Лікування

Метастази в хребті — класифікація, симптоми і тривалість життя

Метастази в хребті - класифікація, симптоми і тривалість життя

Поразки хребетного стовпа має 2 різновиди:

 1. Остеолітічскіе. Виявляються в розкладанні кісткової речовини в результаті впливу остеокластів. На R-знімку визначається як потоншення хребців.
 2. остеобластичні. Протікають через розростання кісткової тканини з розширенням, збільшення щільності. На знімках визначається зміна форми кістки, її розростання.

Причини метастазів хребта

Хребетний стовп зона, яка першою попадає під удар при онкопораженіях легких, молочних залоз, передміхурової залози. З граничноюдостовірністю ніхто не може сказати, в чому полягає справжня причина розвитку метастазів.

Метастази виявляються при запущеній формі захворювання. Тоді зупинити хворобу, вилікуватися складно, часом неможливо. Іноді рак протікає повільно. Від появи пухлини до метастазування проходить 2 3 роки. Але частіше процес тече набагато швидше, не даючи лікарям і пацієнтам шансів. Механізми, що прискорюють процес появи ракових клітин, на даний момент не піддаються вивченню.

Загальні причини виникнення метастазів, відомі сьогодні, такі:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Зниження захисних сил.
 • Зростання капілярів всередині пухлини.
 • Перехід онкозахворювання на 3-ю стадію.
 • Специфічна локалізація первинного новоутворення.
 • Молодий вік пацієнта (чим молодша людина, тим вище швидкість обміну речовин).

Інфільтративний тип онкозахворювання, часто провокує зростання вторинних вогнищ.

Симптоматика

Не помітити метастази в хребетному стовпі неможливо. Це особлива область організму людини. Найменше порушення геометрії зчленування окремих хребців дає про себе знати ниючі болями, онімінням кінцівок. Від остеохондрозу болю при метастазах відрізняються більш яскравим проявом, постійним посиленням. Досить швидко болю починають турбувати навіть в спокої.

Розвиток пухлини негативно відбивається на рухової активності, з часом призводить до паралічу. Знеболюючі препарати не допомагають, людині доводиться постійно боротися з больовим синдромом. Будь-який рух провокує сильні болі, тому пацієнти намагаються мінімізувати руху.

Крім больового синдрому, розвиваються неврологічні наслідки:

 • Пропадає чутливість.
 • Періодично виникає поколювання.
 • Відчувається оніміння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Перші ознаки і симптоми інсульту головного мозку: діагностика та різновиди хвороби

Перераховані симптоми відчуваються різними частинами тіла, стан залежить від зони хребта, яка виявилася ураженої. Тому при появі підозр на ураження хребта необхідно обстежитися в найкоротші терміни. Якщо не вживати ніяких заходів протидії, метастази руйнують хребет.

До симптомів, що виявляється «перед смертю», відносять сильну анемію, помітне ослаблення дихання, яке періодично повністю зникає. Не виключено критичне коливання температури тіла. Зовні пацієнт повністю апатичний, байдуже ставиться до всього.

Метастази в хребті - класифікація, симптоми і тривалість життя

Унікальні симптоми властиві кожному типу ураження хребта. Якщо зачеплений шийний відділ, хворі страждають від найсильніших болів, які стають нестерпними при нахилах, поворотах голови. Нерідко віддає в руки. Швидко розростається пухлина здавлює артерії, тому спостерігається кисневе голодування мозку, що дає про себе знати головним болем, запамороченням.

При ураженнях грудного відділу виникають неприємні відчуття між лопатками. Болі з’являються пізніше, носять оперізувальний характер. Тому такі метастази виявляються на пізніх стадіях.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Метастази в поперековому відділі дають больові відчуття в ногах. Подібна локалізація онкопораженій швидко призводить до переломів, які сильно видозмінюють геометрію хребетного стовпа. Тоді неминучий параліч нижніх кінцівок. Ще раніше дають про себе знати тазові розлади.

Діагностика

Якщо людина зіткнувся з пухлинами залоз (передміхурової / молочної), йому навіть при повному лікуванні варто побоюватися появи метастаз в хребті. Медична література розповідає про появу цих поразок навіть через 30 років після лікування основної хвороби. Тому без регулярного обстеження не обійтися.

Відсутність раніше перенесених названих вище захворювань не привід розслаблятися. Заспокоїтися можна, якщо аналіз крові на онкомаркери, КТ, МРТ підтвердять відсутність страшного діагнозу. Іноді лікарі відправляють на рентгенографію. Однак хворобу на ранній стадії за допомогою рентгенівського знімка не знайти. Недосвідчені лікарі можуть сплутати метастаз з хворобами судин іншими захворюваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Плечолопатковий синдром: причини, симптоми і методи лікування

Метастази в хребті - класифікація, симптоми і тривалість життя

Способи лікування

Можливість одужання залежить від локалізації, форми, розмірів пухлини. Основне лікування зводиться до наступного:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. Корекція тиску пухлини на хребет в сторону зменшення.
 2. Зменшення болів.
 3. Створення умов для продовження життя.

За свідченнями проводиться гормональна, променева, хіміотерапія, бісфосфонати, можливо оперативне втручання. Індивідуальний план лікування залежить від первинного вогнища, загального стану організму, кількості, розмірів новоутворень.

Метастази в хребті - класифікація, симптоми і тривалість життя

Прогноз тривалості життя

Почувши страшний діагноз, кожен починає страждати від питання, скільки залишилося жити. Труднощі даній ситуації зводиться до того, що при кістковому метастазуванні спостерігається множинний тип, значить, процес боротьби з патологією ускладнюється. Тому прогноз несприятливий. Завдання лікаря — максимально продовжити тривалість життя пацієнта.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати хворобу Паркінсона

Scooby

Лікування болю в плечі

Pasha

Фулфлекс — ефективні ліки від подагри: склад, спосіб застосування

Serega

Грижа поперекового відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Megusta

Підтаранний артроерез: що це, показання та техніка проведення

Alfonso

Хонда крем і таблетки для суглобів: ефективність застосування

Elena

Звуження ( стеноз ) хребетної артерії: що це, види, симптоми і лікування

Andrey

Синовит лучезапястного суглоба: види, діагностика і лікування

Marina

Кінська сила для суглобів: показання та протипоказання

Sasha

Залишити коментар