Лікування

Розрив зв’язок колінного суглоба: симптоми і методи лікування

Розрив зв'язок колінного суглоба: симптоми і методи лікування Зв’язки колінного суглоба

Завдяки такій будові, при пошкодженні зв’язка не завжди розривається повністю. Цілком можливий розрив тільки частини волокон, що має більш сприятливий прогноз щодо лікування і відновлення.

Єдиною причиною розриву зв’язки колінного суглоба є травма. Якщо симптоми не передував травматичний елемент, то розрив зв’язок як діагноз можна 100% виключити.

Шляхи розриву:

  • Падіння на коліно.
  • Падіння на випрямлені або неправильно зігнуті ноги.
  • Цілеспрямований удар в область коліна (бічний або прямий)
  • Надмірне рух в суглобі.
  • Неадекватна навантаження.

Розрив зв'язок колінного суглоба: симптоми і методи лікування

Розрізняють такі види розриву:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

  1. Неповний.
  2. Повний.
  3. Відрив біля основи.
  4. Відрив з кістковим фрагментом.

Симптоми захворювання

Найбільш яскраві сі птом проявляються при повному розриві зв’язок. Слід зазначити, що найчастіше рвуться зовнішні зв’язки колінного суглоба, що пояснюється їх більшою доступністю.

Момент травматизації буде супроводжуватися сильною гострим болем, схожою на удар розпеченого ножа. Больовий синдром буде присутній постійно, до повного відновлення травми, але в подальшому стане менш інтенсивним.

Розрив зв'язок колінного суглоба: симптоми і методи лікування

Зв’язки, як і всі елементи людського організму, рясно кровоснабжаются, тому з їх розривом настає і розрив кровоносних судин. Через брак іншого виходу кров виливається в порожнину суглоба, що отримало назву гемартроз. Кров за хімічним складом відрізняється від суглобової рідини, тому буде дратувати рецептори, приводячи до додаткових дискомфортним і навіть больових відчуттів.

кров в суглобі і за його межами, розрив тканин і судин призводять до розвитку запалення в цій галузі. Шкіра почервоніє і стане гарячою на дотик, виникне набряк, а найменший рух і дотик буде викликати додатковий больовий синдром. В подальшому на цьому місці утворюється велика гематома.

Потерпілий відчує обмеження в рухливості суглоба, але це відчуття помилкове і викликано тільки посиленням болю в момент руху. Навантаження на ногу в даний момент строго протипоказана, бажано прийняти допомогу або пересуватися на одній нозі до консультації з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чим лікувати хондроз спини: симптоми і лікування, ефективні мазі, таблетки, уколи і пластирі

Частковий розрив зв’язок має схожі симптоми, проте в цьому випадку гемартроз менш імовірний, тому що найчастіше пошкоджується незначна частина зв’язки і кровоносні судини залишаються в цілості.

Діагностика

Розрив зв’язок — серйозна патологія, тому вимагає негайного звернення до лікаря для проведення професійного огляду.

Підтвердити розрив зв’язок цілком можливо без додаткових методів дослідження. Пацієнту, який лежить на кушетці, згинають ногу в тазостегновому і колінному суглобі на 90 градусів, а потім перевіряють рухливість гомілки. Через розрив втрачається гальмівна функція зв’язки, тому амплітуда рухів гомілки помітно збільшується. Залежно від напрямку патологічного процесу можна судити про те, яка зв’язка була розірвана.

Надмірне рух досередини — пошкодження зовнішньої зв’язки і навпаки. Якщо при натисканні надколінок занурюється, то це ознака поразки внутрішніх зв’язок. При відсутності патологічної рухливості суглоба можна виключити частковий розрив зв’язки.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Визуализировать зв’язковий апарат можливо тільки за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), проте в більшості випадків проведення МРТ буде необгрунтовано.

Розрив зв'язок колінного суглоба: симптоми і методи лікування

Лікування і прогноз

Незалежно від ступеня розриву, першими лікувальними заходами буде прийом протизапальних засобів, а також холод місцево, для зняття набряку. При наявності крові в порожнині суглоба проводиться пункція для її видалення і зняття больового синдрому.

Якщо розрив не повний, то кінцівку фіксують на термін до 4 тижнів гіпсовою пов’язкою, а також рекомендують виключити пересування (навіть з милицею) на 1 — 2 тижні. Частковий розрив відновлюється повністю і ніяк не відбивається на подальшому способі життя. Після зняття гіпсу рекомендується займатися плаванням для зміцнення м’язового каркаса коліна і відновлення рухливості суглоба.

Повний розрив зв’язки найчастіше вимагає операції, при цьому хрестоподібну зв’язку зшити неможливо і потрібно імплантація. Операція малотравматична, проводиться під відео — контролем і має високий відсоток успіху.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування артрозу тазостегнового суглоба в домашніх умовах

Якщо термін травми менше 3 тижнів, то волокна можливо наблизити і зшити, а в крайньому випадку підшити до найближчої м’язі. Травма, терміном більше 3 тижнів обов’язково піддається протезуванню надміцним сучасними матеріалами.

Термін реабілітації після повного розриву може досягати 6 місяців, 2 з яких коліно повністю иммобилизируют. Далі відбувається поступове відновлення рухливості суглоба і зміцнення м’язів, що його оточують. Повне відновлення руху в суглобі відбувається через 4 — 6 місяців після проведення операції.

Розрив зв’язок призводить до довічного обмеження фізичного навантаження на пошкоджене коліно. Це стосується силових видів спорту, бігу, танців та інших областей спорту, де навантаження на колінний суглоб сильна і постійна.

Профілактика розриву зв’язок колінного суглоба

Головною мірою профілактики виступає помірне фізичне навантаження, спрямована на зміцнення м’язового каркаса і, тим самим, зниження навантаження на зв’язковий апарат. Найкращим видом спорту для цієї мети стане плавання. Воно допоможе як запобігти пошкодження зв’язок, так і попередити повторне і реабілітуватися після травми.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікувальна гімнастика при артрозі колінного суглоба: комплекс вправ

Dmitry

Найефективніші препарати для лікування остеопорозу: список назв

Andrey

Ортопедичний корсет від сколіозу і інших хвороб

Coolio

Остеоартроз колінного суглоба 2 ступеня: особливості, симптоми і лікування

Elena

Цервікоторакалгія — що це, причини і лікування

Marina

Ревматизм ніг: ознаки, діагностика та лікування

Maxim

Препарати для лікування розсіяного склерозу

Marina

Дієта при артриті: правильне харчування

Scooby

Остеопатія: що таке і що лікує?

Axel

Залишити коментар