Лікування

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

Згідно ще однієї класифікації переломи лучезапястного суглоба поділяються наступним чином:

  • осколковий (пошкодження, при якому кістка ламається на кілька осколків).
  • Відкритий (відбувся зсув кістки, а також розрив м’яких тканин і шкірних покривів).
  • внесуставной (пошкодження кісток, що примикають до суглобу).
  • внутрішньосуглобове (пошкодження кісток, що утворюють суглоб)

Причини виникнення даного ушкодження

Для отримання даної травми досить впасти з висоти власного зростання. Також дуже часто таке пошкодження можна отримати на виробництві, в спортзалі, при автокатастрофі або падінні з велосипеда.

Дуже часто такі переломи зустрічаються у людей старше 60 років, в цьому віці кістки стають більш крихкими через остеопорозу, так що зламати руку можна просто займаючись звичайними побутовими справами.

Симптоми

Симптоматика перелому лучезапястного суглоба дуже схожа на вивих, перелом або ушиб. Визначити точно можна тільки після проведення рентгена. На перелом може вказувати сильний біль, набряк в області суглоба, крововилив, хрускіт і оніміння пальців руки.

В більш складному випадку спостерігається зміщення кісток і деформація суглоба. Найчастіше ці зміни можна побачити і без рентгена.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

Діагностика

В процесі діагностики лікар проводить опитування і огляд пацієнта, а потім відправляє його на рентген . Зазвичай знімки робляться в двох проекціях, і цього часто досить для постановки діагнозу.

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

В складних випадках призначається магнітно-резонансна або комп’ютерна томографія. Такі дослідження дозволяють краще розглянути травмовану область. Дані діагностики допомагають підібрати найбільш ефективний метод лікування в кожному конкретному випадку.

Як надати першу допомогу?

При підозрі на перелом лучезапястного суглоба необхідно відразу ж викликати швидку допомогу. До її приїзду потрібно дати постраждалій людині ненаркотичне знеболююче (якщо це потрібно) і накласти шину.

Важливо щоб пальці пошкодженої руки знаходилися в напівзігнутому стані, для цього слід підкласти під долоню валик з вати. Шину накладають на область передпліччя і кисті, щільно прімативая її бинтом (пальці при цьому бинтувати не слід). Після цього необхідно зігнути руку в лікті і підвісити її на косинці. В такому стані людина доставляється в лікарню до відділу травматології. При надходженні потерпілого в лікарню лікар звертає увагу на стан пальців хворий руки — якщо вони посиніли і набрякли, пов’язку слід негайно зняти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вилікувати бурсит колінного суглоба в домашніх умовах, корисні поради

Лікування

Якщо при переломі лучезапястного суглоба не було зміщення кісток, необхідно просто накласти спеціальну гіпсову або полімерну пов’язку. При необхідності хворому призначають знеболюючі препарати.

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

Періодично лікар може відправляти пацієнта на рентген, щоб переконатися, що кістка зростається нормально. Приблизно через місяць пов’язка знімається, а пацієнтові призначаються спеціальні процедури для відновлення функцій кисті.

В більш складних випадках (при зміщенні або освіті осколків) може застосовуватися нехірургічне зіставлення уламків кісток. Це необхідно для того, щоб кістки зрослися правильно. Після нехірургічній репозиції лікар накладає пов’язку, а в процесі відновлення періодично відправляє пацієнта на рентген, щоб переконатися, що кістки тримаються в правильному положенні. Якщо кістки все одно змішаються, необхідне проведення операції, в ході якої відбувається фіксація спицями або спеціальними пластинами.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Оперативна репозиция може бути закритою і відкритою. У першому випадку розріз шкіри не проводиться, спиці встановлюються над її поверхнею. У другому випадку проводиться розріз, і кістки фіксуються спеціальними пластинами зсередини. Другий варіант більш болючий, проте, після нього немає необхідності носіння гіпсу і дозволена рання розробка суглоба. Після операції лікар призначає знеболююче і антибіотики.

Реабілітація

Для лікування таких пошкоджень дуже важливий процес реабілітації. Після зняття гіпсу або через пару днів після операції лікар призначить спеціальну гімнастику, для того щоб тримати в тонусі м’язи пошкодженої руки.

Перелом лучезапястного суглоба: види, симптоми і відновлення

Всі вправи повинні виконуватися під контролем лікаря і ускладнюватися у міру одужання пацієнта.

Також лікар призначає спеціальний масаж, УВЧ, електрофорез і мікрохвильову терапію. Дані процедури знімають набряклість і больові відчуття, сприяють збільшенню припливу крові до травмованої області.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Особливо важливе правильне харчування. Для успішного зрощення кісток необхідно, щоб раціон був багатий кальцієм, вітаміном D, а також іншими вітамінами і мінералами. Потрібно вживати більше білкової їжі — нежирний сир, м’ясо птиці, рибу, яйця, молочні продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Остеомієліт п'яткової кістки: симптоми, методи діагностики і лікування

Бажано вживати продукти саме в вареному вигляді, таким чином вони краще засвоюються. Кальцієм багата петрушка, капуста і кунжутне насіння. Важливо вживати достатню кількість рідини, вона сприяє прискоренню обміну речовин.

Процес відновлення може тривати до 8 місяців, протягом яких лікар буде поетапно підбирати комплекс вправ і фізіопроцедур, необхідних для повного відновлення функцій кисті.

Пацієнт не повинен перебувати в лікарні весь цей час. Навіть після оперативного втручання, в разі якщо все пройшло нормально, пацієнта відпускають додому. Таким чином, в більшості випадків дане пошкодження успішно лікується амбулаторно.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати остеохондроз народними засобами

Undershmidtther

Уколи в колінний суглоб при артрозі: препарати, ін’єкції ліків в коліно

Alfonso

Саркома колінного суглоба: що це, симптоми і методи лікування

Elena

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Alex

Деформуючий спондильоз: симптоми, діагностика та методи лікування

Elena

Перелом щиколотки: симптоми, види, діагностика і лікування

Pasha

Заміна колінного суглоба, реабілітація після операції

Maria

Трохантеріт тазостегнового суглоба — симптоми, лікування і прогноз

Scooby

Ефективні препарати для суглобів і хрящів: список назв

Megusta

Залишити коментар