Профилактика

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

Незважаючи на велику кількість свідчень, при яких можна використовувати комір існують умови, які не дозволяють його застосовувати. До них відносять:

  • гнійно-запальні процеси, що можуть протікати через попадання інфекції в організм.
  • Небезпека прояви алергічної реакції на матеріали, що застосовуються в пристрої.
  • при надмірно тривалому носінні або при неправильній експлуатації можуть виникати такі ефекти як запаморочення, слабкість, нудота.
  • Наявність деяких анатомічних особливостей шийного ділянки не дозволяють використовувати ортез.

як вибрати

Ортопедичні коміри можуть призначатися як для дет їй, так і для дорослих. Відповідно розміри підбираються індивідуально. Для цього вимірюється відстань від ключиці до кута нижньої щелепи, при замірах стежте за правильним положенням голови. При виборі другої критичний параметр — це обхват шиї, дане значення встановлює саму довжину коміра.

Залежно від власних особливостей деякі моделі можуть мати фіксовану або універсальну довжину. Також є велика ймовірність, що відповідні варіанти будуть мати різну глибину вирізу і товщину. Тому на підставі даних відомостей вибравши комір необхідно приміряти кілька однакових за розміром, щоб переконатися у зручності кожного, адже його носіння може мати досить тривалий термін і в ньому потрібно відчувати себе комфортно.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Як правильно одягати, носити і використовувати

Ортопедичний комір може бути різних розмірів. Будь-який варіант представляє із себе структуру підкови з вирізом для підборіддя в центральній частині. При правильному одяганні він не повинен доставляти серйозних незручностей, потрібно щоб голова оберталася без опору і комфортно було жувати їжу.

Не можна одягати поверх одягу і на вологу шкіру, стежте за чистотою шийного покриву. Коли комір буде одягнений і закріплений липучками потрібно звертати увагу на ступінь фіксації підборіддя і нижньої щелепи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гомілковостопний ортез: як вибрати, класифікація, показання до застосування

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

Необхідно стежити за щільністю прилягання до шиї, вона не повинна бути надмірною. Крім цього, верх ортопедичного коміра повинен упиратися в підставу черепа ззаду і підтримувати нижню щелепу, внизу він повинен стикатися з ключичной кісткою. Слідкуйте за чистотою пристрою, регулярно обполіскуйте в холодній воді з використанням миючих засобів, сушити щоб поруч не було нагрівальних приладів.

Комір Шанца: як носити і скільки

Використання коміра Шанца не викликає жодних -або ускладнень. У центральній частині виробу знаходиться виїмка, яку необхідно не надто сильно притиснути до підборіддя і обернути смугу навколо шиї закріпивши її липучкою.

Комір для шиї при остеохондрозі: як вибрати і правильно носити

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Для досягнення лікувального ефекту необхідно щоб шия була повністю охоплена коміром, не повинно бути надмірного тиску і дискомфорту. Ідеальним вважається, коли при одяганні ви можете між виробом і поверхнею шиї просунути палець. Деякий вільний простір повинен бути, занадто туге накладення може порушити кровопостачання.

Носити шину Шанца не слід занадто тривалий час. Найбільш допустимим буде носіння без перерв не більш як 2 години на день. Повна відмова від використання шини відбувається за рішенням лікуючого лікаря. Зазвичай курс складає від 2-х тижнів і до декількох місяців в залежності від захворювання і прогресу одужання.

Чи можна спати в комірі шанца дорослим

Носіння коміра переслідує основну мету — це розвантаження міжхребетних дисків і м’язових тканин навколо нього, він надає правильне положення всьому шийного відділу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Першочергово його носіння виправдовується при виконанні побутових дій, під час поїздок або за інших випадках, коли існує ризик надмірного впливу або посилення травматизації шийного відділу, відбувається це шляхом обмеження рухливості. Рекомендується носити його максимум 3-4 годин в день для запобігання гіпотрофії власних м’язів. Проте під час сну якщо людина буде неспокійно спати або прийме невдале положення, то може статися посилення негативного перебігу захворювання або травми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Основи гімнастики Бутрімова при остеохондрозі шийного відділу

Залежно від особливостей стану здоров’я пацієнта спати дорослій людині з коміром Шанца можна тільки після рекомендації лікаря і тільки при використанні коміра полужесткой або м’якої конструкції, на додаток необхідно застосовувати ортопедичну подушку. Ідеальним є спостереження у лікаря, який буде простежувати стан шийного відділу і його реакцію на тривале використання саме під час сну.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гімнастика і вправи при ішіасі сідничного нерва

Murcia

ЛФК і вправи при сколіозі: користь і правила виконання

Maria

Масажний килимок для спини — види, корисні властивості і застосування

Lamaxima

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Pasha

Ефективні вправи для спини при болях у попереку

Andrey

Вправи і ЛФК при кіфозі грудного відділу хребта

Bobby

Спортивне харчування для зміцнення суглобів і зв’язок: користь і застосування

Coolio

Наколенник для фіксації колінного суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Bobby

Залишити коментар