Профилактика

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Подібні фіксуючі пристосування виготовляються з різного виду тканин, але в основному з еластичних, які під час носіння виконують масажну функцію. В деякі моделі включені спеціальні спиці або інші жорсткі вставки для знерухомлення кінцівки.

Для чого потрібен плечовий пояс

Одна з головних його завдань полягає у фіксуванні плеча в певному положенні, розвантаження всього м’язово зв’язкового апарату, а також підтримки суглоба. Завдяки забезпеченню іммобілізації пошкодженої руці хворобливість значно зменшується і відбувається більш швидке загоєння травми. У додаткові функції, крім фіксації, також входить обмеження активних рухів ліктьового суглоба і грудних м’язів, що сприяє швидкому одужанню хворого.

До того ж ортопедичні вироби надають зігріваючу дію. Завдяки обмеженою динаміці м’язів, значно знижується статика зв’язок, що сприяє зменшенню набряклості в разі проведеної операції, захищає дрібні судини від розриву і появи гематом.

Види

Залежно від виду пошкодження виділяють кілька груп плечових бандажів, що виконують різні функції:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  • Фіксуючий. Ортопедичні напівтверді вироби, які паралізують плече і передпліччя. В основному застосовується після серйозних травм або операцій.
  • Підтримуючий. Використовується в основному в якості профілактики травм і представлений у вигляді м’якої конструкції. Під час використання зберігається незначна рухливість плечового суглоба. Має регульовані спеціальні ремені.
  • Обмежуючий. Конструкція представлена ​​в більш складній формі жилета з наявністю короткого рукава. На хворе плече закріплюється спеціальними ременями, тим самим регулюючи амплітуду його руху.
  • Бандаж для ключиці. Має нескладну конструкцію восьмиобразной форми. Використовується в основному при реабілітації після отриманої травми акромиально-ключичного з’єднання. Фіксатор відводить плечі назад і закріплює їх у цьому положенні, що запобігає можливості розвитку патології під час зрощення зчленування.

Як правильно вибрати

Щоб не допустити помилку при покупці бандажа важливо дотримуватися деяких правил:

  1. Підібрати відповідний розмір, який визначається виходячи з обсягу грудної клітини, а також вимірювань окружності ліктьового суглоба.
  2. Матеріал. Виготовлення фіксуючого вироби відбувається з використанням різного матеріалу. Тому особливого значення варто складу тканини, щоб не викликати алергічну реакцію.
  3. Ступінь фіксації. Рівень фіксації повинен визначати фахівець в залежності від складності травми. З метою профілактики рекомендується носити м’який фіксатор, при запальних процесах носять напівтвердий. Якщо травма серйозна, то купується жорстка конструкція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Наколенник для фіксації колінного суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Важливо знати, що невірно підібраний бандаж може збільшити період відновлення, а в деяких ситуаціях навіть привести до ускладнень.

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Як правильно використовувати

Фіксуюче виріб для плеча призначене для тривалого використання, тому важливо підбирати правильний розмір і матеріал виготовлення.

При використанні розігрівають мазей бандаж слід надягати тільки після їх повного вбирання. Інакше в результаті здавлювання може статися погіршення кровообігу.

Забороняється самостійно регулювати ступінь фіксації. Перед застосуванням ортопедичного вироби слід перевірити його на наявність несправностей. Занадто слабка фіксація може привести до його неефективності.

При пранні не допускається використання хімічної чистки, відбілюючих речовин і прасування, так як може порушитися їх функціональність.

Бандаж Дезо для плечового суглоба

Пов’язка в основному використовується при отриманні нескладних травм і спрямована на закріплення руки у тулуба в статичному положенні за підтримки декількох турів гнучкого бинта. Складається з пояса, який охоплює тулуб, плечового фіксатора, а також стрічки, призначеної для підтримки пояса плеча. Накладається в кілька етапів.

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Бандаж для плеча та передпліччя

Ортопедичне фіксація для плеча та передпліччя або іншими словами призначена для надійної підтримки плечового суглоба після перенесеного перелому, розтягування або проведеної операції. Виготовляється з повітропроникного матеріалу з наявністю спеціального вирізу під лікоть.

Такий фіксатор добре захищає пошкоджене плече від різких рухів, надає компресійне дію, а також тепловий ефект.

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Бандаж для плечового суглоба для занять спортом

Як професійні спортсмени, так і звичайні любителі активного проведення часу носять різні види ортопедичних бандажів, які надійно захищають від травм. Він може використовуватися не тільки в разі отриманого ушкодження, а й відмінно підходить для спортивних тренувань, тому що знижує ймовірність отримання ушкодження. Також допомагає швидше проходити реабілітаційний період і дає хорошу підтримку не тільки м’язам, а й зв’язкам плеча.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати ортез для лучезапястного суглоба кисті руки

Найчастіше фіксує конструкція буває необхідна в таких видах спорту, як волейбол або гандбол, де використовується різка амплітуда рухів і велике навантаження на обертальну манжету, що легко може спровокувати пошкодження.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Спортивні фіксатори міцно закріплюють суглоби і підтримують хребет, дають легке компресійне вплив, а також підвищують тонус м’язів. Подібні вироби роблять тренування більш результативними.

Правильно підібраний якісний спортивний бандаж забезпечить захист не тільки від травм, але і знизить імовірність розвитку хронічних хвороб при численних професійних тренуваннях. Для більш ефективної підтримки ортопедичне виріб повинен бути підібрано точно за розміром.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Зарядка і гімнастика для спини при остеохондрозі

Pasha

Ортопедичні устілки при плоскостопості: як вибрати і користуватися

Alfonso

Йога при коксартрозе: корисні властивості і правильно виконання

Undershmidtther

Ефективні вправи для спини при болях у попереку

Andrey

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Комплекс вправ Попова при плечелопаточном періартриті

Alfonso

ЛФК і вправи при грижі поперекового відділу хребта

Pasha

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Sasha

Залишити коментар