Лікування

Сильний удар пальця: симптоми і що робити

Сильний удар пальця: симптоми і що робити

Також пошкоджуються дрібні кровоносні судини — капіляри, що призводить до появи незначних кровотеч в області поразки. Розриви капілярів і розвиток крововиливів з часом призводить до утворення гематом (синців), а лімфатична рідина, що накопичується в м’яких тканинах, сприяє розвитку набряклості.

В медицині прийнято виділяти кілька різновидів удару, в залежності від тих чи інших критеріїв класифікації. Виходячи з локалізації поразки, виділяють удари різних пальців (великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець). Найчастіше діагностують забій великого пальця або мізинця (це пов’язано з їх розташуванням). Також виділяють пошкодження основної, серединної, нігтьової фаланг. Більш рідкісна форма — пошкодження міжфалангового ділянки.

Залежно від клінічних проявів і ступеня тяжкості травми виділяють неускладнений забій (найбільш проста і найпоширеніша форма), або пошкодження, що супроводжується рясним крововиливом або проникненням патогенної мікрофлори. Зазначені форми проявляються більш інтенсивним болем і вираженим запальним процесом.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Причини і ускладнення

До числа найбільш поширених причин появи травми відносять:

 1. Удар пальця об тверду поверхню.
 2. Падіння з висоти на верхні або нижні кінцівки.
 3. Падіння масивного предмета на пальці.
 4. Заняття травмонебезпечними видами спорту.
 5. Порушення техніки безпеки під час виконання своїх професійних обов’язків.

Сильний удар пальця: симптоми і що робити

Чим небезпечний удар?

Незважаючи на те, що забій є порівняно легкою формою травматичного пошкодження пальця (в порівнянні з тріщи ой або переломом), все ж сильна травма може спровокувати розвиток неприємних ускладнень. Перш за все, це значне пошкодження кровоносних судин, в результаті якого розвивається сильна кровотеча і виражений запальний процес.

Крім того, уражену ділянку стає більш вразливим для патогенної мікрофлори. Вторинне інфікування може спровокувати розвиток сильного запалення, нагноєння. Тривале запалення нерідко призводить до розвитку більш серйозних захворювань, що вражають суглоби пальців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке подагра колінного суглоба: симптоми хвороби, як і чим лікувати

Удари завжди супроводжуються гострим болем, яка заважає людині здійснювати навіть елементарні дії пальцями (особливо, якщо мова йде про забитті пальців рук). Особливо це небезпечно для тих, хто за службовим обов’язком зобов’язаний виконувати складні маніпуляції руками, використовуючи дрібну моторику.

Клінічні прояви

Основною ознакою сильного удару є гострий біль, який посилюється при спробі поворухнути пошкодженим пальцем. До числа інших симптомів відносять:

 • Набряклість, зміна забарвлення шкірних покривів (шкіра червоніє, іноді з’являється синюшність або червоний відтінок).
 • Згодом на шкірі або в області нігтьової пластини розвиваються хворобливі гематоми. Біль носить пульсуючий характер, на ураженій ділянці виникає відчуття розпирання.
 • Місцева гіпертермія (виникає не завжди, частіше за все, при вторинному інфікуванні).
 • Потемніння нігтьової пластини (при ударі нігтьової фаланги) .

Сильний удар пальця: симптоми і що робити

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Діагностика

Важливо відрізнити забій від інших, більш важких, пошкоджень, а також визначити його інтенсивність. Для цього потерпілому необхідно пройти ряд діагностичних заходів. Перш за все, це оцінка клінічних проявів. Для отримання більш детальної картини використовують методи інструментальної діагностики. Це:

 1. Рентгенографія для виключення тріщин і переломів.
 2. УЗД для визначення пошкодження м’яких тканин і оцінки їх стану.
 3. КТ і МРТ для визначення ступеня тяжкості забиття і встановлення локалізації пошкодження.

Сильний удар пальця: симптоми і що робити

Надання допомоги потерпілому

Для усунення хворобливих відчуттів до місця удару прикладають лід. Якщо є відкрита рана, її необхідно обробити антисептиком і накласти на це місце стерильну пов’язку. Це дозволить запобігти вторинне інфікування. На місце забитого наносять йодну сітку, яка дозволяє зменшити запалення. При сильному болі необхідно обмежити рухомість пальця. Для цього на нього накладають фіксуючу пов’язку.

В важких випадках пацієнту призначають медикаментозне лікування, яке полягає в прийомі знеболюючих засобів, застосування різних кремів і мазей, що володіють знеболюючим, протизапальну, регенеруючу дію. При пошкодженні нігтьової пластини необхідно використання місцевих антисептичних засобів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ревматоїдний артрит у дітей: симптоми, причини, методи лікування дитини

В деяких випадках сильний удар супроводжується пошкодженням сухожиль і зв’язок суглоба пальця. При їх розриві пацієнту потрібна хірургічна операція , в ході якої лікар зшиває пошкоджені тканини .

Профілактика травм

Повністю захистити себе від травм і пошкоджень , на жаль , неможливо , однак , якщо дотримуватися певних правил обережності і безпеки , можна істотно знизити ризик ударів . Необхідно дотримуватися обережності при виконанні травмонебезпечних дій , під час занять спортом .

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

уколи Мелоксикам

Dmitry

Артротомія колінного суглоба: показання, підготовка і проведення

Maxim

Доппельгерц Актив Глюкозамін + Хондроитин в лікуванні суглобових патологій

Alex

Подагричний артрит: причини, симптоми і методи лікування

Murcia

Синовит лучезапястного суглоба: види, діагностика і лікування

Marina

Екзостоз: що це, причини, симптоми і лікування

Pasha

Фізіотерапевтичні апарати для домашнього використання: огляд і опис

Serega

Як лікувати тазостегновий суглоб в домашніх умовах

Megusta

Лікування гірчичниками при шийному остеохондрозі: механізм дії, схеми застосування

Scooby

Залишити коментар