Профилактика

Вправи і гімнастика при грижі хребта

Вправи і гімнастика при грижі хребта

Люди, що входять до групи ризику, через наявність якогось з перелічених вище факторів, повинні своєчасно вжити профілактичних заходів, щоб уникнути появи грижі. В іншому випадку, при виникненні цього важкого захворювання, з’являються численні і небезпечні наслідки.

 • Грижа в поперековому відділі може привести до радикуліту, оніміння кінцівок, виникнення слабкості і почуття атрофованості тазостегнового суглоба, сильних болів і судом в ногах. Також для захворювання цього відділу хребта характерна складність пересування, супроводжувана нестерпними фізичними стражданнями, які можуть лише частково погаситься лікарськими препаратами.
 • Грижа в шийному відділі хребта провокує появу мігреней, запаморочення, безсоння, нудоти, защемлення нервів ліктьових і кистьових суглобів, періодичного відчуття глухоти і різкого зниження зору. Основним і найбільш неприємним ознакою цього захворювання є оніміння пальців рук. Нерідко, в процесі розвитку грижі, характерна повна і часом необоротна недієздатність тієї чи іншої руки (в залежності від розташування грижі).
 • Грижа в грудному відділі хребта зустрічається рідко і в основному її передумовами є раніше перенесені травми. Вона проявляється у вигляді сильного болю в грудях, яку часто плутають із серцевими нападами. При цьому захворюванні різко огранивать можливість стояти, лежати або сидіти. Будь-яке навантаження призводить до необгрунтованої втоми і нездатності здійснювати звичайні дії. Фізична праця викликає в таких випадках різкий біль в області грудей і лопаток.

Чим допомагають вправи при грижі хребта

На початкових стадіях розвитку грижі безсумнівна користь спеціальних вправ, які допоможуть на довгий час зберегти дієздатність людини. Вони сприяють зниженню фізичних страждань, зменшують ризик звернення до медиків за оперативною (хірургічної) допомогою і перешкоджають виникненню атрофії м’язової активності.

Вправи і гімнастика при грижі хребта

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Вираз «рух — це життя» — не дарма є надію для людей обмежених можливостей. Застосування спеціальних вправ може значно послабити хворобливі відчуття або на тривалий термін позбавити людину від прояву таких симптомів грижі, як глухота, оніміння або паралізація кінцівок, а також сприяє позбавленню або перешкоджає виникненню зайвої ваги, що ліквідує ускладнення при даному захворюванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вагітність при грижі поперекового відділу хребта

Чи не варто, почувши від лікаря страшний діагноз «грижа» ставити хрест на своєму здоров’ї, або втративши надію, віддатися на милість знеболюючих препаратів. Важливо пам’ятати, що людина сама може допомогти своєму організму боротися з хворобою. Тому, відкинувши лінощі та інші відмовки, необхідно зайнятися лікувальною фізкультурою, яка приведе до тями не тільки хворі ділянки хребта, але і зміцнить моральний дух.

Показання і протипоказання

Вправи є важливим пунктом з комплексу лікування грижі, крім медикаментозних препаратів, масажу і фізіотерапії. Спеціальний комплекс повинен бути призначений лікуючим лікарем. Самостійне складання програми гімнастики (в тому випадку, якщо людина не є кваліфікованим медиком) не тільки не приведе до позитивних результатів, а й може погіршити стан хворого.

Вправи представляють собою систему рухів, які сприяють поліпшенню деяких неприємних процесів цього захворювання. Вони нормалізують кровообіг, тонізують м’язи, впливають на поставу, послаблюють спазми, знімають м’язову напругу, полегшують больові симптоми, підвищують рівень фізичної активності і дозволяють ліквідувати хоча б частину характерних для грижі хребта обмежень руху.

Вправи і гімнастика при грижі хребта

Виконуючи гімнастику, слід пам’ятати, що будь-який рух має бути продуманим і обережним. Позитивні результати не виявляться миттєво, а поступово впливати на організм, тому не варто братися за вправи з зайвим ретельністю і поспіхом. Грижа хребта не терпить різких і швидких рухів, які можуть сприяти розростанню захворювання.

Також потрібно відмовитися від тих вправ, які викликають хворобливі відчуття і тиск на уражені грижею ділянки спини. В заборонену групу входять такі фізичні навантаження, як біг, стрибки, підняття вантажів, різкі повороти корпусу тіла і ті види спорту, де існує небезпека різних травм.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Гімнастика

Лікувальна фізкультура для шийного відділу хребта зазвичай проводиться вранці, коли шия і плечі не змучені щоденними навантаженнями і втомою. В основному, ці вправи зводяться до різних варіацій поворотів голови і гімнастики для плечей. Спочатку розминки увага приділяється нахилам голови, які здійснюються сидячи на стільці, щільно притискаючи хребет до спинки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування грижі хребта бджолами

Всі рухи робляться нарочито повільно і плавно. Це необхідно для виявлення в процесі гімнастики больових симптомів. Далі виконуються вправи для плечей, які в основному полягає в кругових рухах. Вони робляться в положенні стоячи, тримаючи спину по можливості прямо.

Гімнастика для грудного і поперекового відділів хребта проводиться в основному в положенні лежачи, і її завдання полягає в зміцненні хребта і розвитку гнучкості м’язів спини. Поверхня для занять повинна бути рівною і твердою. На перших етапах, особливо при поганій фізичній підготовці, при виконанні деяких рухів, використовується валик. Кількість повторень вправ залежить від індивідуальних можливостей людини, але в основному вони обмежуються 10 підходами.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Вправи і гімнастика при грижі хребта

Існує велика кількість методик і видів вправ, але вони рідко мають принципову відмінність. У будь-якому комплексі занять незмінно зустрічаються ті вправи, які відіграють важливу роль для лікування грижі хребта.

Гімнастика, призначена лікарем, не повинна бути забута, після припинення больових симптомів. Грижа хребта — підступна недуга, який через якийсь (благословенне і позбавлене від фізичних страждань) час, дасть про себе знати з новою, нищівною силою. Тому спеціальний комплекс вправ повинен стати невід’ємною частиною життя людини, яка страждає таким важким захворюванням, як грижа хребта.

Вправи для шийного відділу хребта

 1. Сидячи на стільці робити повільні нахили голови назад і вперед.
 2. Сидячи на стільці здійснювати плавні повороти і нахили голови вправо і вліво від одного плеча до іншого.
 3. Сильно притискаючи руки до чола, намагатися нахиляти голову вперед протягом 20-30 секунд.
 4. Поклавши руки на потилицю, намагатися відхилити голову назад протягом 20-30 секунд .
 5. Сидячи перед столом і поставивши на нього лікті, покласти підборіддя на долоні. Потрібно тиснути підборіддям на долоні протягом 20-30 секунд.
 6. Притиснувши спину до спинки стільця і ​​поклавши руки на коліна, робити рухи голови підборіддям вперед.
 7. В положенні стоячи, тримаючи руки опущеними вздовж тіла, робити обертальні рухи плечима.
 8. Піднімати і опускати плечі спочатку по черзі, потім разом.
 9. Зігнувши руки в ліктях і поклавши кисті на плечі, робити кругові рухи плечима.
 10. Витягнувши руки в сторони, стискати і розтискати пальці обох рук одночасно.
 11. руки опущені вздовж тіла. Плечі потрібно відводити назад до межі так, щоб обидві лопатки сходилися разом.
 12. Стиснути кулаки опущених рук, енергійно зігнути руки в ліктях притиснути кулаки до плечей. Потім руки розслабити і опустити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Американська гімнастика для особи від Керол Маджіо: ефективні вправи і масаж, які переможуть зморшки

Вправи для грудного і поперекового відділів хребта

 • Велосипед: лежачи на спині, зігнувши ноги в колінах, крутять уявні педалі.
 • Вправа з Хатха-йоги «поза кішки», яке надає гнучкість і силу хребту, а також позитивно впливає на всі органи малого тазу.
 • Вправи на ліктях: лежачи на животі, зігнувши руки в ліктях і впираючись долонями в підлогу, повільно піднімати верхню частину тулуба. Далі, не змінюючи вихідного положення, піднімати по черзі ліву і праву ногу.
 • Сидячи на колінах, нахиляти грудну клітку до підлоги, витягаючи руки. Утримувати це положення 5-7 секунд.
 • Повороти попереку: лежачи на спині, тримаючи ноги разом і зігнувши їх в колінах, здійснювати повороти колін в сторони.
 • Стоячи на колінах, піднімати одну ногу так, щоб вона була паралельна підлозі. При цьому шия і спина повинні бути прямими. Утримувати такий стан 5-7 секунд, потім поміняти ногу.
 • Стоячи на колінах піднімати руку вперед, не згинаючи при цьому шию. Утримувати це положення 5-7 секунд, потім виконати вправу іншою рукою.
 • Лежачи на спині, піднімати до грудної клітки зігнуту в коліні ногу. Утримувати це положення 5-7 секунд, потім поміняти ногу.
 • Лежачи на спині, підносити зігнуті в колінах ноги до грудної клітки. Утримувати позу 5-7 секунд.
 • Лежачи на спині і зігнувши ноги в колінах, напружувати м’язи спини і живота. Спина повинна бути прямою. Утримувати положення 5-7 секунд.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Мануальна терапія: що це таке, протипоказання і проведення

Elena

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

Корисні фізіопроцедури при остеохондрозі: користь і опис методів

Pasha

Наколенник для фіксації колінного суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Bobby

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Масажний килимок для спини — види, корисні властивості і застосування

Lamaxima

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

ЛФК у комплекс вправ при хворобі Бехтерева

Pasha

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Dmitry

Залишити коментар