разом з адаптацією хребта.
 • Будь-який біль, що з’являється в процесі занять, є сигналом «СТОП». Можливо неправильно обраний темп, техніка вправ або самі вправи. В даному випадку необхідно звернутися до інструктора або лікуючого лікаря.
 • Дотримуватися рекомендовану інтенсивність тренування, виконувати те, скільки разів слід вправи, яке визначив доктор. Не порушувати систематичність занять.
 • Займатися в провітрюваному приміщенні, не допускати застоїв повітря, уникати протягів. Для тренувань використовувати зручний одяг і взуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стеноз хребетного каналу: опис, лікування, вправи

10 ефективних вправ при радикуліті поперекового відділу

Для зміцнення поперекових м’язів і боротьби із захворюванням можна використовувати наступний комплекс вправ.

Починати заняття необхідно з мінімальних навантажень, запропонований комплекс передбачає повторення кожної вправи від 5 до 15 разів по наростаючій.

 1. Положення лежачи, горілиць, руки витягнуті уздовж тіла, долоні вільно лежать на животі, точка опори — п’яти, стопи підтягнуті тому, коліна зігнутий и. На вдиху рівномірно напружуємо м’язи преса з невеликим прогином попереку. Полегшений варіант (при болях) допускає прямі коліна.
 2. Початкове положення (див. Уп.1), ноги злегка зігнуті. Піднімаємо плечі напружуючи м’язи преса, фіксуємо положення на 3-5 секунд. Повертаємося в початкове положення. Для збільшення навантаження вправа робиться з зафіксованими за головою кистями рук.
 3. Положення лежачи, упор на спину, руки вздовж стегон. Зігнувши одну ногу в колінному суглобі підводиться поперек і фіксується в такому положенні на 2-3 секунди. Після необхідної кількості повторів, вправа повторяться з підгинанням другий ноги. Виконання третього етапу відбувається з підгинанням обох ніг.
 4. Положення лежачи, опора на спину, коліна зігнуті. Ліва рука впирається в праве коліно із зусиллям. Намагаємося притягнути коліно до грудей напружуючи м’язи преса. Вправа робиться в 2 підходи (на кожну руку і коліно) по 10 сек.
 5. Лежачи, руки витягнуті уздовж стегон. Повільно, з навантаженням на прес, прямі ноги відриваються на 30 см від підлоги. Також повільно приймаємо вихідне положення. Для збільшення навантаження можна зафіксувати кисті рук на потилиці.
 6. Початкове положення (Уп.5). Долоні зафіксовані в підлогу, ноги зігнуті і підтягнуті до живота. Проробляємо класичний «велосипед» зі зміною напрямку руху п’ят (від себе / на себе) через кожні 10-15 повторень.
 7. Початкове положення (Уп.5). Ноги піднімаються на 20-35 см від підлоги, положення фіксується з навантаженням на м’язи преса, ноги розлучаються і схрещуються (ножиці). Тривалість — від 5 до 15 повторів.
 8. Лежачи, упор на п’яти і лопатки, ноги зігнуті під прямим кутом. Поперек піднімається від підлоги на максимально можливу висоту, положення фіксується на 4-5 секунд.
 9. Положення — лежачи на животі, тильні сторони кистей заведені під підборіддя, упор на лікті. По черзі піднімається права, потім ліва нога, з затримкою по 5-10 секунд в точці максимального навантаження.
 10. Лежачи на спині, ноги зігнуті пальці рук схрещені «в замок» на колінах. Підтягуючи коліна до грудей зміщувати вага тіла з боку, на бік, повторюючи «нахили» від 5 до 15 разів.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах — як правильно робити

Maria

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Палки для скандинавської ходьби — як їх правильно вибрати

Alfonso

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Tanya

Фінська ходьба з палицями — що це і техніка виконання

Serega

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

Alfonso

Пілатес при сколіозі і остеохондрозі: чи можна займатися, комплекс вправ

Murcia

Баня і сауна при остеохондрозі — чи можна ходити?

Maxim

Залишити коментар