Профилактика

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Нехтування до лікування в молодому віці може викликати серйозні ускладнення, як грижа шийного відділу хребта. Якщо запустити хворобу, виникають великі остеофіти шийного відділу, що призводить до тривалого лікування. Причини появи остеохондрозу шиї можуть бути наступні:

 • Зайва вага.
 • Викривлення хребта,
 • Травми спини важкі фізичні навантаження.

Поява остеохондрозу може спровокувати малорухливий спосіб життя. Для профілактики захворювання необхідно грамотно підібрати режим дня, надати значення відпочинку.

Значення правильного нічного відпочинку

Для будь-якого здорового людини правильний нічний відпочинок має велике значення. В середньому людина проводить близько семи годин уві сні, від того як ми спимо, залежить наше самопочуття протягом дня. Тим більше важливо правильно спати при шийному остеохондрозі, для того щоб добре себе почувати і не погіршувати перебіг хвороби.

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Основні правила

Існує велика кількість ортопедичних подушок, параметри залежать від ступеня остеохондрозу, на ринку надано великий вибір. Подушки в формі півмісяця або валика комфортні для положення шиї, але застосовуватися можуть тільки для відпочинку на спині. Випуск таких виробів буває прямокутної, або квадратної форми.

Наповнювачі ортопедичних подушок різноманітні. Останнім часом популярними є варіації:

 1. Наповнювач з Гречаної лушпиння. Такий наповнювач володіє масажними впливом, сприяє хорошому кровообігу головного мозку.
 2. Бамбукове волокно: подушка з цього наповнювача вважається екологічно чистою, в ній не скупчується пил, циркулює повітря при цьому вона не вимагає спеціального догляду. Вона рекомендується дорослим та дітям для профілактики шийного остеохондрозу.
 3. Латексний наповнювач антибактеріальний, що не токсичний, не викликає алергію на матеріал.

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Ортопедичні подушки мають високу ціну, важливо не зробити помилку при виборі. Придбання якісного ортопедичного вироби вимагає дотримання простих правил:

 • Правильна висота подушки залежить на процес лікування, коли після відпочинку болить шия або голова, це говорить про занадто високому виробі.
 • Коли уві сні виникає бажання підкласти руку або ще одну подушку, це означає про низький рівень, зазвичай призводить до набряків, неприємних відчуттів на ранок.
 • Висота підбирається індивідуально, на цьому етапі можливо змінити кілька варіантів, необхідно запастися терпінням.
 • Подушка хорошого качес ва не береться деформацій. Наповнювач повинен бути якісно розподілений по всій порожнини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Інструкція по застосуванню Зеркаліна від прищів: як правильно і безпечно використовувати ліки?

Як грамотно вибрати матрац і подушку

Важливу роль для правильного сну при остеохондрозі має вибір подушки і матраца. Існує думка що при даному захворюванні корисно спати на жорсткому, насправді це не так. Матрац повинен бути середньої жорсткості. Відпочинок на жорсткому ліжку не принесе користь, причиною цього стає те факт, що м’язи спини і шиї знаходяться в затиснутому положенні, і не можуть повністю розслабитися.

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Жорстка ліжко може привести до викривлення хребта. М’який матрац може теж зіграти погану роль, погіршити перебіг хвороби. В обох випадках виникає напруга у всіх відділах хребетного стовпа.

Оптимальний вибір при даному захворюванні це ортопедичний матрац середньої жорсткості. Існує кілька різновидів:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 • Матрац, що складається з латексу або пінополіуретану.
 • Ортопедичні вироби з окремих блоків пружин.

Такі матраци сприяють правильному положенню хребта під час нічного відпочинку, гарної циркуляції крові. У процесі підбору необхідно враховувати масу тіла. Для того щоб правильно вибрати якісний матрац, найкраще звернутися в спеціальний салон, співробітники якого можуть допомогти з вибором.

Зазвичай в таких магазинах існують демонстраційні моделі, на яких можливо прилягти, підібрати зручний варіант. Щоб уникнути чергового нападу або загострення захворювання необхідно забезпечувати комфортний відпочинок весь час.

Часті запаморочення, болі в скроневих відділах вранці, говорять про порушеному кровообігу, яке є наслідком шийного остеохондрозу. Тому до вибору подушки в цій ситуації треба підійти дуже серйозно. Вона повинна володіти такими якостями:

 1. Важливо підібрати виріб середньої жорсткості, квадратної або прямокутної форми.
 2. Висота подушки не повинна перевищувати 10 см, це оптимальний вибір, при якому досягається правильне , рівне положення хребта.
 3. Розмір подушки вибирається по ширині плечей.
 4. Подушка не повинна бути надмірно м’якою або жорсткою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гімнастика для грудного відділу хребта при остеохондрозі: мета застосування, ефективні вправи

При загостренні хвороби, розміри подушки можна уточнити з лікуючим лікарем. Звичайно, при такому недугу вона не може вирішити всіх проблем, але забезпечити комфортний відпочинок час сну, а також попередити дане захворювання.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Правильні пози для сну

Нормальний сон при остеохондрозі шиї, дозволяє хворому повноцінно відпочити протягом сну. Основне положення тіла під час сну при шийному остеохондрозі, на боці пліч-о-ліжка, в якому все хребці і суглоби витягнуться, тіло збереже природний стан.

Як потрібно правильно спати при шийному остеохондрозі

Корисною для сну хворих остеохондрозом вважається поза ембріона, яка допомагає гарному кровопостачанню організму, відновленню м’язів спини. Проводити ніч на животі категорично не рекомендується. Це призводить до затиску м’язів і судин шиї, що в кінцевому результаті викликає важкі наслідки.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Бандаж для тазостегнового суглоба: як вибрати і правильно користуватися

Pasha

ЛФК і вправи при артрозі гомілковостопного суглоба: ефективність і застосування

Pasha

Масаж за дисплазії тазостегнових суглобів у дітей — як правильно робити

Undershmidtther

Тейпірованіе плечового суглоба: що це, показання та як правильно

Tanya

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Dmitry

Велотренажер при артрозі колінного суглоба: користь і застосування

Elena

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

Залишити коментар