Профилактика

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Щоб зупинити руйнування і дегенерацію, використовується не тільки класичний вид масажу. Наприклад, баночний дозволяє добре розширити судини і продренажіть м’які тканини. Також відмінно впливає накладання холодних і гарячих каменів поперемінно, дозволяючи розслабити м’язи. Якісно прогрівають медові розтирання.

Коли масаж при коксартрозе дозволений

Призначення масажу при коксартрозе залежить від стадії розвитку захворювання. При першого та другого ступеня спочатку проводиться медикаментозне лікування, а ручну опрацювання призначають після зняття больового синдрому і запалення, в комплексі з мануальною терапією і водолікуванням.

На третій і четвертій стадії, при серйозних ураженнях, потрібне оперативне втручання. Масаж до операції може зняти напругу м’язів, зменшити больовий синдром, але на обмінні процеси в суглобі, хрящі, м’язах і сухожиллі впливає мало. Його активно призначають на стадії реабілітації після ендопротезування, щоб відновити організм.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Користь масажу при коксартрозе

При дегенеративном руйнуванні суглоба, особливо в комплексі з фізіотерапією і лікувальною гімнастикою, вплив на нього руками дає кілька переваг:

 1. Збільшується вироблення «мастильної» рідини, вона стає не такою в’язкою.
 2. В ураженій області більш активно починає циркулювати кров, покращуючи обмін речовин.
 3. Найефективніше і швидше йдуть відновлювальні процеси в хрящі.
 4. Більш міцними стають м’язи і зв’язки.

Дегенеративні руйнування в суглобі провокують м’язові спазми, які успішно усуваються масажем. Також можна поліпшити рухливість і збільшити обсяг рухів ураженої кінцівки.

Також при коксартрозе він допомагає активізувати кровообіг в ураженій ділянці, внаслідок чого в цю область будуть швидше надходити живильні речовини з крові. Також швидше буде відновлюватися хрящ і склад внутрішньосуглобової рідини. Крім того, вплив руками на тазостегновий суглоб дозволяє ефективно зміцнити зв’язки навколо нього.

Показання і протипоказання

Масаж при коксартрозе має ряд протипоказань, які повинен враховувати лікар:

 • Лихоманка відомого і невідомого походження.
 • Всі види кровотеч.
 • Запалення лімфатичної системи.
 • Гостра недостатність серцево-судинної системи.
 • Закупорка судин.
 • Пухлини і гангрена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  МРТ плечового суглоба - як роблять і розшифровка результатів

Масаж при місячних кровотечах у жінок може погано позначитися на організмі. Якщо хворий проходить курс лікування знеболюючими наркотичними ліками, він також не призначається.

Як виняток, може виконуватися при варикозі, трофічних виразках гомілки і стоп, якщо масажувати тільки таз, сідниці і поперек з хрестцем.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Техніка виконання: види і способи

Масаж — це повноцінні лікувальні маніпуляції, тому виконувати їх повинен кваліфікований фахівець. Основне правило при впливі на суглоб — обережність, безболісність, плавність і легкість.

Маніпуляції проводяться почергово в положенні лежачи на животі, спині і боці. Для зручності в лежанні на животі під гомілковостопні суглоби укладається валик, в положенні на спині він поміщається під коліна.

Найбільш поширені масажні прийоми при коксартрозе: погладжування, розтирання, розминка і вібрація.

 1. Погладжування зімкнутими або розчепіреними пальцями в одній області або декількох. Виконується повільно, легко, плавно, починає і завершує сеанс масажу.
 2. Розтирання за силою впливу більш інтенсивно, рух пальцями направлено по прямій, по колу, пиляння ребром долоні.
 3. Розминка зігнутими пальцями , кулаком, долонею, ліктем включає рух уздовж, поперек м’язів, вкруговую натискання, зрушення і розтягуванням.
 4. Вібраційні впливу — удари і потряхивания.

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Маніпуляції повинні починатися зі спини, переходити на крижі, потім сідниці і завершуватися впливом безпосередній енно на суглоб.

 • Массирование спини. Погладжування починаються між лопатками і опускаються вниз до крижів. Триває воно не менше 10 хвилин, що дозволяє розігнати кров і підготувати м’язи до подальших рухів. Потім ця зона м’яко розтирається, зачіпаючи окружність кожного хребця. Далі масажуються нижні відділи спини: спочатку погладжуванням, а потім круговими рухами двома пальцями неспішно робиться розминка.
 • Массирование крижів і сідниць. У цій області використовується погладжування і вдавлюють руху. Вплив на сідниці включає руху по ходу м’язів від вертіла стегна до крижів, далі від крижів і гребеня клубових кісток до пахових лімфовузлів, і завершується на сідничної складки спочатку рухом вгору, потім вниз, до лімфатичних вузлів. Після погладжування повинно бути не більше п’яти вдавлюючих рухів.
 • Массирование стегна. Далі вдавлюють руху переносяться на стегно і починається розминка стегнової м’язи. Виконуються спочатку розтирання долонею, потім кругові розтирання великими пальцями. Легкі погладжування охоплюють всю область стегнової м’язи, потім кругові рухи зігнутими пальцями і долонею переносяться на ділянку між сідничного бугром і великим рожном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вправи при артрозі колінного суглоба

Массирование стегна ефективно тільки після впливу на спину і поперек. Опрацьовуючи стегнову м’яз, потрібно обережно впливати на підколінну область. При обробці внутрішньої поверхні стегна і пахової області виключити ударні і переривчасто-вібраційні впливу.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

Lamaxima

Артрон Хондрекс: опис, інструкція із застосування, відгуки

Megusta

Суглобова гімнастика за методом Норбекову — комплекс вправ

Maxim

Масаж при плоскостопості — техніка проведення

Murcia

Як зміцнити суглоби колін — корисні поради та вправи

Lamaxima

ЛФК і вправи при артрозі гомілковостопного суглоба: ефективність і застосування

Pasha

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Вправи для хребта за методом доктора Бубновського

Andrey

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Tanya

Залишити коментар