Лікування

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

Анатомічно нерв відходить від крижового сплетення, розташованого на поверхні крижовиххребців, і далі проходить на поверхню стегна через подгрушевідное отвір, утворене нижньому краєм грушоподібної м’язи і зв’язкою.

В області цього отвору найчастіше спостерігається утиск нерва, причиною чого є рефлекторне тонічне звуження отвору при різних патологіях поперекового відділу хребта, таких як:

 • Сколіоз.
 • Остеохондроз.
 • Гіперлордоз.
 • Спондилоартроз.
 • Грижа ме жпозвоночного диска.

В більш рідкісних випадках здавлення обумовлено органічними причинами:

 1. Пухлина.
 2. Гематома.
 3. Аневризма клубової артерії.

Тривала іммобілізація кінцівки, а також знаходження в одній позі теоретично може привести до компресії, але можливо це лише у виснажених людей з різко зниженою м’язовою масою.

Крім механічного пошкодження сідничного нерва причиною ішіасу може бути його запалення через:

 • Інфекційних захворювань (ВІЛ, туберкульоз)
 • Знач тельное переохолодження.

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Симптоми невралгії

Біль при ішіасі хворі описують як пекучу і прострілює. Больові відчуття поширюються по задній поверхні стегна, задні — зовнішній поверхні гомілки і йдуть на стопу аж до кінчиків пальців.

Поряд з больовим синдромом приєднуються розлади чутливості в аналогічних областях, які проявляються у відчутті «повзання мурашок» і оніміння. Можлива втрата глибоких видів чутливості — вібраційного і м’язово — суглобового відчуття, а також зникнення ахіллового рефлексу. Дані симптоми не вимагають підвищеної турботи, так як є повністю оборотними.

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

Гілки сідничного нерва на стегні надають основну порцію іннервації для м’язів — згиначів. В умовах пошкодження нерва, дані м’язи не отримують достатньої імпульсації для повноцінної роботи, внаслідок чого тонус м’язів — розгиначів переважає, і нога знаходиться в випрямленій положенні. Це відбивається на ході пацієнта: кожен новий крок супроводжується попереднім відведенням ноги в сторону, щоб не зачепити землю, а переступання через низькі перешкоди практично нездійсненно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування вивиху коліна в домашніх умовах: перша допомога та народні засоби

Діагностика

При огляді необхідно натиснути на крижово — поперекові точки Валле і Гара, хворобливість в області яких є важливим для діагностики ознакою.

Потім пацієнта укладають на кушетку, пасивно згинають ногу в коліні і тазостегновому суглобі під кутом 90 градусів. Подальше відведення зігнутої ноги в сторону викликає гострий біль, що є позитивним симптомом Бонні.

Пацієнт залишається в положенні лежачи. Лікар самостійно піднімає повністю випрямлену ногу, що також викликає інтенсивний напад болю (симптом Ласега).

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

Лікар також визначає збереження рефлексів і чутливості, що дозволяє визначити рівень ураження і диференціювати його з деякими захворюваннями, що мають схожу симптоматику. Прикладами таких захворювань можуть служити радикулопатия і плексопатия рівня L5 — S2.

До додаткових методів дослідження відноситься УЗД, що дозволяє виявити наявність пухлини, гематоми, а також вказати на наявність дегенеративних змін нерва.

рентгенографія, КТ та МРТ хребта є високоінформативними, але застосовуються досить рідко, так як не є обов’язковими для встановлення точного діагнозу.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

лікування і профілактика

Незалежно від механізму ураження головним елементом лікування є знеболювання е. Найнадійнішим і поширеним способом знеболювання є нестероїдні протизапальні засоби, в більшості випадків дають позитивний результат:

 • Ібупрофен.
 • Диклофенак.
 • Німесулід.

Невралгія сідничного нерва: симптоми, діагностика та методи лікування

В разі неефективності консервативної терапії застосовується новокаїнова блокада.

Для прискорення відновлення цілісності нерва призначаються препарати, що покращують кровотік:

 • Нікотинова кислота.
 • бенціклан.
 • Гідролізати телячої крові.

Зняття больового синдрому хот ь і обов’язковий елемент, але лікування повинно бути спрямоване на усунення причини захворювання.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Механічне пошкодження тканин зшивається, кістки піддаються репозиції і іммобілізації. Гематоми, грижі і пухлини (по можливості) підлягають обов’язковому видаленню.

В період лікування бажано обмежити навантаження на пошкоджену ногу, а також доповнити терапію фізіопроцедурами:

 1. Локальне ультрафіолетове опромінення.
 2. СМТ — терапія.
 3. УВО — терапія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як лікувати інфекційний артрит колінного суглоба: ознаки хвороби, схеми лікування

В період реабілітації, а також як метод профілактики варто відвідувати сеанси лікувального масажу і ЛФК. Також в профілактичних цілях слід відвідувати басейн, що дозволить зміцнити м’язи спини і ніг, а також підвищить імунітет. Періодична легка гімнастика протягом робочого дня дозволить уникнути застійного обмеження нерва.

Прогноз і можливі ускладнення

Невралгія сідничного нерва має досить сприятливий прогноз при сумлінному підході до лікування. Виконуючи всі рекомендації лікаря можна бути впевненим, що симптоми повністю зникнуть, а займаючись профілактикою надалі, що вони більше ніколи не повернуться.

Ускладнення можуть наступити у разі тривалої затримки походу до фахівця і залежать від причини, що викликала ішіас . Найбільш поширеним ускладненням є щорічний рецидив захворювання, що припадає на осінньо — весняний період.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Міжреберна невралгія: симптоми, діагностика та лікування

Maxim

Травми і пошкодження спини: види, симптоми і лікування

Megusta

Травма меніска: види, симптоми і лікування

Alex

Пункція і операція при кісті Бейкера

Sasha

Тендовагініт плечового суглоба — симптоми і лікування

Undershmidtther

Комплекси вправ для грудного відділу хребта при остеохондрозі

Serega

Препарат Дона в уколах

Murcia

напади подагри

Coolio

Кінезітерапія за методом Бубновського: лікування

Maxim

Залишити коментар