Профилактика

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

Показання до застосування гімнастики

Лікувальна гімнастика корисна на будь-якій стадії остеохондрозу (їх у цієї хвороби чотири). Однак помітні результати вона дає тільки на ранніх стадіях. Наявність захворювання та його стадію визначає лікар. Приводом для проходження обстеження і виконання лікувальної зарядки повинні стати будь-які з перерахованих вище симптомів, а також хрест в шиї при русі.

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

Раніше шийний остеохондроз вважався хворобою людей зрілого віку ( від 40-45 років), але в останні роки він різко «помолодшав» і зустрічається навіть у підлітків. Причина — тривале нерухоме сидіння за комп’ютером або за столом. Тому навіть здоровим молодим людям не завадить вивчити комплекс вправ, показаних при шийному остеохондрозі, і виконувати його в цілях профілактики. Для цього не потрібно ніякого устаткування і спортивного одягу, можна займатися в обідню перерву або замість «перекуру».

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Протипоказання до лікувальної гімнастики

Сказане не означає, що лікувальною фізкультурою можна займатися коли і кому завгодно. Остеохондроз може бути в гострій стадії, підгострій і в стадії ремісії. Гостра стадія характеризується явним проявом декількох симптомів хвороби (вони у різних людей зустрічаються в різному комплекті) і обов’язково — сильними болями при русі.

На гострій стадії остеохондрозу необхідно прибрати біль і запалення за допомогою ліків (їх призначить лікар) і фізіотерапевтичних процедур в поліклініці. Займатися фізкультурою ж категорично протипоказано.

Тільки на підгострій стадії можна приступати до занять гімнастикою. При русі шиєю не повинно виникати різкий біль, запаморочення, «мух» перед очима, шуму у вухах. Незначний дискомфорт допустимо. Протипоказанням є також:

 • Серйозні порушення артеріального тиску.
 • Злоякісні пухлини.
 • Гарячкові стану.

заняття на стадії ремісії обов’язкові (не рідше 3 разів на тиждень). Якщо лікування розпочато на ранній стадії, є шанс, що при свідомому відношенні до лікувальної фізкультури гостра стадія захворювання не повернеться протягом багатьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки кифоза шийного відділу і його лікування

Правила виконання лікувальних вправ

Вправи для хворих шийним остеохондрозом нескладні. Вони являють собою рухи головою, плечима і руками. Але виконувати їх слід, дотримуючись ряду правил. Тільки в цьому випадку вони дадуть результат.

 1. Перед початком занять м’язи треба розігріти. Найпростіше зробити це шляхом самомасажу.
 2. Руху потрібно виконувати з максимально можливою амплітудою. Спочатку вона може бути невелика, але повинна збільшуватися по ходу занять.
 3. Рухи повинні бути плавними, без ривків.
 4. Кількість повторів кожної вправу — 5-10 разів. Якщо воно симетрично, повтори вважаються окремо в кожну сторону.
 5. Займатися гімнастикою можна сидячи (з обов’язковою опорою спиною на спинку стільця або крісла) або стоячи. Перше навіть краще, так що гімнастику зручно робити в офісі на робочому місці.
 6. Не можна допускати перерв у заняттях. Виняток — перехід остеохондрозу в гостру стадію або поява захворювання, що супроводжується високою температурою.
 7. Слід терпіти незначні неприємні відчуття (нерізку слабку біль, тягне відчуття, хрускіт), особливо на початку занять. Але при появі різкого болю або інших виражених симптомів остеохондрозу слід негайно припинити заняття і як можна швидше проконсультуватися з лікарем.

Часто лікарі рекомендують займатися лікувальною гімнастикою завжди в один час. Виконання цього правила бажано, але не обов’язково. Якщо з якоїсь причини не виходить займатися в один час, можна робити це в різний. Важливо не попускати заняття зовсім.

Якщо ж не дотримуватися правила занять, перераховані вище, гімнастика не тільки не допоможе, але і може дати зворотний результат. Неправильно виконане рух може призвести до ущемлення нерва або зсуву міжхребцевого диска.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Основний комплекс вправ при шийному остеохондрозі

Сьогодні існує багато систем лікування остеохондрозу за допомогою лікувальної фізкультури. Вибір можна зробити самому або за порадою лікаря — все системи дають результат. Є також кілька основних вправ, що входять практично в усі комплекси.

 1. Нахили голови до плечей.
 2. Повороти в сторони (при цьому потрібно тягнути підборіддя до плеча).
 3. Повороти в сторони з одночасним прикладанням долоні до протилежного плеча.
 4. Нахили назад і вперед. Добре, якщо при нахилі назад голова тисне на підголівник крісла або стільця, долаючи невеликий опір.
 5. Піднімання опускання плечей.
 6. Нахили голови до о-пліч з одночасним підніманням іншого плеча.
 7. Витягування шиї вперед і відведення її назад (називається «пташеня визирає з гнізда»).
 8. Витягування шиї вперед з подальшим поворотом голови в бік (називається « гусак »).
 9. Нахили і повороти голови в сторони з руками, піднятими і зведеними над головою (називається« факір »).
 10. Витягування шиї вперед і вгору з одночасним відведенням прямих рук за спину (називається «чайка»).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гімнастика при коксартрозе: користь, результати, протипоказання

також хворим з остеохондрозом рекомендують нахили голови в сторони і вперед, а також овороти в сторони з дуже маленькою амплітудою. Число повторень в таких випадках має бути більше (не менше 10 разів). Ці вправи іноді називають «ай-ай-ай», «так-так» і «ні-ні». Вони особливо рекомендовані тим, у кого є так званий «вдовою горбик» (він же «валик домогосподарки») — набряк в районі 7-го шийного хребця.

Краще, якщо кілька перших занять пройдуть під керівництвом фахівця з лікувальної фізкультури. Він навчить виконувати вправи правильно, і далі пацієнт і сам зможе робити це. Якщо ж потрапити до такого фахівця важко, можна скористатися відеоуроки.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Виконання такого комплексу (з дотриманням всіх правил) зажадає не більше 20 хвилин. Так що очевидно — краще швидше почати займатися, ніж терпіти всі неприємності, уготовані пацієнтам з шийним остеохондрозом.

Остеохондроз шиї — хвороба, яку не може вилікувати доктор. Без активної участі пацієнта в процесі лікування йому не обійтися. Але, якщо почати вчасно робити лікувальну гімнастику, уникати неприємних проявів остеохондрозу можна довго.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ортопедичний пояс для спини: види, як вибрати і використовувати

Serega

Вправи і ЛФК при радикуліті поперекового відділу

Tanya

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи

Coolio

Тутор на колінний суглоб: види, як вибрати і використовувати

Alfonso

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

Йога для грудного відділу хребта: користь і правильне виконання

Elena

Масаж тазостегнового суглоба: користь і техніка виконання

Tanya

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Залишити коментар