Лікування

Звичний вивих плеча: що це, причини, симптоми і лікування

Звичний вивих плеча: що це, причини, симптоми і лікування

Симптоми

Основний симптом захворювання — часті вивихи плеча при найменших навантаженнях або різкому відведенні руки назад. Після вправляння вивиху спостерігається болючість до двох діб. Пацієнти, як правило, вправляють вивих самостійно, за допомогою тракції здоровою рукою за уражене плече, що ще більше посилює прогресуючі дегенеративно-деструктивні процеси.

Згодом посилюється дистрофія м’язів надпліччя і плечового пояса, обмежується активну відведення руки назад і вгору. У суглобової області визначається порушення чутливості, за рахунок частого травмування нервового пучка. Визначаються позитивні симптоми Вайнштейна і Бабича — обмеження зовнішньої ротації плеча при відведенні його під прямим кутом внаслідок напружених м’язів.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Звичний вивих плеча: що це, причини, симптоми і лікування

Діагностика

Діагноз повторного вивиху плеча встановлюється на підставі анамнезу захворювання і інструментальних методів дослідження.

  1. Рентгенографія в двох проекціях — візуалізуються дистрофічні зміни суглоба, артроз і остеопороз головки плеча, позаду вершини великого горбка відзначається втиснутий дефект.
  2. Магнітно-резонансна то мографія — дає можливість визначити причину патології, що представляє собою розрив м’язів або зв’язок, ушкодження і хронічне запалення суглобової капсули або відрив її сегмента.
  3. Ультразвукове дослідження — підтверджується розрив сухожильних і м’язових тканин, оцінюється товщина і структура гіалінового хряща, суглобової капсули суглоба. При звичному вивиху структура хряща неоднорідна, сам хрящ истончен, ротаторна манжета з ділянками пошкодження, що візуалізується, як локальні переривчасті хвилі сухожиль.
  4. Комп’ютерна томографія — оцінюється співвідношення епіфізарний і діафізарний кутів, розміри і форми головки плечової кістки, можливі крайові дефекти.
  5. Артроскопічна виявляється дефект верхньої частини суглобової губи лопатки, розрив сухожилля довгої головки двоголового м’яза плеча.

Звичний вивих плеча: що це, причини, симптоми і лікування

Лікування

Існує два види лікування нестаб льности плечового суглоба — консервативне і оперативне. Тактика визначається в залежності від кількості повторних вивихів і стану капсульно-зв’язкового апарату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як проявляється грибок в носі? Лікування хвороби таблетками і місцевими засобами

Консервативне лікування

Консервативне лікування ефективне тільки тоді, коли звичні рецидиви спостерігаються не більше трьох разів на рік, без значних ушкоджень капсульно-зв’язкового апарату у пацієнтів молодше 25 років.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

На першому етапі терапії використовується лікувальний масаж, що дозволяє розслабити мускулатуру і безболісно вправити головку плечової кістки в суглобову западину. Додатково застосовуються нестероїдні протизапальні гелі або мазі — Диклофенак, МАТАРА, Кетопрофен, Найз.

Звичний вивих плеча: що це, причини, симптоми і лікування

Завдання другого етапу полягає в стабілізації мускулатури поетапними дозованими силовими навантаженнями. Для цього добре підходить силова кінезітерапія, що дозволяє запобігти атрофії м’язової тканини і розвиток контрактур, зміцнити капсулу суглоба, поліпшити процеси регенерації завдяки посиленню мікроциркуляції в тканинах.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При правильній навантаженні і техніці вправ, вдається досягти нормальних показників роботи плечового суглоба і уникнути рецидивів . При недостатньому ефекті варто переглянути тактику лікування, так як існує високий ризик розвитку асептичного некрозу.

Оперативне лікування

Існує безліч методик хірургічного лікування даної патології. Всі операції діляться на 4 види, кожен з яких підбирається індивідуально.

  • Кісткова операція Едена. Суть втручання полягає в створенні додаткових кісткових виступів, опор, які повинні обмежувати рухливість головки плечової кістки. Для цього береться аутотрансплантант і впроваджується в отвір на передній поверхні шиї лопатки так, щоб був виступ над суглобової западиною. Недолік операції полягає в обмеженні рухливості суглоба.
  • Капсульная операція Банкрата. Забезпечується доступ до суглоба з видаленням сухожилля подлопаточной м’язи і капсули. Проводять посилений поворот плеча досередини і підшивають суглоб, формуючи дупликатуру капсули. До недоліку методу відносять рецидиви вивиху.
  • Операції з штучним створенням зв’язки. Сухожилля довгої головки двоголового м’яза плеча перетинається і фіксується в межбугорковой борозні, тим самим воно відіграє роль зв’язки плеча, що підтримує суглобову капсулу.
  • Комбіновані методи. Використання в одній операції відразу двох або трьох методів з Аутопластика має кращий результат, суглоб не втрачає своїх функціональних здібностей, з часом руху відновлюються в повному обсязі. Частота рецидивів при такій методиці мінімальна.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікувальна фізкультура ( ЛФК ) при артрозі суглобів: користь, шкода і ефект

Maria

Підвивих щелепного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Elena

Тендовагініт гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика і як лікувати

Dmitry

Блокада ліктьового суглоба: показання, як роблять і що застосовуються медикаменти

Alfonso

Остеопороз стопи: симптоми, діагностика та лікування

Murcia

Коксартроз тазостегнового суглоба 3 ступеня: особливості та методи лікування

Alfonso

Тендіноз тазостегнового суглоба — що це, симптоми і лікування

Bobby

Реактивна артропатія: що це, класифікація, симптоми і лікування

Maria

Препарат Дона в уколах

Murcia

Залишити коментар