Профилактика

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Що робить ці вправи унікальними, і які їхні особливості?

 • Бутримов вважається не просто гімнастичним інструктором, а й є психотерапевтом, розбирається в китайській народній медицині, яка має свій підхід до питання розгляду функціонування людського тіла.
 • Вправи спрямовані на загальну релаксацію пацієнта.
 • Щоденна гімнастика за методикою Бутрімова вважається хорошою профілактикою для запобігання шийного остеохондрозу.
 • Зміцнюється м’язовий каркас хребта.

Варто пам’ятати, що вправи за методом Бутрімова необхідно проводити лише після попереднього узгодження з лікуючим лікарем. Самостійне лікування може лише погіршити наслідки наявного захворювання.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Корисні властивості

Гімнастика Бутрімова буде вкрай корисною в своєму використанні при наявності різних дефектів хребетного стовпа. Використання технології не дає гарантію стовідсоткового позбавлення від недуги, але надає мінімально прийнятний результат: полегшення стану пацієнта.

Методика відноситься до числа комплексних, і здорово проявляє себе в довгостроковій перспективі. В даному випадку, Бутримов засновує свою ідею на тій виставі, що хвороба зароджується і прогресує через відсутність гармонії в організмі, яку і варто прищеплювати. З числа корисних властивостей такого лікування, варто виділити:

 1. Ніяких побічних ефектів (у разі узгодження гімнастики з лікарем) — чіткі вправи, м’яка модель впливу на організм і поступовий характер лікування. Такий лікувальний процес не несе високу ймовірність важких наслідків, як у випадку з вживанням хімічних препаратів або зверненням до інших методів традиційної медицини.
 2. Висока ефективність — комплексне, послідовне застосування лікувальної гімнастики по методу Бутрімова стабілізує психологічну стабільність пацієнта. Відбувається підсвідома організація порядку стеження за власним здоров’ям, що призводить до підсумкової гармонії.

Через деякий час після старту занять, організм людини підсвідомо починає розслабляти найбільш піддаються навантаженні ділянки тіла, що веде до поліпшення їх загального тонусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи можна отримати інвалідність при грижі хребта?

Показання і протипоказання

Прийнято вважати, що лікувальна модель гімнастики доктора Бутрімова може бути використана при наявності шийного остеохондрозу та супутніх недуг, які можуть проявитися або окремо, або в поєднанні з деформацією хребців в області шийного відділу.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Крім цього, комплекс вправ стане ідеальною профілактичним заходом для запобігання подібного роду захворювань. Однак, як і в інших подібних технологіях, така методика гімнастики може мати ряд протипоказань, і вкрай не рекомендується для використання в наступних випадках:

 • Спостерігається загострений остеохондроз, при якому потерпілий має постійні спалахи болю.
 • Деформації шийного відділу стали наслідком раніше перенесеного або все ще наявного онкологічного захворювання. Згубний результат виражається у вигляді пухлин, що виявляються по периметру шиї.
 • Відсутність попередньої консультації з лікуючим фахівцем. Лікар може повністю заборонити гімнастичний цикл або зажадати виключити деякі вправи з його програми. Крім того, забороняється надягати спеціальні препарати, що сприяють розтягуванню хребетних структур в шийному відділі.

В окремих ситуаціях, можуть виникати і інші протипоказання, причини яких може встановити лікар при діагностичному огляді.

Комплекс вправ

Перш за все, вправи повинні виконуватися — мінімум раз в день, від 10-15 хвилин до півгодини. У деяких випадках, гімнастику можна повторювати по 4-5 разів за добу. Самі гімнастичні руху проводяться плавно при максимальному розслабленні м’язів. Базовий комплекс вправ має наступний порядок:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Голова здійснює нахиляється рух в напрямку правого плеча, при цьому необхідно тягнутися в зворотну сторону. Потім дія повторюється, але через друге плече.
 2. Голова опускається в області шиї, після чого починаються круговий рух з витягуванням до правого плеча, аж до завершення кола в області лівого плеча. Далі, шия знову втягується.
 3. Вправа повторюється з рухом через інший бік. Особлива увага приділяється плечах, які повинні підтримуватися завжди на одному рівні.
 4. Голова нахиляється вправо — погляд повинен бути спрямований через плече вниз. Робляться послідовні руху в обидві сторони.
 5. Голова робить нахили вперед і в бік. Рухи виконуються в обидві сторони з максимальним витягуванням верхівки .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Грижа попереково - крижового відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Залежно від тривалості , методика може включати додаткове число вправ і їх повтори . Перший раз , вправу краще виконувати паралельно через спеціальний урок , записаний у відеоформаті , де Бутримов показує правильний приклад його методики .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Суглобова гімнастика за методом Норбекову — комплекс вправ

Maxim

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Чи можна висіти на турніку і підтягуватися при сколіозі

Scooby

Постізометрична релаксація: що це, показання та проведення

Coolio

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Serega

Наколенник для фіксації колінного суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Bobby

Ортопедична подушка при шийному остеохондрозі: як вибрати і користуватися

Megusta

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Sasha

Залишити коментар