Профилактика

Зарядка для спини і хребта — користь і комплекс вправи

Зарядка для спини і хребта - користь і комплекс вправи

Особливо показана регулярна гімнастика людям з малорухомої роботою. Такі люди часто відчувають болю в спині, через малу рухливість тканини починають поступово атрофуватися і слабшати, людина поступово втрачає здатність виконувати навіть нескладну фізичне навантаження. Отже, зарядкою потрібно займатися:

 • Для розвантаження м’язів.
 • Для поліпшення циркуляції крові.
 • Для профілактики болю в спині і хребті.
 • Для гарного настрою, енергії і бадьорості
 • Для зняття болю і розслаблення напружених м’язів.

Зарядка для спини і хребта - користь і комплекс вправи

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Які показання та протипоказання зарядки?

Про користь зарядки сказано багато — вона допомагає при сколіозі, остеохондрозі, міжхребцевої грижі і ряді інших серйозних захворюваннях спини і хребта. Однак при хворобах зарядка повинна бути особливою. Всі вправи повинні бути узгоджені з лікарем.

Будь-які вправи — це серйозне навантаження на організм людини, тому потрібно знати, в яких ситуаціях вони протипоказані. Перерахуємо захворювання, при яких займатися зарядкою не можна:

 • Онкологічні захворювання.
 • Тромбози.
 • Аневризма аорти.
 • Хронічні захворювання в гострій формі.
 • Інфекційні захворювання та запальні процеси в організмі.
 • Серцева і дихальна недостатність.
 • Кровотечі.
 • Інтоксикація.
 • Порушення кровообігу мозку (гостра форма).
 • Висока температура тіла.
 • Цукровий діабет на пізній стадії.

Не можна займатися зарядкою людям, які нещодавно перенесли операцію або травму.

Зарядка для спини і хребта - користь і комплекс вправи

Яких основних правил слід дотримуватися, виконуючи зарядку?

Роблячи зарядку, слід пам’ятати одне головне правило — не нашкодь своєму організму. Якщо щось не виходить, починається біль, сильна задишка і швидка стомлюваність, виконання вправи варто негайно припинити. Людям з поганою фізичною формою не потрібно виконувати відразу ж купу складних вправ. У всьому потрібна міра, головне відчувати себе і свій організм.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Всі вправи для спини і хребта повинні бути схвалені лікарем. При серйозних проблемах зі здоров’ям виконувати деякі вправи протипоказано. Виділимо основні правила, яких слід дотримуватися, займаючись зарядкою:

 1. Не можна займатися, якщо у людини спостерігається певне захворювання в гострій його формі. Спочатку лікування, потім, коли стане краще, можна починати виконувати нескладні вправи.
 2. Перед заняттями не варто пити болезаспокійливе. Дані препарати притуплюють чутливість організму, а це значить, що людина може сильно навантажити м’язи і зв’язки, які не відчувши цього.
 3. Необхідно стежити за своїми відчуттями. Сильний біль, втома, задишка, запаморочення говорять про те, що людина робить щось не так. Заняття необхідно відразу ж припинити.
 4. Перед основними вправами рекомендується зробити невелику розминку, або ж розігріти м’язи за допомогою гарячої води. Це попередить можливі травми.
 5. Вправи слід виконувати плавно і повільно. Для людини, що займається вперше, краще вибрати легкі вправи.
 6. Слід уважно вивчити техніку виконання кожної вправи. Неправильне виконання може привести до травми.
 7. Для досягнення позитивного результату займатися потрібно регулярно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гімнастика для грудного відділу хребта при остеохондрозі: мета застосування, ефективні вправи

Правильно складений комплекс вправ допоможе не тільки зміцнити хребет, а й оздоровити весь організм. Неправильне виконання вправ може привести до травми. Комплекс ЛФК повинен призначити лікар.

Вправи для спини і хребта

Існує безліч вправ, які допомагають тренувати м’язи спини і підвищувати гнучкість хребта. Багато з них необхідно виконувати лежачи, так що бажано придбати спеціальний гімнастичний килимок. Розглянемо найбільш популярні вправи.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 • Стоячи біля стіни. Завдання полягає в тому, щоб вирівняти спину і виправити поставу. Для цього слід притулитися так, щоб потилиця, лопатки, сідниці і п’яти стосувалися стіни. Стояти в такому положенні необхідно по 15 хвилин в день. Важливо робити це рівно, не перекошуючи тіло. Це просте, але дуже ефективна вправа допоможе організму «запам’ятати», як правильно потрібно тримати поставу. Згодом стіна не знадобиться, людина привчить себе ходити, стояти і сидіти в правильному положенні.
 • Згинання спини. Необхідно лягти на живіт, простягнувши руки вздовж тулуба. Потім потрібно прогинати спину назад одночасно піднімаючи ноги, не згинаючи їх у колінах. Повторювати від 5 до 20 разів залежно від фізичної підготовки.
 • Кішка. Встати на карачки. при вдиху вигнути спину дугою, зафіксувавши положення тіла на 2-3 секунди. Потім на видиху повернутися у вихідне положення. Повторювати 10-15 разів.
 • Місток. Лежачи на спині розвести ноги на ширину плечей, зігнувши їх в колінах. Руки розташувати біля вух пальцями до плечей. Прогинаємо спину, упираючись на ступні і долоні. Бажано зафіксувати тіло в такому положенні на деякий час. Потім повільно опускаємося на підлогу.
 • Плуг. Лягти на спину, простягнувши руки вздовж тіла долонями вниз. При вдиху починаємо повільно піднімати ноги і поперек від статі. При видиху продовжуємо піднімати ноги, так щоб стегна стосувалися грудей, а стопи статі. У такому положенні слід затриматися на 10 секунд, а потім повільно опустити ноги на підлогу.
 • В позі лотоса. Сісти на підлогу схрестивши ноги, лікті на колінах, а передпліччя і кисті паралельно підлозі. При вдиху поволі повертаємо тулуб вліво, трохи відхиляючись назад, при видиху повертаємося у вихідне положення. Потім також робимо поворот вправо. Повторювати повороти тулуба потрібно по 10 разів в кожну сторону. При цьому зміцнюється поперековий відділ хребта.
 • Згинання стоячи. Вправа виконується стоячи, ноги на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях, а кисті вперті в стегна. Не згинаючи колін необхідно максимально прогнути спину назад, зводячи лікті один до одного. Повторювати згинання потрібно кілька разів. При цьому зміцнюється поперек, а також підвищується гнучкість хребта.
 • Скручивание. Сидячи на підлозі завести ступню правої ноги за стегно лівої. Ліва нога пряма. Права рука опущена на підлогу. При вдиху поволі розгортаємо тулуб вправо, так щоб лікоть лівої руки уперся в коліно правої ноги. Зробити скручування кілька разів, потім поміняти ноги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Методи лікування остеохондрозу попереково - крижового відділу хребта. Медикаменти, гімнастика, операція

Зарядку потрібно робити плавно. Якщо щось не виходить, не варто себе мучити. Краще починати з легкого фізичного навантаження. Головне обов’язково порадитися з лікарем.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

ЛФК і вправи при артрозі гомілковостопного суглоба: ефективність і застосування

Pasha

Ортез на палець руки — види, показання, використання

Bobby

Фінська ходьба з палицями — що це і техніка виконання

Serega

Корсет для шиї при остеохондрозі — свідчення, види і як використовувати

Axel

Масаж за дисплазії тазостегнових суглобів у дітей — як правильно робити

Undershmidtther

Гімнастика і вправи для шиї за методом Бубновського: ефективність і вправи

Axel

Бандаж на плечовий суглоб: як вибрати і використовувати

Tanya

Ефективні вправи для спини при болях у попереку

Andrey

Масаж при плоскостопості — техніка проведення

Murcia

Залишити коментар