Профилактика

Ортез для колінного суглоба — особливості вибору і використання

Ортез для колінного суглоба - особливості вибору і використання

Показання і протипоказання до застосування

 • Одна з поширених причин, що вимагає застосування фіксатора — всілякі запальні процеси в суглобі. До них відносяться артрити, синовіти, аутоімунні ураження капсули і сполучнотканинного апарату суглоба. Основний терапією таких захворювань є медикаментозна. Пацієнт приймає протизапальні, знеболюючі та імуномодулюючі засоби, проте, в ряді випадків необхідна і тимчасова фіксація ураженого суглоба.
 • Ускладнені стану після малоінвазивних втручань в колінний суглоб. Суглоб — сложноустроенная апарат, в капсулі якого є негативний тиск, а його структури пронизані тисячами судин, тому навіть невелика пункція може нашкодити його будовою. Інфікування з розвитком синовіту або пошкодження ємностей із наростанням гематоми — показання до накладання ортеза і іммобілізації суглоба. Це тимчасовий захід для визначення подальшої тактики.
 • Стани після операцій на суглобі.
 • Розтягування хрестоподібних зв’язок, менісків, наслідки інших травм колінного суглоба. При найбільш важких і великих травмах лікар-травматолог вдається до накладання гіпсу або спеціальної гіпсової лонгет, однак, в деяких випадках більш легких травм у молодих пацієнтів доречним буде саме призначення носіння ортеза.
 • Найменші пацієнти можуть зіткнутися з ортезом при необхідності терапії нестабільності колінного суглоба.
 • Літні особи потребують приладі в разі сезонних болів в суглобі, а також болів, пов’язаних з дистрофічними процесами в апараті суглоба (артроз, остеоартроз)
 • Деякі із е спортсмени використовують ортези для профілактичної і захисної мети — таким чином вони знижують навантаження на колінний суглоб, запобігаючи можливим травми зв’язок і сухожиль під час активних рухів.

Протипоказання до носіння:

 • Варикозна хвороба нижніх кінцівок з розвитком хронічної венозної недостатності (ХВН), особливо з ознаками трофічних порушення шкірного покриву і наростаючими набряками у вечірній час.
 • Великі запальні процеси шкіри в області колінного суглоба (абсцеси, флегмони, ме м’язові затекло гною), трофічні виразки при супутньому цукровому діабеті. Пошкодження шкіри в області носіння пристрою можуть тільки посилитися.
 • Елефантіазіс, слоновість або лімфедема — великий лімфатичний набряк нижньої кінцівки.
 • Злоякісні новоутворення сполучної тканини в області колінного суглоба.
 • Неприємні і больові відчуття, пов’язані з носінням ортеза.
 • в деяких випадках носіння фіксатора неможливо в зв’язку з вродженими чи набутими аномаліями і деформаціями будови нижніх кінцівок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дефигурация суглоба - що це таке?

Ортез для колінного суглоба - особливості вибору і використання

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Види

За функціональним призначенням виділ яют:

 1. Фіксуючі — використовуються після операцій і травм.
 2. Коригувальні — застосовуються для корекції деформацій або нестабільності суглоба.
 3. перерозподіляти навантаження — для профілактики травм .

По виду матеріалу і конструкції можна розділити ортези на:

 • Еластичні м’які бавовняні, нейлонові або неопренові, які не містять ребер жорсткості і забезпечують м’яку підтримку і зменшують навантаження на суглоб.
 • Напівжорсткі гнучкі, шарнірні, ортези з жетскую металевими ребрами — для сил ної фіксації та іммобілізації.
 • Невеликі пателлярний (надколенниковой) м’які ортези використовуються в спортивного та дитячого практики для попередження травм і лікування нестабільності суглоба.

Як вибрати?

Перед покупкою ортеза необхідно проконсультуватися з лікарем — ортопедом, який визначить все показання та протипоказання, а також вкаже точний тип і матеріал ортеза.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Ортез для колінного суглоба - особливості вибору і використання

Для того, щоб не помилитися з вибором, слід правильно виміряти охоплення нижньої кінцівки. Для цього слід виміряти окружність гомілки і стегна на відстані 15 сантиметрів від коліна. Якщо використовується пателлярний наколенник, то необхідно виміряти діаметр колінного згину, а при використанні тутора необхідно буде виміряти діаметр нижньої частини гомілки.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Прилади з м’яких і дихаючих матеріалів (бавовна) найбільше підійдуть дітям і літнім людям. Неопреновие моделі, до того ж, мають легкий зігріваючий ефект. Спортсмени найчастіше використовують м’які наколінники з декількома жорсткими захисними елементами в області колінної чашечки для запобігання травм.

Більш жорсткі і негнучкі ортези підійдуть для пацієнтів, які перенесли операції або важкі травми, для фіксації та іммобілізації при важких запальних процесах суглоба.

Як правильно використовувати?

 1. М’які нейлонові, неопренові або бавовняні ортези не можна носити цілодобово, на відміну від моделей з шарнірами.
 2. Еластичні ортези не слід носити більше 8 годин, при цьому необхідно регулярно (1 раз в 1-2 години) послаблювати натяг або повністю знімати ортез на 20 — 30 хвилин.
 3. Согревающие неопренові вироби слід обов’язково знімати на ніч і в занадто теплих приміщеннях, під теплим одягом на увазі підвищення місцевої температури.
 4. Загальні терміни використання ортеза визначаються лікарем — ні можуть обмежуватися кількома тижнями або місяцями, а спортсмени носять ортези регулярно, під час кожного тренування.
 5. Під час використання фіксаторів необхідно стежити за станом шкіри в області приладу. Щоб уникнути мікроциркуляторних розладів і тертя не слід занадто сильно затягувати елементи пристрою.
 6. Спеціальні мазі та порошки з антисептичними властивостями допоможуть при ознаках запалення шкіри (почервоніння, утворення пустул). Однак, при ознаках інфікування слід негайно відмовитися від застосування даного ортеза.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

Як зміцнити суглоби колін — корисні поради та вправи

Lamaxima

Ефективні вправи для спини при болях у попереку

Andrey

Йога при грижі хребта: чим корисна і як виконувати

Serega

Постізометрична релаксація: що це, показання та проведення

Coolio

Вправи для хребта за методом доктора Бубновського

Andrey

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

Фіксатор зап’ястя: що це і як його правильно використовувати

Alex

Плавання в басейні і корисні вправи у воді для хребта

Alex

Залишити коментар