Профилактика

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Показання і протипоказання до носіння

Пристосування потрібно носити тільки в разі його призначення лікуючим фахівцем. Призначити його можуть при наступних показаннях:

 • Остеопороз.
 • Остеохондроз.
 • Радикуліт.
 • Сколіоз.
 • Кіфоз.
 • Міжхребетні грижі.
 • При переломах спини та інших травмах.
 • В післяопераційний період.
 • Під час вагітності .

Також лікувальний бандаж можуть призначити тим людям, чия професія пов’язана з постійними навантаженнями на спину — будівельникам, вантажникам, водіям, офісним працівникам, вчителям, продавцям і т.д.

Не можна носити дане пристосування при шкірних захворюваннях, грижі черевної Тенков. Також не можна надягати його після нанесення на шкіру розігрівають мазей.

Класифікація

Існує 4 види корсета, в залежності від того, яку функцію він виконує:

 1. Фіксуючий — допомагає підтримувати правильне положення хребта.
 2. коригуючі — призначений для виправлення різних деформацій хребетного стовпа, в тому числі сколіозу, кіфозу і ін.
 3. розвантажувати (розвантажувальний) — сприяє зняттю напруги з м’язів, розвантажує м’язовий корсет, знижує навантаження, усуває больові відчуття в спин .
 4. Змішаний — поєднує в собі кілька функцій.

За ступенем жорсткості розрізняють 3 види пристосування:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • М’який — призначений для зняття болів, показаний до носіння при радикулітах, невралгії, і під час вагітності.
 • напівтверді — також допомагає усунути больові відчуття, знижує напругу з м’язів спини. Застосовується для профілактики травм при фізичних навантаженнях.
 • Жорсткий — основна функція — лікувальна. Застосовуються в період реабілітації після травм, в післяопераційний період для підтримки хребта в правильному положенні.

Залежно від того, на який відділ хребта потрібна корекція, бувають корсети шийні, грудні і попереково — крижові.

Як правильно вибрати

Займатися підбором ортопедичного пристосування повинен лікар — ортопед, травматолог або вертебролог — фахівець, який займається хворобами хребта. Він виходить з поля зору патології і функції, яку має виконувати медичний виріб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати крем при розацеа?

Кращим варіантом буде відвідати спеціальний ортопедичний салон і вже на місці вибрати виріб разом з фахівцем, який завжди знаходиться в салоні і допомагає покупцям зробити вибір.

Бандаж повинен бути зручний і ідеально сидіти на тілі — він не повинен сильно стискати тулуб, тиснути, лямки не повинні врізатися в шкіру. Важливо підібрати його відповідно до зростання і обсягами тіла. Сьогодні можна купити готове ортопедичне виріб, а можна виготовити його на замовлення, попередньо знявши мірки — тоді бандаж точно буде комфортний в носінні.

Залежно від того, де потрібна корекція або де локалізується патологія, потрібно вибрати ортез для шийного, шийно — грудного, попереково — крижового відділу.

Базові рекомендації по вибору

Вагітним жінкам потрібно вибирати м’який тип бандажа для попереково — крижового відділу — даний вид дозволить знизити сильне навантаження на поперек , яка виникає під ча вагітності, запобіжить диастаз м’язів живота, поява розтяжок. До того ж, такий вид бандажа буде надійно підтримувати живіт.

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Людям, які перенесли важкі травми хребетного стовпа і операції на хребет, знадобиться жорсткий фіксує бандаж — він дозволить надійно зафіксувати спину в одному положенні, щоб запобігти ускладненню і зниження ефекту від операції. Такий тип ортеза повністю паралізує хребетний стовп — якщо спина не буде повністю знерухомлені, то потрібного ефекту лікування не відбудеться.

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Дітям і підліткам, чий хребет знаходиться в стадії росту і вже є сколіоз або кіфоз на перших етапах, знадобиться коригуючий корсет на еластичних лямках він підтримує спину і «закріплює» положення тіла так, щоб людина не могла сутулитися і горбиться. Якщо є ускладнення або патологія прогресувала в більш важкі стадії, то м’який тип не допоможе — знадобиться більш жорстка модель. Такі типи ортезів виправляють викривлення хребетного стовпа і усувають різні деформації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зелений коректор для обличчя: як користуватися?

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Спортсменам і людям, чия професійна діяльність пов’язана з великими навантаженнями на спину, підійде полужесткий розвантажує ортез — носити його можна тільки після занять спортом або фізичних навантажень. Він дозволить знизити навантаження на м’язи спини, запобігти розтягнення і травми, усунути больові відчуття, якщо вони є.

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Пацієнтам, страждаючим від остеохондрозу, остеопорозу та інших захворювань хребта, рекомендується вибирати напівтверді фіксуючу модель.

Потрібно пам’ятати, що ці рекомендації є базовими — лікуючий фахівець може підібрати іншу модель, в залежності від показань.

Як правильно користуватися

Для того щоб ефективність лікування була успішною і носіння ортопедичного бандажа не принесло зворотного ефекту, потрібно дотримуватися основних правил носіння:

 1. Носити корсет можна не більше 6 -8 годин на добу. В іншому випадку можна послабити м’язовий корсет, який згодом не зможе підтримувати хребет.
 2. Забороняється спати в виробі.
 3. Бандаж можна надягати тільки поверх одягу, носіння на голе тіло неприпустимо.
 4. Занадто туго затягувати пристосування не потрібно, так як це спровокує погану роботу шлунково-кишкового тракту.

Якщо під час носіння ортеза з’являється біль, це значить, що виріб було підібрано не в відповідно до потрібних розмірів тіла.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Корисні фізіопроцедури при остеохондрозі: користь і опис методів

Pasha

Фінська ходьба з палицями — що це і техніка виконання

Serega

Корсет для шиї при остеохондрозі — свідчення, види і як використовувати

Axel

Фіксатор зап’ястя: що це і як його правильно використовувати

Alex

Ортез для колінного суглоба — особливості вибору і використання

Tanya

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу: показання та застосування

Sasha

Комір Шанца для новонароджених: як правильно одягати і використовувати ( з фото )

Murcia

Голковколювання — що це таке, користь і протипоказання

Maxim

Залишити коментар