Профилактика

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

У всьому потрібна міра, і скрізь є свої правила. Якщо у людини гостра форма міжхребцевої грижі або остеохондрозу, варто відкласти похід в басейн. Після отримання серйозних травм, таких як перелом хребта, займатися плаванням можна тільки порадившись з лікарем і тільки певним чином.

Якщо під час плавання чути хрускіт в шиї, необхідно менше прогинати її назад. Якщо цього не зробити станеться застій венозної крові, що може призвести до запамороченнями і головним болем.

При сколіозі плавання дуже корисно, воно допомагає знизити тиск на спину, а якщо ще й займатися лікувальною фізкультурою, то ефект буде просто приголомшливий. Людині з хворою спиною дуже важко виконувати ті чи інші вправи на тренажерах, але в воді це зробити набагато легше. Спеціальний курс ЛФК допоможе зміцнити м’язи спини без особливих зусиль і травматизму.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Як допомагає плавання?

Відвідування басейну корисно не тільки для спини, але і для загального оздоровлення організму. Розглянемо детальніше, які переваги дає плавання для хребта:

 1. Плавання знімає больовий синдром. Мова йде не тільки про хвороби хребта, навіть проста біль від перевтоми зникне після того, як людина кілька хвилин поплавати.
 2. Для людей, які не страждають хворобами хребта та опорно-рухового апарату, це відмінна профілактика. Регулярне відвідування басейну знизить ризик виникнення остеохондрозу, радикуліту та інших захворювань.
 3. тренування м’язів спини. Жоден тренажер не здатний так тренувати м’язи як плавання. При цьому задіюються самі глибинні м’язи спини. А міцні м’язи — своєрідна броня, яка захищає хребет від зовнішніх пошкоджень і деформацій.
 4. Плавання допомагає при грижі хребетного диска, знімаючи спазм м’язів. Займатися ЛФК на воді необхідно тільки за призначенням лікаря, який розробить індивідуальний комплекс вправ в залежності від ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання.
 5. Допомога при остеохондрозі. При цьому захворюванні плавати можна тільки брасом або на спині. Найкраще чергувати обидва стилю під наглядом інструктора. Інші способи при даному захворюванні заборонені. Людям, які не вміють плавати, корисно поплескати в воді, надівши спеціальний надувний жилет. Лікувальна фізкультура повинна тривати не більше однієї години.
 6. Допомога при сутулості або посиленні грудного вигину хребта. Інструктор порекомендує плавати на животі. Такий стиль плавання допоможе скоректувати поставу.
 7. Плавання на спині допомагає людям, у яких є сильні проблеми з хребтом (знімає біль, підтримує спину). Інші способи при сильних пошкодженнях заборонені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зарядка при остеохондрозі грудного відділу хребта: правила виконання

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Корисні вправи для спини і хребта

З розділовими канатами

Такими канатами оснащені багато басейни, їх можна використовувати для вправ при сколіозі. Для виконання першої вправи необхідно лягти на канат, опустивши ноги в воду і простягнувши руки вперед. Лежати близько трьох хвилин. Це допомагає зміцнити грудний відділ хребта.

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Потім необхідно лягти на воду між двома канатами, так щоб ноги впиралися в один з них, а руки трималися за одною. У такому положенні теж лежимо близько трьох хвилин. Дана вправа поступово витягує хребет. Робити його необхідно на спині і животі (одягнувши при цьому маску).

Тепер лягаємо на спину вздовж канатів рівно посередині. Руки і ноги необхідно покласти на канати і полежати в позі «зірки» близько 3-х хвилин. При цьому підвищується тонус м’язів спини.

Для виконання наступної вправи необхідно закинути ноги і таз на бортик басейну, так щоб половина тіла перебувала «на суші». Розкинувши руки в сторони спокійно полежати на воді не більше 10 хвилин. Бажано при цьому думати про щось приємне, наприклад, про те, як ваш хребет поступово відновлюється.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Плаваючи на спині, необхідно активно рухати прямими руками в різні боки. Робити це потрібно поперемінно.

Наступна вправа виконується лежачи у воді на спині. Руки притиснуті до тулуба. Полежати на воді близько 5 хвилин, потім закинути руки за голову, почавши активно працювати ногами. При цьому важливо відчувати напругу м’язів саме в спині, а не в ногах.

Візьмемо гантелі!

Натренувати глибинні бічні м’язи допоможуть наступні вправи:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • початкове положення, стоячи по шию у воді. В руках необхідно тримати гантелі. Розводимо руки в сторони, потім опускаємо їх уздовж тулуба. Така вправа підійде далеко не всім, так як дає велике навантаження на спину.
 • Тепер потрібно кілька разів підняти руки з гантелями перед собою. Лікті при цьому не згинати.
 • Початкове положення те ж, піднімаємо руки перед собою, потім поступово розводимо їх в сторони (руху повинні бути поступовими)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Остеоартроз шийного відділу хребта: причини, симптоми, діагностика та лікування

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Лікуємо грижу!

 1. Заходимо в басейн так, щоб вода була по груди, потім починаємо ходити максимально великими кроками, високо піднімаючи коліна. Руки повинні рухатися в такт.
 2. Потім корисно зробити пару присідань з упором то на одну, то на іншу ногу.
 3. Вхопившись руками за канати необхідно трохи покувиркаться в воді в різні боки. Якщо вправа не виходить, краще його пропустити.
 4. Лягти на спину, руки завести за голову, розслабитися і полежати протягом декількох хвилин, потім, зробивши глибокий вдих, почати обертати тіло навколо своєї осі.
 5. Початкове положення лежачи на воді, тримаючись руками за канат або бортик. Потрібно намагатися витягнути спину максимально сильно. При вдиху повертаємо голову вліво, вправо, вгору або вниз. При видиху приймаємо вихідне положення. Рухи головою необхідно виконувати дуже повільно і плавно.

Більшість з перерахованих вправ дуже дієві, незважаючи на легкість їх виконання. Головне не робити їх самостійно, без консультації з лікарем або досвідченим тренером.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Чи можна гріти суглоби при артрозі і як це потрібно робити

Scooby

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Sasha

Тутор на колінний суглоб: види, як вибрати і використовувати

Alfonso

Корисні фізіопроцедури при остеохондрозі: користь і опис методів

Pasha

ЛФК у комплекс вправ при хворобі Бехтерева

Pasha

Плавання при шийному остеохондрозі: корисні властивості і правила

Murcia

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах — як правильно робити

Maria

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Coolio

Синовіальна рідина: що це таке і як її відновити

Pasha

Залишити коментар