Профилактика

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Тазостегновий бандаж відноситься до підкласу ортопедичного пристрою, який застосовується в лікувальних цілях для підтримки постраждалого при отриманні травми, усунення та запобігання можливих патологій, які можуть виникнути на хворому суглобі.

Сам бандаж являє собою тканинне виріб, функціонально виконує профілактичну функцію: захист зчленування від здійснення великого числа інтенсивних рухів. Зручність пристрою полягає в тому, що людина не обмежується в своєму русі, а м’які тканини на постраждалій ділянці захищені від отримання навантажень.

Для чого це потрібно?

Головна функція бандажа для тазостегнового суглоба надання максимальної підтримки постраждалої кінцівки. З урахуванням того, що отримуються травми можуть бути різними і мати різні ступені тяжкості, мобілізують пристрої також виконують в різних формах і видах для конкретного роду травм.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Бандаж відноситься до числа фіксаторів, які використовуються прі не важких травмах або різних суглобових захворюваннях. Використання виробу включає в себе наступні функції:

 • Зняття більшої частини навантаження з хворого суглоба.
 • Надання максимальної підтримки при русі.
 • Мінімізація або повне усунення больових відчуттів в статичному і активному положенні.
 • Запобігання можливих ускладнень і подальших рецидивів.
 • Надання зігріваючого дії.
 • Прискорення одужує процесу.

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Як підсумок, фіксатор у вигляді бандажа накладається як оперативного втручання після отриманої травми и. Знерухомлення дозволяє прискорити процес адаптації м’язів і зв’язок до стандартних показників активності з урахуванням нових факторів.

Види

Бандажі для тазостегнового суглоба відносяться до м’якої групи фіксаторів. Мобілізують пристрій всередині містить деяке число спеціальних подушок, службовців для надання надійної фіксації. Фіксують бандажі умовно можна розділити на дві категорії:

 1. Шарнірні моделі. Комплектація таких пристроїв містить особливі скріплення, які надають підтримку постраждалому суглобу при рухової активності. Такі варіації використовують для повного знерухомлення, якщо травма мала важкий характер.
 2. безшарнірних моделі. Такі ортопедичні конструкції виконані у формі цілісної конструкції, в параметрах якої надання жорсткої фіксації. Містить кілька пластикових і пластмасових комплектуючих. Лікарі призначають такі моделі при наявності перелому тазостегнового суглоба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості лікування синовіту кульшового суглоба

Окремо підбираються фіксатори для дітей. Конструктивно, такі бандажі виготовляються у вигляді пластикового вироби з хорошою міцністю. При одяганні використовується подвійна фіксація: на плечах малюка закріплюється спеціальна стрічка, а на стегнах використовуються звичайні липучки. Розмір моделі підбирається, виходячи з віку. Іноді потрібно виконувати бандаж на замовлення при особливих параметрах зростання і ваги і тяжкості травми.

Як правильно вибрати?

Якщо використовувати невідповідний бандаж, то стан хворого може не тільки не змінитися, але і погіршитися. Щоб правильно вибрати ортопедичний пристрій, необхідно знати правила його підбору.

Замовляти бандаж, виходячи з відгуків в мережі Інтернет, буде не кращим рішенням. Виріб повинен підбирати лікарський фахівець, який попередньо вивчив анатомічна будова потерпілого, а також оцінив ступінь ушкодження потерпілого ділянки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Самостійно пацієнт може вибрати виробника і марку вироби, віддаючи перевагу тому або іншого цінового сегменту. Купувати бандажі рекомендується в спеціалізованих клініках, де фахівці відразу допоможуть підібрати потрібний розмір. При підборі бандажа, варто орієнтуватися на наступні критерії:

 • Розмір пристрою.
 • Наявність комфорту.
 • Надійність кріплення.
 • параметри міцності і жорсткості — повинні вказуватися лікарем після обстеження травми.
 • Загальна призначення пристрою.

Кожна конкретна модель ортеза може мати додаткові параметрами, тому не рекомендується купувати фіксатори самостійно без наявності спеціалізованих знань.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Як правильно використовувати?

При первинному використанні банд Ажа для тазостегнового суглоба може виникнути цілий ряд проблем, тому попередньо слід ознайомитися з деякими правилами їх застосування:

 1. Надівається пристрій в положенні лежачи — м’язи знаходяться в більш розслабленому стані. Відбувається більш надійна фіксація на постраждалій ділянці.
 2. Знімати виріб в нічний час доби, щоб уникнути наявності неприємного запаху .
 3. При неполадках відразу ж припинити експлуатацію виробу . Не ремонтуйте пристрій може втратити лікувальні властивості і почати шкодити суглобам .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рентген гомілковостопного суглоба: показання, підготовка і проведення

В найперший раз ортез надаватися під наглядом лікаря , який коментує його фіксацію і робить професійні пояснення . Лише в такому разі , фіксатор гарантовано буде сприяти лікуванню потерпілого ділянки .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Мануальна терапія: що це таке, протипоказання і проведення

Elena

ЛФК і вправи при артрозі гомілковостопного суглоба: ефективність і застосування

Pasha

Йога для грудного відділу хребта: користь і правильне виконання

Elena

Палки для скандинавської ходьби — як їх правильно вибрати

Alfonso

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Sasha

Як зміцнити суглоби колін — корисні поради та вправи

Lamaxima

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Bobby

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Serega

Вправи з м’ячем для хребта: опис і корисні властивості

Pasha

Залишити коментар