Профилактика

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

Відомий лікар Петро Попов розробив серію спеціальних фізичних навантажень, який здатний в короткі терміни повернути колишню функціональність ураженого суглоба.

src=»https://kmo-asson.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/1568201520_Kompleks-uprazhneniiy-Popova-pri-plechelopatochnom-periartrite_1.jpg» title=»Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті» alt=»Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті» width=»550″ height=»457″ />

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Комплекс Попова — важливі рекомендації

Щоб лікувальна гімнастика була максимально ефективною, потрібно дотримуватися основних правил її проведення:

 1. Вправи виконуються в період відновлення, позитивної динаміки лікування або помітного поліпшення протікання хвороби.
 2. Пацієнт повинен сам дозувати навантаження, не перевтомлювати ся і контролювати інтенсивність рухів.
 3. Ступінь фізичного навантаження залежить від самопочуття хворого і попередньої підготовки.
 4. Гімнастика не повинна викликати дискомфорт, почуття болю. При перших хворобливих ознак, рекомендується припинити заняття і дочекатися зникнення неприємних відчуттів.
 5. Комплекс рекомендується виконувати приблизно в один і той же час, наприклад вранці і ввечері. Тривалість занять індивідуальна — 5-15 хвилин.

Протипоказання для ЛФК

Не всім пацієнтам з плечолопатковий періартриту рекомендується виконувати комплекс ЛФК. Від занять краще утриматися, якщо:

 • Спостерігається біль в уражених ділянках тіла.
 • Захворювання протікає з ускладненнями.
 • Є супутні хвороби, вогнища ураження інших органів, схильність до спадкових захворювань.

Займатися можна як в домашніх умовах, так і в стаціонарі.

Гімнастика Попова — вірний шлях до зцілення

Комплекс доктора Попова спрямований на відновлення функціональності хворого суглоба і плеча. Його суть полягає в повторенні певних фізичних вправ для розминки хребта і плечового суглоба. Рухи прості і лаконічні — нахили, згинання та розтяжки уражених частин тіла.

 1. Заняття 1. «Ходьба сидячи». Вправа виконується в положенні сидячи. За опору можна взяти будь-яку зручну поверхню — стілець, край ліжка. Хребет рівний, ноги на ширині плечей. Починається імітація ходьби. Одночасно по черзі проводить руками по стегнах зверху вниз, до коліна. Якщо така дія не викликає почуття дискомфорту або болю, нахил тіла збільшують.
 2. Заняття 2. Розслаблюючу. Хворий максимально розправляє спину, руки знаходяться в розслабленому стані. Виконуються кругові рухи плачами. Потім спина поступово округлівается, помахи руками тривають. Початкове положення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікувальна гімнастика при ішіасі: комплекс вправ

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Фізкультура на кожен день

Ефективність і результативність комплексу гімнастики Попова при патології плечового суглоба доведена багаторічним досвідом і тисячами вдячних клієнтів. Але повна реабілітація — це щоденна важка праця, робота над собою і проблемними ділянками тіла. Фізкультурний комплекс на кожен день складається з таких вправ:

 1. Руки рівні, опущені вертикально, в спокійному розслабленому стані. Виконуються плавні обертання плечима по колу для розтяжки м’язів і сухожиль.
 2. Підняті плечі по черзі «малюють цифру вісім».
 3. Руки витягнуті горизонтально перед собою, долоні щільно зімкнуті. Плавні нахили вперед так, щоб відчувалася напруга в області тазу і хребта.
 4. Ноги на ширині плечей, хребет рівний, руки розслаблені вздовж тулуба. Робиться глибокий вдих, руки схрестити, плечі максимально нахилити вперед. Видих, вихідне положення. При цьому слід максимально зімкнути лопатки.
 5. Зігнуті в ліктях руки ставляться на плечовий пояс, виконуються плавні і повільні кругові обертання з поступовим збільшенням амплітуди.
 6. Ноги широко розставлені, шкарпетки направлені один до одного . Виконується нахил вниз, руками проводячи по ногах до стоп. Важливо якомога щільніше зімкнути коліна. Спину випрямити, шкарпетки розгорнути, лопатки максимально зімкнути.

Щоразу, коли під час гімнастики виникають неприємні больові відчуття або дискомфорт, слід припинити заняття, завершивши їх повним розслабленням. Відновити гімнастику можна тільки після повного зникнення болю.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Виконувати комплекс рекомендується до 10 разів. Але хотілося б нагадати, що кількість і тривалість гімнастичних підходів суто індивідуально, залежить від тяжкості патології і загального стану хворого. Тільки щоденна планомірна робота над собою, постійні зусилля, прояв сили волі та наполегливості в поєднанні з правильними силовими навантаженнями здатні забезпечити потрібний результат, гарантувати одужання і повернення до звичного способу життя.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ефективні вправи для розтяжки спини і хребта

Megusta

Як відновити суглоби і хрящову тканину — препарати і народні засоби

Alfonso

Артрон Хондрекс: опис, інструкція із застосування, відгуки

Megusta

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Sasha

Комір Шанца для новонароджених: як правильно одягати і використовувати ( з фото )

Murcia

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

Maria

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Pasha

Гімнастика і вправи після вивиху плечового суглоба

Undershmidtther

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Tanya

Залишити коментар