Профилактика

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Показання і протипоказання

Вправу можна розглядати нарівні з будь-яким іншим рецептом для здоров’я: кваліфікований фахівець в галузі охорони здоров’я буде налаштовувати на вправах на основі безлічі чинників, які й будуть показанням або протипоказанням для виконання вправ. Ці чинники включають:

 • Клінічний діагноз.
 • Чи є біль легкої, помірної або важкої.
 • Полегшення болю, необхідне для збереження активності людини.
 • Частота запропонованих вправ.
 • Правильна форма і здорова постава, необхідна для виконання вправ.

Правила виконання

Ефективна програма вправ для спини повинна бути всеосяжною, працюючи над всім тілом, навіть якщо вона націлена на спину. Збалансована тренування повинна включати поєднання розтягування і зміцнення, а також аеробні вправи для підвищення частоти скорочень серця.

Систематичне виконання вправ є одним з найбільш важливих факторів довготривалого полегшення болю. Проте, збереження фізичних вправ може бути складним через цілу низку причин, включаючи загострення болю в результаті активності, економічних обмежень і низьку мотивацію.

Регулярне розтягування м’язів, сухожиль і зв’язок, які підтримують хребет, є важливим елементом всіх програм вправ на спині. Розтяжки, призначені для полегшення болю в області шиї і спини, можуть бути призначені лікарем, фізіотерапевтом або фахівцем по хребту.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Гімнастика

Розтяжка шиї і плечей. Основні розтяжки від болю в шиї досить зручні для регулярного виконання протягом дня, наприклад, вдома, на роботі або навіть в автомобілі. Деякі приклади включають:

 1. Згинання-розгинання підборіддя. Обережно нахилити голову вперед, підносячи підборіддя до грудей, поки в задній частині шиї з’явиться відчуття розтягування.
 2. Бічний розтягування плеча. Зігнути шию в одну сторону, як ніби торкаючись до вуха і-о-пліч, поки на стороні шиї чи не з’явиться розтягнення. Тримати плечі в зручній, але здорової позі.
 3. Розтяжка лопаток. Покласти одну руку на стіну так, щоб лікоть перебував трохи вище плеча, потім повернути голову обличчям до протилежного напрямку. Підняти підборіддя до ключиці, щоб відчути розтягування в задній частині шиї. Корисно буде злегка потягнути голову вперед іншою рукою, щоб утримувати розтяжку протягом необхідного часу.
 4. Кутова розтяжка. Повернутися обличчям до кута кімнати і помістити передпліччя на кожну стіну ліктями на висоті плечей. Потім нахилитися вперед, поки під ключицею чи не з’явиться розтягнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гімнастика після ендопротезування кульшового суглоба будинку

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Розтяжки від болю в попереку:

 • Зворотне розтягування . Лежачи на спині, підігнути обидва коліна до голови, голову зігнути вперед, поки не відчується зручна розтяжка.
 • Коліно до грудей. Лежачи на спині, потрібно зігнути коліна і ноги на підлозі, потім покласти обидві руки за одне коліно і потягнути до грудей, розтягуючи сідниці.
 • Випади на колінах. Починаючи з обох колін, рухати однією ногою вперед, щоб нога була плоскою на землі, зберігаючи вагу рівномірно розподіленим по обом стегнах (а не на одній стороні або інший). Помістити обидві руки на верхню частину стегна і обережно опустити тіло вперед, щоб відчути розтягування в передній частині іншої ноги.
 • М’язова розтяжка. Лежачи на спині зігнути коліна, перехрестити одну ногу поверх іншої, поклавши щиколотку на зігнуте коліно, потім обережно потягнути нижнє коліно в сторону грудей, поки в сідниці чи не з’явиться розтягнення.

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Розтяжка підколінного сухожилля:

 • Розтяжка стоячи. У положенні стоячи нахилитися вперед, тримаючи ноги прямими і не згинаючи коліна. Спробувати доторкнутися до носків без напруги. Якщо з’являється відчуття тяжкості в підколінної сухожилля, потрібно припинити вправу.
 • Розтяжка з рушником. Лягаючи на спині, тримайте кожен кінець згорнутого рушники і загорніть його за ногу. Потім потягніть ногу перед тілом, щоб відчути невелике розтягнення в м’язі підколінного сухожилля.
 • Розтяжка зі стіною. Лежачи на підлозі, потрібно притиснути сідниці до стіни, а ноги витягнути біля стіни. Спробувати підтягнути коліно якомога пряміше. Це розтягнення зазвичай м’яке для нижньої частини спини, так як воно створює мінімальний стрес і тіло підтримується при лежанні.

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Вправи

існує багато варіантів вправ, які можуть ефективно зміцнювати хребет і надавати допомогу при болю в спині. Пошук тих, які працюють, часто визначається особистими уподобаннями, інструкторами та процесом проб і помилок в пошуку оптимальних способів полегшення болю.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини оперізує болю в попереку і її усунення

Загальні форми вправ можуть включати:

 1. Пілатес.
 2. Йогу.
 3. Атлетіко.
 4. Тай-чі.
 5. вправи з м’ячем.

Важливим компонентом будь-якої програми вправ є аеробні вправи, які підвищують частоту скорочень серця і покращують кровообіг. Аеробні вправи можуть допомогти полегшити біль в спині, зменшуючи жорсткість і покращуючи приплив крові до спінальним структурам, збільшуючи кількість поживних речовин, що досягають хребта.

Вправи з легким впливом можуть підвищувати серцевий ритм без струсу хребта і погіршення болів в спині, кращий варіант для пацієнтів з болем у спині.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Популярні аеробні вправи з легким впливом включають:

 1. Вправи, що виконуються при ходьбі. Вправи при ходьбі м’якші для хребта, ніж біг підтюпцем, не вимагають спеціального обладнання і можуть виконуватися практично в будь-якому місці.
 2. Еліптичний тренажер або ступінчаста машина. Ці машини імітують рухи бігу і ходьби вгору по сходах, щоб забезпечити аеробне тренування з низьким рівнем впливу. Більшість машин використовують педалі або опори, підвішені над землею, які ковзають вгору і вниз, так що ноги не потрапляють на тверду поверхню під час тренування.
 3. Стаціонарний велосипед імітує рух педалей на велосипеді, забезпечуючи аеробні вправи без штовхає удару , як при їзді на нерівній поверхні.
 4. Водна аеробіка і плавання. Вправи в воді поєднують підвищену стійкість і природну плавучість для того, щоб забезпечити аеробні вправи з легким впливом на хребет. Водну аеробіку і плавання варто розглядати, якщо тренування на твердій поверхні може бути занадто болючою.

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Знаходження правильного програми тренувань зазвичай залежить від особистих переваг і може включати процес проб і помилок. Існують різні варіанти вправ, які краще підходять для конкретного стану, рівня болю і способу життя.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах — як правильно робити

Maria

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Megusta

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

Ефективні вправи для розтяжки спини і хребта

Megusta

Чи можна висіти на турніку і підтягуватися при сколіозі

Scooby

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Голковколювання — що це таке, користь і протипоказання

Maxim

Вправи з м’ячем для хребта: опис і корисні властивості

Pasha

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Undershmidtther

Залишити коментар