Лікування

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

Причини захворювання

Причини виникнення даного патологічного процесу дуже численні. Такий перелом хребта може бути наслідком наступних патологічних і фізіологічних станів:

 • Захворювання щитовидної і / або паращитовидних залоз (гіпертиреоз, гіпотиреоз, автоімунний тиреоїдит, вузловий зоб, солітарні і множинні кисті і злоякісні новоутворення даних органів. при всіх цих захворюваннях можливе порушення обміну кальцію і його солей в кістках)
 • Злоякісні новоутворення кісток з локалізацією у хребті.
 • Метастази злоякісних новоутворень в хребет дру гих органів (найчастіше це спостерігається на пізніх стадіях онкології молочної залози, передміхурової залози, центральному або периферичному раку легень, злоякісних захворюваннях крові).
 • Остеомієліт кісток хребта (це запальний процес, який втягує в себе кісткову тканину і кістковий мозок, який в подальшому веде з гнійно-некротичного розплавлення цих структур з утворенням секвестрів, що містять детрит).
 • захворювання кишечника (захворювання, в результаті яких порушується всмоктування кальцію і вітами ів в різних відділах кишечника).
 • Вікові зміни організму.
 • Зміни організму жінки в період вагітності і лактації.

Незважаючи на наявність великої кількості станів, здатних викликати патологічний перелом хребта, безпосередній першопричиною завжди є тільки один фактор. І даними фактором є зниження щільності кісткової тканини, тобто остеопороз. Фізіологічним остеопороз може бути під час вагітності і періоду грудного вигодовування, а також у другій половині життя (переважно також жінок).

Симптоми

Основним симптомом патологічного перелому хребців є дискомфортний відчуття в місці перелому. Найчастіше ці відчуття носять характер гострого болю, навіть часом нестерпним, що змушує хворого метатися і хапатися за хворе місце в пошуках місця розташування, що полегшує больовий синдром (зазвичай таке спостерігається при онкологічних захворюваннях).

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

При остеомієліті біль теж дуже різка, однак інтенсивність її нижче, ніж в попередньому випадку, часто можуть бути видимі дефекти на шкірі з характерним виділенням з цього дефекту. В інших випадках болі можуть бути не такими сильними і різкими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Біль в колінному суглобі з внутрішньої сторони: причини і що робити

Варто відзначити, що больовий синдром виникає безпосередньо в момент порушення цілісності окістя, так як саме в її товщі проходять живлять судини і чутливі нервові закінчення.

Часто мають місце і загальні симптоми, пов’язані з порушенням обміну кальцію в організмі. До них відносяться:

 • Загальна слабкість.
 • Нездужання.
 • Сонливість або, навпаки, підвищена збудливість.
 • Стомлюваність.
 • Почуття нестачі сну.
 • Відчуття перебоїв у роботі серця.

Можуть також спостерігатися:

 • Різні парези.
 • Корінцеві синдроми.
 • Порушення функцій органів таза.
 • Скутість рухів.

Діагностика

Основним методом діагностики патологічного перелому хребта є рентгенографія. Рентгенівські знімки виконуються в двох проекціях (прямій та боковій). Зазвичай найбільш інформативним є поєднання рентгенограми певного відділу хребта, що дає клінічну симптоматику, і прицільного знімка будь-яких декількох хребців (в яких за даними пальпаторного дослідження і анамнестичних даних найбільш ймовірно знаходиться вогнище деструкції кісткової тканини). Крім того, проводиться дослідження венозної крові на вміст кальцію.

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Для уточнення діагнозу в сумнівних і складних випадках провидится комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія хребта. Дане дослідження є обов’язковим у онкологічних пацієнтів для уточнення стадії і поширеності пухлинного процесу.

Лікування патологічного перелому хребта

Лікування цього стану передбачає першочергове лікування основного захворювання, але вплив безпосередньо на кісткову тканину, що піддалася розробці, теж є невід’ємною ланкою терапії. Практично завжди потрібне оперативне втручання.

В даний час широко застосовуються різні способи вертебропластики. Вертебропластика за допомогою спеціального кісткового цементу є одним з найбільш нових, простих і безпечних способів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

Прекрасно доповнює хірургічну операцію медикаментозна корекція захворювання, що передбачає прийняття різних препаратів кальцію (Морський Кальцій , Кальцемін Адванс і ін.). У деяких випадках доцільно носіння спеціальних підтримують корсетів.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Субхондральний склероз суглобових поверхонь — що це, симптоми і лікування

Sasha

Блакитна глина: властивості і застосування для суглобів

Elena

Лікування болю в коліні народними засобами

Dmitry

Артроз ліктьового суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Dmitry

Вправи при хондрозе: комплекс ефективної гімнастики в домашніх умовах

Dmitry

Ультразвук з гідрокортизоном: що це, показання та застосування

Coolio

Остеопенія: що це, симптоми і як лікувати

Axel

Гімнастика Бубновського для початківців — методика, вправи

Marina

Остеоартроз: що це, симптоми і як лікувати

Murcia

Залишити коментар