Лікування

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Вивих та підвивих

Дуже поширене пошкодження, що характеризується порушенням положення суглобових кісток. Часто вивихи супроводжуються пошкодженням зв’язок стопи. При підвивихи суглоб зміщується лише частково (поверхні зчленування незначно відходять один від одного). Людина не може пересуватися і відчуває постійний біль. Це більш небезпечна травма, яка потребує термінового звернення до лікаря.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Розтягнення зв’язок

Відбувається при різкому подворачіваніе стопи. Виникає біль, набряк і крововилив з однієї зі сторін суглоба. Людина відчуває гострий біль, яка не дає відвести ступню в сторону.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Розрив зв’язок

Являє собою порушення цілісності зв’язки. При цьому з’являється гострий біль і неможливість пересуватися. Травмована область ноги стає синюшного кольору.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Перелом

Найбільш складна травма гомілковостопного суглоба, що вимагає тривалого лікування і реабілітації. Закритий перелом — це перелом, при якому цілісність шкірних покривів не порушена. Відкритий характеризується порушенням цілісності шкірних покривів, при цьому через шкіру можуть виглядати уламки кісток і м’яких тканин, утворюється кровотеча. Даний вид перелому зустрічається досить рідко, зазвичай це відбувається під час серйозної автокатастрофи.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Залежно від тяжкості ураження перелом може бути:

 • З зміщенням кісток. Дуже складна травма, в цьому випадку може відбуватися не тільки невелике відхилення кістки, але і прокручування навколо своєї осі на кілька градусів. В цьому випадку необхідно не тільки зростити кістку, головне — правильно повернути її на місце. Помилки при цьому неприпустимі, інакше кістка зростеться неправильно, що призведе до великих проблем у подальшому.
 • Без зміщення кісток. Не настільки небезпечна травма. Даний вид перелому лікується досить результативно, а функції суглоба відновлюються в повному обсязі.

Залежно від виду зміщення кісток розрізняють переломи:

 1. Абдукціонно. При цьому страждає малоберцовая кістка, а тріщина або перелом розташовується в поперечній проекції.
 2. аддукціонно. Страждає внутрішня кісточка і п’яткова кістка. У момент отримання даного ушкодження нога різко подгибается всередину
 3. Зовнішньо-ротаційні. Характеризуються зміщенням кістки по спіралі назад або в зовнішню сторону. Часто відбувається відрив внутрішньої кісточки.
 4. З здавленням по вертикалі. Відбувається при різкому ударі стопи, наприклад, при падінні з висоти на прямі ноги. Утворюється зміщення стопи вперед і вгору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кращі хондропротектори при артрозі колінного суглоба та інших: класифікація, ціни

Симптоматика

Пошкодження гомілкостопа характеризується як загальними, так і специфічними, що залежать від виду травми, симптомами. До загальних можна віднести:

 • Різку біль.
 • Набряки і синці.
 • Гемартроз.
 • Нестабільність суглоба.
 • Неможливість повноцінно наступити на пошкоджену ногу.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Варто відзначити кілька особливостей, властивих тим або іншим видам пошкоджень:

 1. Розтягування, як і надрив зв’язок, характеризується сильними больовими відчуттями, проте в першому випадку потерпілий може наступати на ногу, у другому ж через гострого болю зробити це неможливо.
 2. разі розтягнення зв’язок з’являється симптом «жорсткої ло дижкі », перелом щиколотки характеризується м’якою, неприродно поверненою щиколоткою.
 3. Розрив зв’язок можна розрізнити по сильному набряку, гемартроз і гематом, які охоплюють навіть стопу.
 4. Розрив бокових зв’язок призводить до збільшення бічної рухливості стопи.

Незважаючи на всі особливості дуже складно визначити вид отриманої травми без рентгена, тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря для правильної діагностики та лікування.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

Діагностика

Діагностування даного пошкодження починається з оп роса пацієнта. Потім лікар проводить огляд травмованої кінцівки і відправляє пацієнта на рентген і МРТ. Травму гомілкостопа досить своєрідні, і не завжди на 100% піддаються діагностиці. Причина в щільному зчленуванні кісток в області голеностопа.

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Іноді при переломі призначають стрес-тест — рентгенівське дослідження, яке проводиться з натисканням на суглоб. Даний метод дозволяє отримати додаткові відомості необхідні для подальшого лікування.

Лікування

При травмах зв’язок і сухожиль застосовується консервативне лікування. Винятком можуть бути важкі форми ушкоджень, при яких традиційні методи лікування не принесли значного результату, (часто це необхідно при розриві зв’язок).

Легкі ступеня пошкодження зв’язок і сухожиль лікуються досить швидко. Для цього пацієнтові необхідно забезпечити повний спокій, прикладати лід до травмованої кінцівки, перев’язувати область голеностопа еластичним бинтом і піднімати ногу вгору (наприклад, в положенні лежачи підкладати подушку).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фурункул: лікування в домашніх умовах народними засобами

Також лікар призначає спеціальні знеболюючі та протизапальні мазі та гелі (вольтарен, Гевкамен, борг).

Травму гомілкостопа: класифікація, симптоми і лікування

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Лікування може тривати пару тижнів, потім пацієнту рекомендують виконувати спеціальні вправи для відновлення кінцівки.

При переломі накладається спеціальна з обидва, яка фіксує суглоб і виконує функції звичайного гіпсу. Після зрощення кісток пацієнт проходить тривалий курс реабілітації.

Складні переломи і розриви лікують за допомогою оперативного втручання. В ході операції лікар повертає кістки на місце, зшиває порвані зв’язки і скріплює все спеціальними гвинтами і пластинами. Протягом усього періоду лікування хворому призначають прийом знеболюючих і протизапальних препаратів.

Після відновлення суглоба (приблизно через півтора місяця) гвинти і пластини прибираються, а потерпілому призначають курс реабілітаційних заходів. Процес відновлення після важкого перелому досить тривалий і може тривати кілька місяців.

При будь-яких травмах голеностопа показана лікувальна фізкультура, масажі, парафінові обгортання, лікувальні ванни, електрофорез, УВЧ-терапія та інші фізіотерапевтичні процедури. Процедури призначає лікар залежно від виду і ступеня травми. Відновлення після важкої травми зазвичай займає 3-4 місяці.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати меніск колінного суглоба в домашніх умовах

Marina

Що таке артроскопія

Marina

Мазі для лікування суглобів

Tanya

Чи є сенс дотримуватися дієти при артрозах: рекомендації і рецепти

Megusta

Як лікувати артроз

Pasha

Харчування при подагрі

Dmitry

Перелом шийки стегна: причини, симптоми і лікування

Elena

Дорсопатія поперекового відділу хребта: що це, причини і лікування

Dmitry

Вітаміни для спини і хребта

Megusta

Залишити коментар