Профилактика

Фінська ходьба з палицями — що це і техніка виконання

Фінська ходьба з палицями - що це і техніка виконання

Показання і протипоказання

Скандинавська ходьба рекомендована людям із захворюваннями серцево-судинної і дихальної систем, ортопедичними проблемами, хворобою Паркінсона і іншим. Також, дана практика прекрасно підійде тим, хто бореться із зайвою вагою, переживає депресію або просто бажає вести здоровий і активний спосіб життя.

Як не дивно, навіть стільки чудодійна фізична активність може завдавати непоправної шкоди.

Переконливо рекомендується не займатися фінської ходьбою особам із захворюваннями опорно-рухового апарату, плоскостопістю, гіпертонію, серцеву недостатність, недокрів’ї, інфекційних захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури тіла, гострих больових синдромах , А так само після тривалих перерв у заняттях спортом.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Помилки і рекомендації до виконання

Людський досвід все частіше доводить, що неякісна техніка виконання нордичної ходьби часто призводить до важких травм. До найпоширенішим помилок відносяться:

  • Надмірна довжина кроку. В процесі ходьби люди часто несвідомо намагаються прискоритися, тим самим подовжуючи крок. Занадто широкі кроки покладають зайве навантаження на большеберцовую м’яз, що згодом до ушкоджень.
  • Некоректна робота верхніх кінцівок. Не слід тримати руки нерухомо і надто близько до тулуба, а також варто звертати увагу на розташування ліктів: вони повинні перебувати в зігнутому стані, щоб уникнути травм.
  • Погана взуття. Невірно підібране взуття може принести багато незручностей і наступних проблем зі стопами. Необхідно вибирати зручну, легку і нежорсткими взуття, повністю підходить за розміром.

Фінська ходьба з палицями - що це і техніка виконання

Техніка виконання

Ні для кого не секрет, що перед будь-тренуванням тіло потребує розминці. Нордична ходьба не є винятком. 5-10 хвилин попередньої розтяжки м’язів вбережуть суглоби від небажаних травм і больових відчуттів під час ходьби.

Також, не варто відразу ж задіяти палиці, починаючи ходьбу. Для початку рекомендується проходити невелику відстань, тримаючи палиці в руках так, щоб ті не торкалися землі. Руки ж повинні бути в русі, як при звичайній ході. Після встановлення динаміки ходи потрібно опустити кінці палиць до землі, щоб створити монотонність руху верхніх і нижніх кінцівок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ефективність блокади колінного суглоба, техніка проведення

Як тільки все це буде виконано, можна буде приступати до перших опорним рухам. При виконанні рухів рука повинна згинатися не більше, ніж на сорок п’ять градусів у верхньому положенні. У нижньому — рука вільно йде назад, але залишається абсолютно прямий.

В процесі неприпустимі згинання корпусу і перехрещення рук. Крім цього, необхідно звертати особливу увагу на розподіл навантаження: руки не повинні перенапружуватися, центром опори служить лікоть. В іншому випадку, під час тренування буде відбуватися надмірне зусилля з боку зап’ясть.

Фінська ходьба з палицями - що це і техніка виконання

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Важливо не забувати про грамотному положенні стопи — кроки повинні бути прямими і твердими.

При виборі палиць для скандинавської ходьби слід бути дуже уважним і відповідальним, оскільки вибір неякісного інвентарю або використання атрибутів для інших видів спорту в даному занятті може позначитися не тільки на продуктивності тренування, але навіть на здоров’я людини.

Чим керуватися при виборі палиць для ф нской ходьби

Люди, незацікавлені в даному виді фізичної активності, ймовірно, не помітять особливих відмінностей між палицями для скандинавської ходьби і звичайними лижними палицями.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Однак різниця, звичайно ж, є. Наприклад, механізм створення палиць для фінської ходьби на увазі в собі зручність для тримання атрибута під час активних рухів тіла, завдяки якому палиці просто не випадають з рук протягом тренувального процесу. Перед покупкою палиць варто проаналізувати кілька важливих ознак, властивим для них.

  1. Тип палиці. Існує два типи палиць: цільні або фіксовані і телескопічні. Другі палиці мають властивість складатися, що дуже зручно, оскільки в складеному вигляді вони займають зовсім небагато місця. Цілісні ж, в свою чергу, зроблені з більш якісних матеріалів, що збільшує їх термін служби.
  2. Матеріал виготовлення. Матеріал виготовлення грає досить важливу роль при виборі палиць. Більшість людей вибирає атрибути, виготовлені з алюмінію, скловолокно, карбон і ін. Палиці з алюмінію більше підходять для новачків, так як вони недорого коштують і мають малу вагу. Професіонали вибирають атрибутику з карбону, яка відрізняється вищою якістю і надійністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виконання масажу при вальгусной стопі у дитини

На закінчення вищеописаного

Абсолютно будь-які тренування будуть приносити користь при грамотному виконанні . Також , аж ніяк не останнє місце за значимістю займає підбір інвентарю . Уважно підбираючи атрибути для тренувань , і дотримуючись техніку виконання , фінська ходьба неодмінно допоможе виправити проблеми зі здоров’ям , емоційну нестабільність , а так само просто дозволить тримати тіло в тонусі .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ортез на палець руки — види, показання, використання

Bobby

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Йога для грудного відділу хребта: користь і правильне виконання

Elena

Як зміцнити голеностоп — гімнастика і корисні вправи

Alex

Велотренажер при артрозі колінного суглоба: користь і застосування

Elena

Ортез для колінного суглоба — особливості вибору і використання

Tanya

ЛФК і вправи при грижі поперекового відділу хребта

Pasha

Лужні мінеральні води: корисні властивості, список і назви

Marina

Масаж при плоскостопості — техніка проведення

Murcia

Залишити коментар