Лікування

Вивих куприка: симптоми, діагностика та методи лікування

Вивих куприка: симптоми, діагностика та методи лікування

Чим це небезпечно?

Як і всі травми хребта, вивих куприка часто призводить до дуже різких больових відчуттів в даному районі тіла. При цьому рух або спроби сісти будуть пов’язані з різким болем. Вона нерідко переходить в пах і періанальних зону.

При відсутності руху або лежачи, дискомфорт буде набагато слабкіше. Можливі проблеми з виконанням акту дефекації. При отриманні такої травми можливі гематоми або набряк нижніх відділів хребта і закономірні проблеми з рухом через це. Внаслідок вивиху куприка можливі пошкодження внутрішніх органів сечостатевої та видільної системи. Передавлювання кісткового мозку при зміщенні суглобових поверхонь викликає головні болі.

Види

Залежно від того, зміщені чи суглобові поверхні куприка-крижового суглоба повністю або частково захворювання може називатися вивихом або підвивихи. До подібних симптомів призводять закриті переломи зі зсувами, одержувані при падіннях з великої висоти і сильних ударах тупими предметами.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми

При наявності такого пошкодження хребта пацієнт відчуває сильний біль в ушкодженому місці. Вона триває після моменту отримання пошкодження ще дуже довгий термін. Переносяться в процесі травми відчуття залежать від індивідуального больового порогу пацієнта.

Вивих куприка: симптоми, діагностика та методи лікування

Згодом біль переміщається по всій нижній частині тіла, зіткнення з тазовими кістками — зоні паху, періанальної області, ногах. Вона значно відчутніше в зігнутому положенні. Синці та гематоми на місці пошкодження можуть зберігатися протягом довгого терміну. Особливо сильно проявляється при дотиках.

При тривалій відсутності лікування, біль іррадіює до внутрішніх органів, з’являються часті мігрені.

Діагностика

Для діагностики вивиху потрібно провести візуальний огляд пошкодженої ділянки тіла. Огляд проводитися тільки практикуючим травматологом або ортопедом. У деяких випадках може бути необхідно провести внутріректальную пальпацію.

В разі неможливості точно діагностувати вивих куприка, пацієнта направляють на рентгенографію області таза в двох площинах. У деяких випадках можливе направлення на комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини, симптоми і лікування фурункула у дитини: поради фахівців

Вивих куприка: симптоми, діагностика та методи лікування

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Перша допомога

Перша допомога повністю відповідає наданні першої допомоги при всіх інших травмах хребта. Для її надання необхідно:

  • Розмістити тіло в горизонтальному положенні.
  • За можливості докласти лід до ушкодженого ділянки тіла.
  • Забезпечити нерухомий стан людини, в випадку сильних больових відчуттів травмований пацієнт повинен прийняти болезаспокійливі препарати.
  • Доставити до лікаря. При цьому доставка можливо тільки якщо пацієнт лежить на боці, при цьому клінічна картина не буде змащеній до моменту огляду.

Лікування вивиху куприка

При відсутності перелому зазвичай лікування проходить амбулаторно . Лікар вправляє пошкоджену кістку на місце пацієнта, після чого йому призначається повний спокій на термін до семи днів. Найчастіше необхідно дотримуватися постільного режиму. У разі необхідності призначаються знеболюючі препарати з урахуванням індивідуальної непереносимості пацієнта.

Далі може бути призначений комплекс фізіотерапевтичних процедур або відвідування кабінету лікувально-фізкультурного комплексу в лікарні для розробки пошкодженої ділянки.

В деяких випадках може знадобитися оперативне втручання. Видалення куприка необхідно у випадках сильного зсуву кістки, яке призводить до проблем з кровопостачанням кінцівок і тазу.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Лікування в домашніх умовах

Проведення лікування травм хребта в домашніх умовах категорично заборонено. Неправильно надана допомога часто призводить до ускладнень. При отриманні подібної травми обов’язково необхідно звернутися до лікаря.

Профілактика

Для того щоб зменшити шанс отримати таке захворювання бажано в раціоні більше продуктів, що містять кальцій, для зміцнення кісток і суглобів. У зимовий час намагатися менше ходити по обмерзлих ділянках землі.

Наслідки і ускладнення

При довгій відсутності лікування травма може привести до наступних ускладнень:

  1. Спотворення форми кістки, внаслідок чого можуть виникнути проблеми при пологах і актах дефекації.
  2. Кокцігодінія — хвороба викликає значний дискомфорт в куприку. З’являється після травм.
  3. Тривалі болі, порушення функцій даного відділу хребта, проблеми з прийняттям сидячого положення.
  4. При неправильно проведеному вправлении можливий рецидив хвороби.
Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Китайські пластирі від остеохондрозу: склад і лікувальний ефект, як застосовувати, де купити

Tanya

Харчування при хворобі Бехтерева

Undershmidtther

Грижа шийного відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Maxim

Дегенеративно — дистрофічні зміни хребта: що це і чим небезпечне

Coolio

Ліки від подагри: таблетки, мазі, уколи, повний перелік препаратів

Maria

Лікувальна фізкультура ( ЛФК ) при артрозі суглобів: користь, шкода і ефект

Maria

Суглобова гімнастика Валентина Дикуля: користь і вправи

Murcia

Методи Бубновського: лікування хребта — 20 основних вправ

Axel

Остеоартроз кульшового суглоба: ступеня, симптоми і лікування

Megusta

Залишити коментар