Профилактика

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах — як правильно робити

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах - як правильно робити

Шийний остеохондроз проявляє себе не тільки болем в шиї. Він має багато інших виражених симптомів:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Запаморочення і головний біль.
 • Загальна слабкість, сонливість.
 • Оніміння, низька чутливість кистей.
 • Болі в плечі і ліктьовому суглобі.
 • Болі в потиличній області.
 • Напади нудоти, непритомність.
 • Болі в області серця.
 • Слабка концентрація уваги.
 • Зниження слуху і зору.
 • Безсоння, пригнічений настрій, почуття страху.

К шийного остеохондрозу призводить недостатність руху, робота, яка змушує перебувати багато годин в одному положенні, стреси, що призводять до м’язових затискачів. При цьому хронічно напружені м’язи шиї здавлюють не тільки судини, а й прилеглі нерви, доставляючи сильний біль.

Способи лікування

Люди, початківці відчувати симптоми шийного остеохондрозу намагаються лікуватися таблетками, мазями, але така допомога приносить короткочасне поліпшення. Медикаменти знімають симптоми, а хвороба залишається. Вдаються і до хірургічного втручання. Замінюють зношений диск новим, штучним. Ніхто не гарантує стовідсотковий успіх операції. Можливі ускладнення: від інфікування післяопераційної рани, до тромбозу, зміщення імпланта і сильних болів.

Але є й інший спосіб повернути своєму хребту здоров’я. Це зарядка, яку можна робити вдома без тренажерів і без сторонньої допомоги. Досить проявити трохи волі, наполегливості і витратити незначна кількість часу, щоб знову відчути себе комфортно. І це, безсумнівно, виграє в порівнянні з іншими способами лікування даного захворювання в психологічному, фізичному, і матеріальному плані. Головне — не втратити час.

Протипоказання до застосування лікувальної зарядки

Є протипоказання до зарядки, призначеної для лікування і відновлення шийних хребців:

 • Сильні болі , що виникають під час виконання вправ.
 • Застуда і вірусні інфекції.
 • Травма хребців.
 • Проблеми з вестибулярним апаратом.
 • Порушення роботи серця.

Ефект від вправ

При виконанні лікувального комплексу вправ поліпшується кровопостачання і живлення головного мозку. В результаті: зникають спазми глибоких м’язів шиї, проходить біль і важкість у області шиї і плечей. Настає відчуття фізичного і психологічного комфорту, поліпшується настрій. Роблячи заняття регулярно, можна зняти запалення, позбутися від болю, відновити хрящові тканини, зупинити розвиток хвороби.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які компреси потрібно робити при розтягуванні зв'язок?

Зарядка при шийному остеохондрозі в домашніх умовах - як правильно робити

Техніка виконання комплексу вправ

Вправи, включені в комплекс, прості і безпечні. Ними неможливо травмувати себе. Але, не дивлячись на свою простоту, неодноразово повторені, вони дають хороший ефект. Робити вправи рекомендується в період, коли немає гострого болю, обережно і без ривків. Під час лікувальної гімнастики спина повинна бути прямою. Це дозволить виконувати вправи технічно правильно. Протягом двох тижнів гімнастику необхідно робити щодня. Потім три рази в тиждень. Обов’язкова умова одужання — регулярність занять.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Перед виконанням гімнастики треба помасажувати шию для того щоб розігріти м’язи. Вправи виконують в обсязі, передбаченому лікувальним комплексом. Паралельно з гімнастикою рекомендуються щоденні піші прогулянки. Існує чимало методик лікування шийного відділу хребта, але в їх основі багато спільного.

Базові вправи для самостійного лікування і профілактики шийного остеохондрозу

Кожне з наведених вправ виконати 3-5 разів. Виконувати вправи сидячи. Спина пряма.

 1. Опрацювання м’язів плечового пояса і м’язів шиї. Руки через сторони піднімаємо вгору і долонями складаємо разом над головою. Голову повертаємо вліво до упору і в цьому положенні тримаємо 12 секунд, потім повертаємо голову вправо до упору, тримаємо 12 секунд, після чого приймаємо вихідне положення, руки вниз.
 2. Опрацювання м’язів грудного відділу хребта (зона між лопатками) . Руки розводимо в сторони і максимально відводимо назад, намагаючись з’єднати лопатки разом. Тримати напругу 12 секунд, потім розслабитися, прийняти вихідне положення, руки вниз.
 3. Одночасна опрацювання м’язів шиї і грудного відділу хребта. Руки розводимо в сторони, потім відводимо назад до упору. Підборіддя витягуємо вгору, розтягуючи передню поверхню шиї. Тримаємо положення 15 секунд і розслабляємося. Початкове положення, руки вниз.
 4. Витяжка всіх відділів хребта. Руки через сторони піднімаємо долонями вгору і тягнемося долонями до стелі. Голову при цьому максимально висуваємо вперед. тримаємо становище 12 секунд . Розслабляємося , повертаємося в початкове положення .
 5. Зміцнення і розтяжка бічних груп м’язів шиї . Нахиляємо голову вправо і тримаємо 15 секунд . Початкове положення , потім схиляємо голову вліво , тримаємо 15 секунд , повертаємося в початкове положення .
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Велотренажер при артрозі колінного суглоба: користь і застосування

Elena

Плавання при артрозі колінного суглоба: користь і вправи

Bobby

Ортопедичний корсет для хребта ( спини ): як вибрати і правильно користуватися

Sasha

Фіксатор зап’ястя: що це і як його правильно використовувати

Alex

Палки для скандинавської ходьби — як їх правильно вибрати

Alfonso

Вправи для хребта за методом доктора Бубновського

Andrey

Плавання і вправи у воді при остеохондрозі: користь і як правильно виконувати

Axel

Вправи і лікувальна гімнастика при болях у попереку

Coolio

Вправи і ЛФК при кіфозі грудного відділу хребта

Bobby

Залишити коментар