Лікування

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

Причини даного ушкодження

Не потрібно здійснювати якихось особливих дій, щоб отримати дану травму. Пошкодження щиколотки можна отримати, просто спіткнувшись об камінь або зробивши пару кроків на високих підборах — для цього досить невеликого скручування стопи.

В зоні особливого ризику люди, які люблять спорт і активний відпочинок на природі, а також ті, хто страждає ожирінням або віковими хворобами опорно-рухового апарату. Також таку травму можна отримати при падінні або невдалому стрибку з невеликої висоти на п’яти.

небезпечно дане пошкодження?

Великий небезпеки від розтягуванню кісточки немає. Людина відчуває біль і деякі складності при пересуванні це може порушити заплановані справи і залишити людину в ліжку на пару днів, однак до серйозних наслідків дані травми призводять досить рідко. Основна небезпека полягає в поступовому ослабленні еластичності зв’язок при частих пошкодженнях.

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми

При розтягуванні щиколотки потерпілий відчуває різкий сильний біль в момент отримання травми, потім больові відчуття в стані спокою кілька слабшають.

в місці пошкодження утворюється набряк, гематома і гіперемія. Біль посилюється при спробі повернути ступню з боку в бік. Іноді через сильного болю це зробити взагалі неможливо. При спробі поворухнути ступень зрідка може чутися хрест суглоба.

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

Розтягування часто можна сплутати з більш небезпечними травмами суглоба, такими як розрив зв’язок, тріщина або перелом. Якщо біль протягом кількох годин не вщухла, а навпаки стала сильнішою, слід не гаючи часу доставити потерпілого до лікарні. Точно визначитися з видом отриманої травми можна тільки за результатами рентгенівського дослідження.

Як проводиться діагностика розтягування?

Лікар починає діагностику з опитування пацієнта і пальпації травмованого ділянки. Після чого необхідно зробити рентген щиколотки в двох проекціях. Часто на рентгенівських знімках зв’язки видно досить погано, дане дослідження потрібно, перш за все, для того, щоб виключити перелом суглоба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Перша допомога і лікування при розтягуванні зв'язок кисті руки

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

Для повнішої картини проводять контрастну артрографія. Для цього в суглоб вводиться спеціальна рідина (контраст), яка заповнює мікротріщини, утворені на травмованій зв’язці.

Контраст добре видно на рентгенівському знімку, таким чином можна побачити, де саме і наскільки сильно пошкоджена зв’язка. Для отримання додаткової інформації про стан зв’язок і суглобового хряща проводять МРТ.

Надання першої допомоги

Постраждалого з підозрою на розтягнення щиколотки необхідно укласти на рівну поверхню, підклавши під гомілку травмованої кінцівки будь-якої предмет. Головна мета — підняти трохи ногу, щоб зменшити набряк.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

До місця пошкодження необхідно докласти що-небудь холодну (бажано щоб це був лід). Потім на ушкоджену ділянку ноги накласти фіксуючу пов’язку. Робити це необхідно у вигляді вісімки, захоплюючи ступню і нижню частину гомілки. Пов’язка повинна бути не надто тугий, але і не дуже вільною. Якщо потерпілого мучать сильні болі можна дати одну таблетку знеболюючого засобу (диклофенак, кетанов). Якщо ж біль терпима, краще обійтися без них.

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

В процесі надання першої допомоги не можна використовувати мазі і креми з розігріваються ефектом, так як вони спровокують приплив крові до ушкодженого місця , а це може привести до запалення.

Лікування

Лікування розтягуванню кісточки залежить від ступеня її ушкодження. Легке розтягнення лікується досить просто. Пацієнту необхідно перебувати в стані спокою, для знеболювання застосовуються мазі — диклофенак, ДОЛОБЕНЕ. Важливо замотувати ногу еластичним бинтом і в положенні лежачи класти під неї подушку або валик. Лікар призначить також курс фізіотерапії та спеціальний курс ЛФК для розробки постраждалої кінцівки. Серед фізіопроцедур ефективними в даному випадку будуть:

  1. Кріотерапія сухим повітрям (має протизапальну та знеболювальну дію).
  2. Діадинамотерапія (підсилює обмін речовин, сприяє швидкому загоєнню і відновленню).
  3. Червона лазеротерапія (збільшує відтік лімфи).
  4. Ампліпульстерапія (підвищує еластичність зв’язок і тонус м’язів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування шийного остеохондрозу при вагітності

Лечебной фізкультурою необхідно займатися якомога раніше, щоб розробляти зв’язки, зберігаючи їх рухливість. Курс гімнастики прописує лікар індивідуально для кожного пацієнта. У разі виникнення запалення займатися фізкультурою протипоказано.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При більш серйозних ушкодженнях (коли утворився розрив або надрив зв’язок) може застосовуватися накладання спеціальної гіпсової пов’язки . Також лікар може призначити курс нестероїдних протизапальних препаратів .

Розтягнення щиколотки: симптоми, діагностика та лікування

В крайніх випадках при сильних розривах може проводитися оперативне втручання , в ході якого ушкоджена зв’язка зшивається . Часто такі операції проводять методом ендоскопії , це більш сучасний щадний спосіб лікування , при якому немає необхідності здійснювати великі розрізи шкіри і м’яких тканин .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Навіщо призначають медикаментозні блокади плечового суглоба: види блокад, техніка проведення

Tanya

Високий рівень сечової кислоти при подагрі

Pasha

Гострий напад подагри: невідкладна допомога і що робити

Serega

Стенозуючий лігаментит великого пальця: причини, симптоми і лікування

Bobby

Реактивний синовіт: причини, симптоми, діагностика та лікування

Scooby

Асептичний некроз голівки стегна: причини, діагностика та методи лікування

Coolio

Розрив меніска колінного суглоба: симптоми і лікування ( з операцією і без )

Serega

Псоріатичний артрит: що це, симптоми і лікування ( з фото )

Maxim

Підвивих щелепного суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Elena

Залишити коментар