Профилактика

Голковколювання — що це таке, користь і протипоказання

Голковколювання - що це таке, користь і протипоказання

Ці активні точки розташовані на 14 лініях або меридіанах, які розподілені всередині по всьому тілу людини. Кожен меридіан має свою назву. Гармонізують точки лежать на початку і кінці меридіана, збуджуючі і заспокійливі — по одній на кожен меридіан.

Голковколювання: користь і шкода

Зараз навколо голковколювання ведеться багато суперечок. Західні фахівці стверджують, що акупресура (натиснення на точки великим і вказівним пальцем) має майже такий же ефект, як і акупунктура (застосування для впливу голок), але проходить більш безболісно і не залишає синців під шкірою, а при недбайливому лікаря існує великий ризик занести інфекцію під шкіру.

Голковколювання - що це таке, користь і протипоказання

В даний час виникло два напрямки голковколювання: західноєвропейське та китайське.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

На Заході лікарі поєднують голкотерапію з іншими методами терапії або поєднують її з фізіотерапією. Крім того, в Європі та Америці поки не дуже довіряють лікування голковколюванням, вважаючи цю методику в повному обсязі вивченої і має багато протипоказань.

В Китаї лікування голкотерапією — це цілий ритуал і тривалий процес. Китайці взагалі дуже педантичні щодо здоров’я і намагаються лікувати причину хвороби, а не саму хворобу. На сеансі іглотерапевт не просто вводить голки в певні точки, він також проводить і інші маніпуляції — зміна кута нахилу голки, обертання, підйом. Всі ці дії здійснюються для більш глибокого і стимулюючого впливу на БАТ.

Показання

Китайські цілителі запевняють, що голковколюванням можна лікувати практично будь-яке захворювання. В Європі фахівці більш скептично ставляться до цього твердження, але все ж практикують лікування акупунктурою широкого спектру захворювань. Ось найпоширеніший перелік хвороб, які з успіхом лікуються голкотерапією.

  1. Нервова система: невралгія, радикуліт, головні болі.
  2. Сечостатева система: простатит, уретрит, ниркові коліки.
  3. Травна система: гастрит, виразка, коліт, запор
  4. Опорно-рухова система: артрит, бурсит, артроз, остеохондроз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Протипоказання при появі екземи

Голковколювання - що це таке, користь і протипоказання

Крім того, акупунктуру іноді поєднують і з традиційною медициною,

наприклад, за допомогою впливу на БАТ знеболюють певні ділянки тіла людини, якщо не можна застосує ь місцеву анастезію.

Також доведено, що непоганий ефект голковколювання дає при лікуванні нікотинової залежності. Навіть завзятим курцям з багаторічним стажем вдавалося розлучитися із згубною звичкою все після одного проведеного курсу.

Хороший ефект дає акупунктура для зниження надмірної ваги, якщо ніякі інші засоби не допомогли.

Голкотерапія: протипоказання

Існують і деякі протипоказання до використання голкотерапії: онкологічні захворювання, гіпертонічний криз, вагітність, туберкульоз, постінфарктний стан, сильне виснаження організму, важкі захворювання кровообігу, висока температура ті ла, пошкодження шкіри.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Не рекомендується використовувати акупунктуру маленьким дітям до одного року.

Крім того, фахівці стверджують, що використання голкотерапії неефективно для осіб, старше вісімдесяти років.

Побічні ефекти

Після сеансу можливі наступні небажані ефекти: синці (досвідчений фахівець повинен грамотно і майже безболісно ставити голки), не виключена можливість внесення інфекції (вимогливість до стерильності), може спостерігатися зниження артеріального тиску, можливий також невеликі ой шум у вухах і запаморочення, не виключені свербіння і лущення шкіри.

Скільки коштує сеанс голковколювання

Зараз у великих містах можна знайти медичні центри з фахівцями, практикуючими голковколювання. Наприклад, в Москві, в даний час таких центрів налічується більше ста. Вартість сеансу залежить від захворювання, методики і тривалості лікування, в середньому вона становить від 1 до 6 тисяч рублів.

В інших містах, наприклад, в Ростові і Волгограді налічується більше двадцяти клінік, з фахівцями з голкотерапії. Вартість однієї процедури від п’ятисот до трьох тисяч рублів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Як проводиться сеанс і курси лікування

В акупунктурі використовуються дуже тонкі голки, заточені особливим способом. Перед проведенням процедури фахівець проводить ретельну діагностику. Потім розставляє голки, вводячи їх на певну глибину, для певної міри впливу. Тривалість дії може складати від десяти хвилин до декількох годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке гігрома кисті? Причини, симптоми і тактика лікування новоутворення

Розрізняють седативний і збудливий метод впливу:

  • При седативном використовується наростаюче роздратування на БАТ більш тривалий час. Використовується цей метод для розслаблення і зняття хворобливих симптомів.
  • При збудливу методі відбувається короткочасне і швидке роздратування БАТ. При цьому стимулюється організм людини, запускаються його внутрішні резерви.

Тривалість лікування підбирає лікар. Зазвичай курс розраховується на десять сеансів, потім роблять перерву, а через деякий час повторюють курс. Програму лікування і тривалість курсу фахівці підбирають індивідуально для кожного пацієнта.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лейкопластир для кінезіологічні тейпірованіе: види, показання та застосування

Andrey

Йога при шийному остеохондрозі: користь і вправи

Coolio

Гімнастика і ЛФК при остеохондрозі грудного відділу хребта

Alex

Корисні вправи для зміцнення колінних суглобів

Megusta

Чи можна гріти спину при остеохондрозі і як це правильно робити

Bobby

ЛФК та лікувальна гімнастика при плечелопаточном періартриті

Maxim

ЛФК і вправи при компресійному переломі грудного відділу хребта

Dmitry

Вправи для шийного відділу хребта за методом Бутрімова

Coolio

ЛФК у комплекс вправ при хворобі Бехтерева

Pasha

Залишити коментар