Профилактика

ЛФК і вправи при грижі поперекового відділу хребта

ЛФК і вправи при грижі поперекового відділу хребта

Чим корисна ЛФК і гімнастика

Лікування грижі поперекового відділу хребта завжди має комплексний характер. У нього входить медикаментозна терапія, хірургічне втручання, фізіотерапевтичні процедури і т.д. Але особливе значення має спеціалізована лікувальна гімнастика.

Регулярні заняття відновними фізичними вправами здатні вирішити такі проблеми як:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Знеболювання поперекового відділу.
 2. Поступове розпрямлення хребців .
 3. Зміцнення м’язового «пояса».
 4. Поліпшення обміну речовин і циркуляції крові.
 5. Підвищення рівня гемоглобіну в крові і насичення її киснем.

Виконуючи нескладні фізичні маніпуляції кожен день, можна зміцнити м’язи спини, а поперек зробити більш гнучкою.

Крім того, важливу роль відіграє ЛФК під час післяопераційного періоду. Особливий комплекс вправ, що виконується строго під контролем лікаря, здатний зробити реабілітаційний період більш коротким і ефективним.

ЛФК і вправи при грижі поперекового відділу хребта

Правила виконання

Будь-яке лікування, в тому числі і гімнастичне, може не тільки принести користь, але і погіршити ситуацію. Тому при виконанні вправ потрібно обов’язково дотримуватися ряду нескладних рекомендацій:

 1. Заняття лікувальною гімнастикою повинні проводитися щодня.
 2. Не потрібно займатися «до сьомого поту». Краще виконати трохи вправ, але якісно.
 3. Збільшувати навантаження можна тільки поступово.
 4. Після заняття допустимо відчуття легкої втоми, але ніяк не перевтоми.
 5. Всі рухи повинні бути плавними, без різких нахилів або поворотів.
 6. Необхідно виключити зайве активні види спорту.
 7. Під час заняття потрібно пити достатню кількість води.
 8. Кожен вид навантаження повинен чергуватися з невеликим відпочинком.

Крім того, якщо під час заняття хворий відчув себе погано, або у нього виник підозрілий дискомфорт, потрібно негайно припинити вправи і повідомити про це лікаря. Краще, якщо сеанс лікувальної фізкультури буде проводитися в рамках медичної установи і під контролем професіонала.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Комплекс оптимальних вправ

Існує досить багато видів фізичних лікувальних маніпуляцій, які допомагають впоратися з цією «болячкою». Але необхідно пам’ятати, що не завжди можна брати собі їх на озброєння. Ні в якому разі не можна виконувати гімнастичний прийом, якщо є:

 • Загострення грижі.
 • Нестабільність локальної температури.
 • Пухлини з метастазами.
 • Хронічні захворювання судин.
 • Імовірність виникнення ІХС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дегенеративно - дистрофічні зміни шийного відділу

Якщо після консультації з лікарем ніяких протипоказань для ЛФК і гімнастики не виявлено, можна сміливо приступати до виконання вправ .

 1. Вправа 1. Лягти на рівну поверхню, розкинувши руки по сторонам долонями вгору. Ноги зігнути в колінах, упершись ступнями в підлогу. Ноги притискаються колінами один до одного, потім вивертаються в такому положенні вліво. Потім також потрібно повернути ноги в праву сторону. Вправа робиться 15 разів в 2 підходи.
 2. Вправа 2. З такого ж ІП потрібно витягнути ноги і руки. Ліву ступню поставити на праве коліно і обережно виконати скручування. Далі тіло приймає вихідне положення і на ліве коліно ставиться права ступня. Такі дії потрібно повторювати 10-12 разів і зробити 2 підходи.
 3. Вправа 3. Лягти на спину, ноги притиснути один одному якомога щільніше. Впертися стопами в підлогу. Потім ноги потрібно повільно підняти в тому ж положенні і притягнути їх якомога ближче до живота, одночасно зробивши скручування попереку. Голова при цьому повинна повільно повертатися в протилежну сторону. Трохи затримавшись в такому положенні, потрібно повернутися у вихідну позу. Далі вправа повторюється, але з чергуванням інших сторін. Виконати потрібно 2 підходи по 15 разів.
 4. Вправа 4. Початкова поза та ж, що і раніше. На вдиху потрібно максимально напружити м’язи преса, затриматися в такому положенні на 5-7 секунд. Далі на видиху м’язи розслаблюються. Робиться вправу 15-20 разів.
 5. Вправа 5. Потрібно сісти на стілець, щоб ноги були зігнуті під прямим кутом. Руки висять уздовж тулуба, ніби до них прив’язані важки. Потрібно по черзі виконувати нахили то вліво, то вправо. При цьому поверхня торса повинна бути прямою, а руки максимально тягнутися до підлоги. Виконати треба 2 підходи по 10 разів.
 6. Вправа 6. Відомо воно всім під назвою «велосипед». Потрібно знову прийняти горизонтальне положення, а ноги підняти, зігнувши в колінах. Протягом 2-3 хвилин потрібно крутити уявні педалі. При цьому прес повинен бути максимально напружений. Дихати потрібно глибоко і рівно. Поступово час виконання вправи можна збільшити до 5-7 хвилин.
 7. Вправа 7. Встати на карачки так, щоб долоні знаходилися на одній лінії з плечима, а коліна були під прямим кутом. На вдиху прогинаємо спину максимально, а на видиху розслабляє і розгинає. При цьому верхівка як би тягнеться назад. Вправа повторюється 12-15 разів в 2 підходи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дифузний остеопороз кісток, поперекового відділу і хребта в цілому

Будь-яка вправа найкраще виконувати на рівній, твердій поверхні. Бажано при цьому підстелити під спину не ковзний гімнастичний килимок.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

В кімнаті, де виконуються лікувальні прийоми, не повинно бути протягів. Однак не потрібно і занадто розігрівати приміщення. Протягом всього заняття потрібно пити просту чисту воду при найменшому виникненні спраги. В іншому випадку можуть з’явитися ознаки зневоднення.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Профілактика артрозу — основні рекомендації

Sasha

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Sasha

Вправи для спини при грижах хребта: користь і опис

Maria

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Суглобова гімнастика за методом Норбекову — комплекс вправ

Maxim

Гімнастика і ЛФК при артрозі кульшового суглоба

Maria

Тейпірованіе плечового суглоба: що це, показання та як правильно

Tanya

Чи можна при подагрі паритися в лазні?

Tanya

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

Lamaxima

Залишити коментар