Профилактика

Ортез на палець руки — види, показання, використання

Ортез на палець руки - види, показання, використання

Показання і протипоказання

Потрібно чітко розуміти, що носити ортез на пальці руки можна тільки за призначенням лікаря. Прописується таке фіксуючий пристрій при наявності наступних чинників:

  • Пошкодження бічних зв’язок кисті.
  • «Палець лижника»
  • Артралгія.
  • Артроз.
  • Артрит.
  • Запалення сухожиль.

Крім того, ортез необхідно надіти під час реабілітаційного лікування після травм: переломів, вивихів, розтягувань або ударів.

Але є і ряд протипоказань, при яких іммобілізація пальця таким способом є неприпустимою. Сюди можна віднести порушення кровообігу, подагренний артрит, цукровий діабет, несприятливі дерматологічні явища на шкірі. Також не можна носити ортез, якщо на даній ділянці тіла є незагоєною післяопераційний шов.

Ортез на палець руки - види, показання, використання

Види

В даний час ринок медичних товарів буквально рясніє величезним вибором ортезів. Є моделі непромокальні, виконані зі спеціального матеріалу. Також продаються універсальні ортези, які підійдуть кожному. Можливо таке завдяки продуманій регулюванню.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Існують пристосування такого типу, виконані у вигляді рукавички або своєрідного чохла на руку. Але всі перераховані варіанти можна розділити на 3 основних види:

  1. М’які.
  2. Напівжорсткі.
  3. Жорсткі.

М’який ортез зроблений з термічного пластика або спеціальної тканини. Його призначення полягає в масажі і зігрівання хворого місця. Не підходить таке пристосування для переломів або інших серйозних ушкоджень.

Жорсткий ортез застосовується в якості альтернативи гіпсовій пов’язці. Його широко використовують при переломах, адже таким чином можна надійно зафіксувати фалангу пальця. У порівнянні з гіпсом, в даному випадку мається вагома перевага: жорсткий ортез не дозволяє м’язам атрофуватися при тривалій шкарпетці і не порушує кровообігу.

Напівжорсткий вид ефективно обмежує рух пальця, коли це потрібно тільки частково. Така пов’язка дозволяє знизити негативну динаміку захворювання: наприклад, при артрозі.

Як правильно вибрати

Перед тим, як придбати ортез, потрібно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Він не тільки визначиться з доцільністю іммобілізації суглоба пальця, але і підкаже, який ортез підійде в даній ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому опух палець на нозі

Перед придбанням ортеза потрібно визначити з якою метою він буде застосовуватися: профілактика, післяопераційна реабілітація або лікування. Якщо причиною іммобілізації суглоба пальця стала травма, то потрібно її точно діагностувати. Так як кожен окремий вид травми — будь то вивих, перелом або ушиб, має свою специфіку. Отже, тут потрібно і індивідуальне пристосування.

Ортез на палець руки - види, показання, використання

Потрібно обов’язково з’ясувати з якого матеріалу виготовлений ортез. Якщо є схильність до алергічних дерматитів, краще вибрати пристрій з гіпоалергенного матеріалу.

Ступінь жорсткості також безпосередньо залежить від ступеня пошкодження пальця. Для лікування перелому потрібно ортез найбільшою жорсткості, який максимально зафіксує пошкоджену руку.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Для післяопераційної реабілітації підійде м’який ортез з тканини. Профілактичне носіння ортеза передбачає придбання напівжорсткого утримуючого пристрою.

Необхідно підібрати і відповідний розмір. Не можна, щоб палець був надмірно здавлений. Це може негативно позначитися на кровообігу. Також неприпустимо, щоб ортез був надмірно вільним: таке лікування не буде ефективним.

Як правильно застосовувати

Кожен вид ортеза має свої специфічні умови експлуатації. Зазвичай все це докладно описано в інструкції, що додається. Термін, протягом якого потрібно носіння утримує пристосування, визначається тільки лікарем. Причому по ходу лікування він може бути скорочений або збільшений. Все залежить від перебігу захворювання.

Правильно закріпити ортез на пальці теж повинен лікар. Самостійно цього робити не можна.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Ортез на палець руки - види, показання, використання

Як правило, доглядати за такою шиною нескладно. Потрібно постаратися не допускати її зайвого намокання. А в разі забруднення зробити суху чистку. Хімічні засоби при цьому використовувати не можна. Якщо ортез виконаний з силікону, його можна очищати вологою серветкою.

Знімати до покладеного терміну ортез не можна. Якщо виявлений дефект в кріпленні або носіння доставляє дискомфорт, потрібно звернутися до свого лікаря для корекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Різновиди бандажів для спини і правила їх використання

При носінні не повинно виникати відчуття оніміння або поколювання кінцівки.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Мануальна терапія: що це таке, протипоказання і проведення

Elena

Спортивне харчування для зміцнення суглобів і зв’язок: користь і застосування

Coolio

Ортез для колінного суглоба — особливості вибору і використання

Tanya

Ортопедичні устілки при шпорі п’яти: для чого вони потрібні і як їх вибрати

Marina

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Пілатес при сколіозі і остеохондрозі: чи можна займатися, комплекс вправ

Murcia

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Serega

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Залишити коментар