Лікування

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Травма меніска: види, симптоми і лікування Будова меніска

Недуга має рецидивуючу форму перебігу. При відсутності лікування симптоми травми можуть на деякий час пропадати, однак, при будь-якому різкому русі вони виникають знову, іноді навіть з більшою інтенсивністю.

Травми меніска виникають при вчиненні необережних рухів (різкому згинанні або розгинанні, повороті коліна) , при сильних ударах, падіннях. У групі ризику знаходяться спортсмени, представники старшого покоління (хрящова тканина у літньої людини більш тендітна, підвладна різних порушень і травм).

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Цікаво, що серед дітей патологія зустрічається досить рідко, незважаючи на активний спосіб життя дитини. У чоловіків недуга проявляється приблизно в 4 рази частіше, ніж у жінок (швидше за все, це пов’язано з підвищеними навантаженнями на суглоб, пов’язаними з виконанням важкої фізичної роботи).

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Класифікація та види

виділяють пряму і непряму травму меніска. Непряма форма є більш поширеною. До пошкодження в даному випадку наводять різкі рухи коліном, надмірне навантаження на суглоб. Пряма форма розвивається в результаті падінь, ударів об гострий предмет. Відомо, що при ударах найчастіше пошкоджуються кісткові структури колінного суглоба, меніск травмується набагато рідше. Тому дана форма зустрічається не так часто.

Залежно від характеру ушкоджень виділяють такі різновиди травм меніска:

 • Відрив — відділення хрящової тканини меніска від суглобової капсули, до якої він кріпиться .
 • Розрив — порушення цілісності хрящової тканини, при частковому порушенні виділяють таку форму, як надрив.
 • Комбінована форма (включає в себе ознаки форм, зазначених вище).
 • Забій — пошкодження тканин в результаті удару або падіння важкого предмета.
 • Обмеження — здавлювання ме Ниський в результаті патологічного розростання інших тканин суглоба.
 • Розчавлювання — пошкодження, при якому змінюється структура елемента, однак, цілісність його тканин і розташування зберігаються. Дана форма діагностується вкрай рідко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ознаки кісти шишкоподібної залози і способи лікування

Залежно від локалізації виділяють травму внутрішнього або зовнішнього меніска.

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Важливо визначити і ступінь тяжкості недуги. Всього виділяють 4 ступеня:

 1. Хрящова тканина не змінена.
 2. В тканинах з’являється вогнище змін.
 3. Зміни набувають лінійну форму.
 4. Мають місце виражені порушення і пошкодження структури тканин.

Характерні симптоми

Клінічна картина патології розвивається стрімко. Всього через кілька хвилин після отримання травми пацієнт відчуває гострий біль. Хворобливі відчуття мають виражений характер, посилюються в момент рухової активності.

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Пошкоджене коліно набрякає, необхідна гарячка. На тій чи іншій ділянці нерідко виникають хворобливі ущільнення червонуватого відтінку. Відбувається це в результаті розвитку крововиливу, що виникає при пошкодженні кровоносних судин суглоба.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Порушується функціональність м’язової тканини в області передньої частини стегна. М’язи стають слабшими, що може привести до порушення рухливості людини і зміни його ходи.

З плином часу втрачається рухливість коліна, знижується амплітуда згинання та розгинання коліна, при спробах руху в області суглоба лунає характерний хрускіт. При цьому пацієнт наче почуває наявність стороннього предмета в області ураженого елемента.

Діагностика

Для того щоб поставити діагноз лікар використовує комплексний підхід до діагностики. Перш за все, необхідно оцінити скарги потерпілого. Однак, в окремих випадках біль проявляється в помірній формі, тому травму меніска можна легко переплутати зі звичайним забоєм коліна. Для того щоб цього не сталося, необхідно використовувати інструментальні методи діагностики, такі як:

 1. УЗД. В ході дослідження діагностується порушення структури елемента, набряклість м’яких тканин, наявність патологічного ексудату і ділянок з більш низькою щільністю.
 2. МРТ для оцінки стану уражених ділянок і визначення ступеня тяжкості порушень.
 3. КТ для визначення можливих пошкоджень зв’язкового апарату суглоба та інших м’яких тканин.

Травма меніска: види, симптоми і лікування

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Способи терапії

При отриманні травми необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, однак, перш за все, потерпілому необхідно зробити наступні дей наслідком:

 1. Обмежити навантаження на уражене коліно (наприклад, під час ходьби використовувати спеціальну тростину або милиці, а в стані спокою ногу необхідно підняти, надаючи їй підвішене становище).
 2. Прикласти до ураженої ділянки лід або охолоджуючий компрес. Це дозволить вгамувати біль і набряклість.
 3. Прийняти анальгетик.
 4. Якомога швидше звернутися в травмпункт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дисковидна екзема ( нуммулярная дерматит ): лікування

Консервативне лікування має на увазі не тільки дотримання правил, про які йшлося вище (обмеження рухливості, відсутність навантажень, холодні компреси), але і використання медикаментозних препаратів. Це знеболюючі засоби, нестероїдні протизапальні засоби, антибактеріальні препарати.

При важких ураженнях пацієнтові призначають хірургічну операцію. На сьогоднішній день найбільш популярним способом усунення порушень є артроскопія. Операція вважається малоінвазивної (всі маніпуляції виконуються з використанням сучасного обладнання, що дозволяє знизити травматичність процедури). В ході операції лікар робить невеликі проколи в області коліна, через них здійснює закріплення або пластику травмованих тканин.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Гігрома гомілковостопного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Tanya

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

таблетки артрит

Dmitry

Безпечні аналоги Диклофенак — таблетки, мазі, ін’єкційні розчини

Megusta

Отомастоідіт: що це, симптоми і лікування

Andrey

Артрит плечового суглоба: причини, симптоми і як лікувати

Bobby

Ібупрофен при вагітності

Coolio

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

Dmitry

Тендиніт власної зв’язки надколінника: причини, симптоми і лікування

Marina

Залишити коментар