Лікування

Забій м’яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

Забій м'яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

Нерідко ушкодження формує велику гематому, яка чинить серйозний тиск на мозок, це може стати причиною важких наслідків.

Причини

Забій м’яких тканин голови виникає в результаті впливу механічного типу. Це може бути падіння і удар об землю, навмисний або ж випадковий удар певним предметом.

Найчастіше такі травми виникають в результаті спортивних тренувань, що поєднуються з падінням, в ожеледь, в результаті бійки тощо.

Забій м'яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Чим це небезпечно?

Зовнішні пошкодження можуть бути незначними, в певних випадках навіть не спостерігається певне пошкодження шкіри, але можуть бути серйозні внутрішні ушкодження. Наприклад, струс мозку, яке провокує негативний стан і може стати причиною утворення серйозних патологій.

Перелом черепа, таке пошкодження може стати причиною втрати свідомості, слуху, зору і навіть втрати рухових функцій. Нерідко формується внутрішня гематома, яка може протягом істотної кількості часу себе не проявляти, але в подальшому стає причиною серйозних пошкоджень мозку, тиску внутрішньочерепного типу.

Симптоми

При забитті м’яких тканин голови виникає ряд характерних симптомів:

  • Больові прояви. Виникають вони на підставі спазмів судин. Деякі пацієнти відчувають різке потемніння в очах (найчастіше якщо удар прийшовся в область потилиці).
  • Формується шишка. Вона може мати різні розміри. Причиною її виникнення вважається вихід лімфи або ж крові (розрив судини) під шкіру.
  • Згодом утворюється гематома. Шкірні покриви стають темно-червоними або ж синюшними. Якщо синяк має забарвлення блідого типу, то це говорить про те, що пошкодження глибші.
  • Нерідко при пошкодженні голови виникає кровотеча з носових пазух, також в певних випадках може виникати підвищення температури.
  • Буває і сплутаність свідомості, загальна слабкість (це говорить про те, що пошкодження тяжкості середнього типу).
  • При сильному пошкодженні виникає порушення функції рухового формату, формуються судоми, виникає блювота і весь час людина відчуває нудоту, в визначених випадках людина ті яет свідомість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зручне і ефективний засіб для лікування мікозу: лак аморолфін від грибка нігтів

Забій м'яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

Діагностика

Лікар виробляє візуальний огляд, вивчає симптоми зі слів пацієнта. Призначається рентгенографія. У певних випадках потрібно томографія, на підставі якої чітко визначаються ступенем пошкодження мозку.

Перша допомога

В першу чергу людину потрібно укласти в зручне положення, виключити всілякі фізичні навантаження. Обов’язково потрібно прикласти холод до місця пошкодження. Це може бути лід, який попередньо потрібно загорнути в рушник. Накладати його потрібно на 20 хвилин, після робити перерву на півгодини. Холод знижує набряклість і зменшує кровотечу.

Забій м'яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

Якщо симптоми нудоти, головного болю, загальної слабкості і запаморочення наростають, потрібно відразу ж викликати швидку допомогу, так як це свідчить про серйозне пошкодженні.

Щоб виключити прояв ускладнень рекомендується протягом декількох годин полежати в ліжку, це запобіжить можливості повторного падіння при запамороченні. Не рекомендується пити і їсти, вживати певні медичні препарати протягом чотирьох годин після отримання травми (якщо інше не приписано лікарем).

Методи лікування

При забитті м’яких тканин голови лікування призначається залежно від травми. Якщо пошкодження легені, то госпіталізація не проводиться, призначаються спиртові і розігрівають компреси на гематому (але по закінченню двох діб після отримання травми). При більш серйозних травмах призначаються фізіопроцедури. У певних випадках пацієнт госпіталізується, призначається лікування і проводиться детальне спостереження за станом.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

З медичних препаратів призначають:

  1. Троксерутин — препарат, який дозволяє знизити рівень набряклості і дозволяє налагодити кровообіг на ділянці пошкодження. Препарат у вигляді мазі.
  2. Стугерон має спрямовану дію, розширює судини, забезпечує кращу прохідність, що в цілому дозволяє знизити рівень больових проявів, а також знімає набряклість.
  3. Фастум-гель — засіб протизапального характеру для зовнішнього застосування, яке на додаток до всього має високі параметри знеболюючого ефекту.
  4. Долобене — забезпечує швидкий процес виведення зайвої рідини з судин, усуває набряк і запобігає виникненню запалення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пухлина ( шишка ) на ліктьовому суглобі: що це може бути, супутні симптоми, лікування

Забій м'яких тканин голови: симптоми, перша допомога та лікування

Примі ення даних коштів дозволяє позбутися від синяка і набряку, але вони повинні бути призначені фахівцем з урахуванням всіх можливих протипоказань.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, то протягом 14 днів можна повністю усунути всі наслідки легкого удару.

Якщо пошкодження серйозніше, буде потрібно проведення легкої операції. Під анестезією місцевого формату робляться розрізи незначного розміру, через який видаляється скупчилася рідина (якщо набряк довго не проходить). Якщо виникає вогнище запалення також робляться надрізи і встановлюється дренаж, додатково призначаються антибіотики.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Крім лікарського впливу рекомендується усунути навантаження фізичного формату. Слід виключати тиск на забій, згустки крові можуть відірватися і перекрити кровотік, що стане основою серйозних наслідків.

Наслідки і ускладнення

Процес відновлення може бути досить довгим. Певні наслідки можуть проявлятися в більш старшому віці. Серйозні травми можуть стати причиною інвалідності.

В якості наслідків фахівці відзначають часті нервові розлади, певне порушення здатності до інтелектуальної діяльності, бувають ситуації, коли у людини пропадає дотик, смакові якості, слух або ж зір. У складних випадках виявляється параліч і навіть кома.

Первинні наслідки відразу ж після травми — серйозні головні болі, періодичні запаморочення та ін.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Компресійний перелом грудного відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Serega

Як лікувати артрит на пальцях рук народними засобами

Bobby

Блокада хребта при грижі

Maria

Як лікувати артроз колінного суглоба народними засобами

Bobby

Лікувальні пластири для суглобів: властивості, правила використання, показання та протипоказання

Bobby

Дисфункція скронево — нижньощелепного суглоба: симптоми і лікування

Murcia

Правила реабілітації після ендопротезування колінного суглоба

Alex

Користь зарядки при артрозі колінного суглоба: правила виконання

Maria

Тендиніт сухожилля: причини, форми та лікування

Maria

Залишити коментар