Профилактика

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Це обов’язково потрібно знати про міжхребцевої грижі

Хребет складається з хребців. Між ними розташовані міжхребетні диски, які пов’язують між собою хребці і грають роль амортизаторів, тобто, допомагають розподілити навантаження на хребці і стабілізують найскладніші руху хребта під час виконання будь-яких повсякденних дій, пом’якшуючи вертикальне навантаження на хребці. Зовнішня оболонка дисків називається фіброзним кільцем.

Усередині дисків знаходиться желеподібна речовина, яке медики називають пульпозним ядром. Коли порушується цілісність дисків, розривається фіброзне кільце, пульпозное ядро ​​починає прагнути назовні і утворює грижу. Сам же диск при цьому зміщується. Грижа починає дратувати і тиснути на спинномозкові нерви. Людина відчуває біль.

грижі передує протрузія — це невелика деформація диска, невелике випинання, так зване предгрижевое стан.

Локалізуватися грижа може в поперековому, шийному, рідше — в грудному, відділах хребта .

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми грижі хребта

Причиною болю в спині не завжди є грижа.

Симптоми, які вказують на те, що міжхребцева грижа дійсно є, перераховані нижче:

 • Біль, що віддає в шию і руку або ж в поперек і ногу.
 • Оніміння в кінцівках, яке е проходить при зміні положення тіла.
 • Біль виникає навіть у спокійному стані, наприклад, під час тихого сну.
 • Слабкість в м’язах, нестійкість стопи, рухові розлади, зміна ходи.
 • порушення діяльності тазових органів — нетримання сечі, порушення потенції, запори або проноси.
 • Підвищена чутливість, мурашки, поколювання або навпаки, чутливість знижена.
 • Головні болі, перепади тиску, безсоння (якщо порушення в шийному відділі).
 • Становище ускладнюється депресією.

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Причини захворювання

Причиною появи грижі вважається втрата вологи і еластичності в дисках, через що диски стають крихкими і можуть руйнуватися. Чому відбуваються хворобливі зміни в міжхребцевих дисках?

Якщо говорити в загальному, то причина полягає в неакуратної експлуатації фізичного тіла:

 1. Людина тривалий час сидить, веде малорухливий спосіб життя.
 2. Піднімає тяжкості.
 3. П’є мало чистої питної води.
 4. Має неправильну поставу, сутулість, зайву вагу.
 5. Зловживає курінням, шкідливими продуктами харчування (жирне, гостре, смажене).
 6. В вживаних продуктах харчування недостатня кількість калію, фосфору, кальцію і магнію.
 7. Займається професійними видами спорту з величезними навантаженнями на організм.
 8. Має травми, падіння.

Лікування грижі в медустановах

Лікарі вважають, хто грижа диска невиліковна. А всі зусилля медиків направлені на те, щоб захворювання не прогресувало. При загостреннях захворювання медики призначають мазі, таблетки, блокади, фізіотерапію і т.д. В особливо важких випадках пропонується операція.

Поряд з лікуванням лікарі рекомендують: не піднімати тяжкості, не працювати в нахил, що не спати на твердому й холодному, чи не спати на животі.

Помилка медиків полягає в тому , що вони призначають повний спокій і рекомендують носити корсет протягом тривалого часу. В цьому випадку атрофуються підтримують хребет м’язи і захворювання погіршується.

існує альтернативне лікування і чи може йога допомогти зцілити хребет?

Наш організм — складна структура, здатна до самовідновлення. Хребетний стовп тримають м’язи. Необхідно зміцнювати їх, щоб полегшити навантаження на хворий хребет, а також витягати хребет і коригувати поставу. Все це буде допомагати самовідновлення хребта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сколіоз ( викривлення хребта ) у дітей: причини і лікування

Ось для цього потрібна йога.

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Протипоказання до занять йогою, якщо є міжхребцева грижа

Йога — це, свого роду лікувальна «гімнастика», але, при грижах в хребті, все ж є деякі обмеження.

це важливо знати:

 • Перш за все , потрібно пройти обстеження хребта і уточнити у лікаря, чи варто використовувати йогу в цьому конкретному випадку.
 • Не можна займатися йогою, якщо є защемлення спинномозкових нервів, а також при артрозах і ртрітах. при наявності новоутворень, як доброякісних, так і злоякісних. при підвищеному кров’яному тиску. при внутрішньочерепному тиску.
 • Не можна займатися через біль, спочатку необхідно її лікувати. Багато хто помилково думають, що, перемагаючи біль, можна розробити хребці. Насправді, може виникнути набряк, що посилить ситуацію.
 • З практик потрібно виключити глибокі нахили вперед, виконуються з прямими ногами, оскільки навантаження буде приходити на міжхребцеві диски і сам хребет.
 • Потрібно виключити скручування стоячи або сидячи, можна замінити їх на скручування лежачи.
 • Виключаються також глибокі прогини, які посилюються за допомогою рук.
 • Не можна закидати голову при виконанні вправ далеко назад.
 • Не можна виконувати також кидок ніг вперед і назад, так як диски, особливо при неправильному їх виконанні, можуть бути додаткових але травмовані.

Кращі асани для зцілення хребта і рекомендації по їх виконанню

В ході виконання асан важливо стежити за тим, щоб дихання було рівним і глибоким. Найкраще навчитися дихати животом. Виконуючи вправи, тіло повинно відчувати максимальний комфорт, йому повинно бути зручно, безболісно. Тому, не варто робити що-небудь через силу, викликаючи протест організму.

Рухи повинні бути плавними, повільними, спочатку — з невеликою амплітудою. Ще один момент: тіло повинно бути повністю розслаблено, а голова — вільна від сторонніх думок. Можна використовувати музику для йоги і релаксації. Виконувати комплекс щодня.

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Спочатку необхідно навчитися дихати животом це стане в нагоді при виконанні всіх наступних асан. Потрібно лягти на спину, злегка зігнувши коліна, закрити очі, сконцентруватися на диханні, одну долоню опустити на живіт, а другу — на груди.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Вдихнути повітря носом, надуваючи живіт, при видиху переміщати стінку живота в сторону хребта . Долоню, яка перебуває на животі буде рухатися разом з ним вгору і вниз, а лежить на грудях буде залишатися нерухомою. Дихати потрібно повільно.

Далі слідують асани — вправи, за які хребет скаже вам спасибі:

 1. Тадасаї (потягування) допомагає зміцнити м’язи спини, зменшити біль у хребті, добре опрацьовує попереково-крижовий відділ хребта. Ця асана виконується спочатку заняття. Треба встати прямо, руки опустити уздовж тіла, ступні розмістити на відстані 10 — 15 см один від одного, піднімаючи руки вгору над головою, з вдихом витягнутися вгору, видихаючи, опустити руки вниз. Виконати 7 10 повторів.
 2. Вправа, яке добре розтягує хребет. Виконується лежачи на спині. Під час вдиху, підняти витягнуті руки за голову, долонями вгору покласти на підлогу, великі пальці схрестити в замок, шкарпетки потягнути від себе, добре витягнути хребет вгору і вниз, на видиху, щільно притиснути поперековий відділ хребта до підлоги. У такому положенні зробити 4 5 вдихів-видихів. А на вдиху поміняти положення великих пальців рук в замку і шкарпетки потягнути на себе. На видиху щільно притиснути поперековий відділ хребта до підлоги, і знову зробити 4 — 5 вдихів-видихів.
 3. скрутками вліво і вправо допомагають поліпшити постачання дисків і хребців водою і поживними речовинами, опрацьовуються дрібні м’язи. Виконується лежачи на спині. На вдиху, опустивши руки в сторони на рівні плечей (долоні вгору), праву ногу ахілловим сухожиллям розмістити між великим і другим пальцями лівої ноги. Видихаючи, опустити ноги вліво на підлогу, одночасно голову повернути вправо. Плечі і лопатки повинні бути притиснуті до підлоги. Повернутися в початкове положення — вдих. Потім повторити все те ж вправо — видих, вихідне положення — вдих. Виконати 10 разів. Поміняти позицію ніг — ліву ногу покласти зверху, праву залишити внизу. Виконати скручування 10 разів.
 4. Сету Бандхасана (поза моста) служить для зняття напруги шийно-грудного відділу, виправлення постави, зміцнення шиї і поперекового відділу хребта та м’язів спини. Виконується лежачи на спині. Зігнувши коліна, поставити стопи паралельно один одному, опустити руки за голову, долоні повернути вгору. Підборіддя притиснути до грудної клітки. Підняти вгору таз, спираючись на голову і плечі. Дихати рівно і спокійно, зробити 7 10 вдихів-видихів. З вдихом опустити таз.
 5. Паванамуктасана допомагає зміцнити м’язи спини і шиї. Виконується лежачи на спині. Підняти вгору ноги, зігнуті в колінах, притиснути їх до живота, обхопити руками ноги ближче до колін, витягнути носки, притиснути щільно поперек до підлоги, підборіддя розмістити в западині між колінами. Дихання рівне, спокійне, зробити 7 — 10 вдихів і видихів. На вдиху сісти на килимок.
 6. Вакрасана (поза равлики) виправляє поставу, сприяє рухливості хребта. Робити з невеликою амплітудою! Сидячи на килимку, зігнувши праву ногу в коліні, підтягнути коліно до грудей. Праву ступню перекинути через ліву ногу і опустити на підлогу. Праву руку використовувати, як опору за спиною, а лівою рукою обхопити ліве коліно так, щоб ліве плече впиралося в зовнішню частину правого коліна. витягаючи хребет вгору, зробити скрутку: плечі і голову повернути вправо. Дихання спокійне вільний, зробити 7 — 10 вдихів і видихів. Потім, на вдиху повернутися у вихідне положення. Вправу повторити в інший бік.
 7. Пашімоттанасана сприяє гарному витягнення хребта, допомагає зміцнити м’язи шиї і спини. Сидячи на килимку, витягнути ноги вперед і злегка зігнути. Шкарпетки направити на себе, а п’яти потягнути вперед. На видиху захопити руками стопи або пальці ніг, на вдиху хребет витягнути вгору, корпус тіла покласти на ноги, а голову покласти на коліна. Зробити 7 — 10 вдихів-видихів. Якщо складно виконувати вправу, то можна взяти ремінець, перекинути його через стопи і триматися за нього руками. Надалі можна виконувати асану з випрямленими в колінах ногами.
 8. Паріпурна Навасана (човен з зігнутими колінами) сприяє поліпшенню постави, допомагає зміцнити м’язи, що підтримують поперек і спину. Сісти на килимок з опорою на сідничні кістки. Витягнувши руки вперед, повернути долоні один до одного. На вдиху, зігнуті в колінах ноги, підняти над рівнем підлоги настільки, наскільки вийде це зробити комфортно для тіла, шкарпетки витягнути на себе, а хребет вгору і назад. Можна також виконувати і з прямими ногами. Зробити 5-7 вдихів і видихів.
 9. Марджаріасана (поза кішки) опрацьовує весь хребет. Стоячи на колінах потрібно розмістити руки на підлозі на ширині плечей, широко розвівши пальці в сторони, середній палець направити вперед. Ноги посунути назад, поставити колінні суглоби строго під тазостегновими. На вдиху прогнутися попереком вниз, до підлоги, потягнувшись верхівкою вгору. На видиху грудний відділ хребта підняти вгору і округлити, втягнути живіт, притиснути підборіддя до грудей. Тазові кістки тягнути до голови. Повторити 7-10 разів.
 10. Баласана (поза дитини) допомагає зняти напругу в області шиї і в спині. Треба встати на коліна, поставити поруч стопи, пальці ніг разом, а п’яти трохи розвести в сторони. Сісти сідницями на п’яти, видихаючи повітря нахилитися вперед, опустити корпус між колін, лоб — на підлогу, руки витягнути вперед, долонями вниз. Закрити очі. Дихати спокійно. Залишатися в такому положенні не менше 2 хвилин.
 11. Асана Кумбхакасана (планка) зміцнює хребет, тренує м’язи спини. Для початківців краще підійде середня планка з опорою на передпліччя. Для її виконання потрібно встати на коліна. Руки зігнути в ліктях, опустити паралельно на підлогу, стопи витягнути по черзі назад і поставити на подушечки пальців. Витягнути хребет по горизонталі в пряму лінію. Хребет, голова і шия повинні знаходитися на одному рівні. Втягнути живіт. Навантаження повинна бути розподілена рівномірно по всьому хребту. У цьому положенні, при рівному диханні, залишатися 20 30 секунд. Під час видиху опуститися всім тілом на підлогу.
 12. Шавасана (поза трупа). В кінці заняття лягти на килимок на спину, руки опустити уздовж тіла вільно. Розслабити все тіло, закрити очі, дихати рівно і спокійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бальзам Валентина Дикуля для хребта і суглобів

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Головне в лікуванні грижі — позитивний настрій, терпіння, віра в успіх і сувора дисципліна. Якщо займатися регулярно, то йога допоможе уникнути інвалідності і повністю зцілити хребет. Процес цей не швидкий. Може знадобитися для повного відновлення два-три роки, в залежності від складності конкретного випадку. Зазвичай ті, хто пізнав чудо зцілення, вже не розлучаються з йогою ніколи.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Ортопедичні устілки при шпорі п’яти: для чого вони потрібні і як їх вибрати

Marina

Ефективні вправи для спини при болях у попереку

Andrey

Зарядка і гімнастика для пальців рук — комплекс вправ

Alfonso

Ортез на палець руки — види, показання, використання

Bobby

Постізометрична релаксація: що це, показання та проведення

Coolio

ЛФК у комплекс вправ при хворобі Бехтерева

Pasha

Плавання при шийному остеохондрозі: корисні властивості і правила

Murcia

Суглобова гімнастика за методом Норбекову — комплекс вправ

Maxim

Залишити коментар