Лікування

Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

Дане явище може статися в районі нижнього відділу хребта, найчастіше це викликано грижею між хребцями. Хворобливі симптоми в даному випадку будуть проявлятися в районі задньої поверхні стегна.

Найбільшою помилкою пацієнтів з цією недугою є самолікування. У найпростіших випадках відпочинок і позбавлення від фізичних навантажень протягом декількох днів повністю позбавить хворого від симптомів. Однак у випадку більш запущеного защемлення може знадобитися оперативне втручання.

Причини появи

Джерел для виникнення даного виду патології існує безліч. Защемлення хребетного нерва може відбутися в результаті травми, зайвої ваги, регулярних важких навантажень. При впливі на нерв вищеназваних чинників виникає його запалення і порушення функціонування.

Частою причиною для виникнення цієї проблеми є остеохондроз, оскільки відстань між хребцями зменшується, і нервові відгалуження затискаються. Якщо затискання не справляється протягом тривалого часу, то нервові тканини почнуть відмирати, і хворий відчуватиме оніміння певних частин тіла.

Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Різкі рухи, різкі навантаження і хребетна зміщення також можуть стати джерелами появи защемлення. Найбільш схильні до цієї патології люди зі схильністю, яка передається у спадок і жінки в період вагітності. Також в фактор ризику потрапляють люди, робота яких пов’язана з підніманням тягарів.

Чим небезпечне защемлення?

Як і при будь-якому іншому недугу, своєчасне виявлення защемлення і коректне виправлення даної патології позбавить пацієнта від всіляких ускладнень. Однак при затягуванні з лікуванням може статися запалення спинного нерва.

Больові відчуття, як правило, виникають різко, і тривають, як кілька годин, так і кілька днів. Навіть в разі припинення хворобливого процесу, необхідно пройти обстеження, оскільки напади, як правило, повторюються. Запалення спинного нерва призводить до появи радикуліту, і хребет, в результаті, може викривити.

Симптоми патології

На те, якими саме симптомами проявляється недуга, впливає тривалість, наявність запалень і причини появи . Основним симптомом для защемлень у всіх відділах хребта є сильний біль. При ураженні вегетативних або рухових нервів симптоматика різниться. Якщо вражений шийний відділ, з’являється ймовірність оніміння кінцівок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Цервікоторакалгія - що це, причини і лікування

Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

Що стосується затискачів в грудному відділі, то вони проявляються сильними болями в грудях і віддають в руки. Також даний вид патології прямо впливає на функціонування печінки і серця. У разі порушення функціонування нерва в області попереку, хворий відчуває оніміння в ногах, часто кульгавість і знижену чутливість. Патологія в цьому відділі позначається на функціонуванні органів малого таза.

Види діагностики

При виявленні у себе вищенаведених симптомів необхідно якомога швидше звернутися до медичної установи, для того щоб доктор правильно діагностував вид патології і виписав коректне лікування. Для встановлення точного діагнозу доктор спочатку проводить огляд і опитує пацієнта про властивих скаргах.

Після огляду, як правило, призначається дослідження, яке показує провідність нервів. Цей аналіз проводиться за допомогою електродів, які розміщують на тілі пацієнта, за результатами фахівець може точно сказати про наявність пошкоджень в нервах. За допомогою електроміографії доктор оцінює м’язову активність і виявляє пошкодження нервів, які ведуть до м’язів.

Лікування

Терапія при защемлення в хребті, як правило, складається з трьох етапів. Перш ніж почати лікування лікар рекомендує пацієнту обмежити всякого роду фізичні навантаження, які можуть перешкодити курсу терапії. У першому етапі усуваються больові відчуття шляхом прийняття знеболюючих препаратів у вигляді мазей, таблеток або ж уколів.

Після цього переходять до зняття запалень, шляхом протизапальних медикаментів. Найчастіше, перша і друга стадії терапії проводяться паралельно один з одним. На останньому етапі за допомогою масажів, голковколювання і спеціальних вправ, відновлюють коректне функціонування всіх кінцівок.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Як правило, з медикаментів прописують Диклофенак, Фіналгон і Аспірин. Щоб знизити больові відчуття, призначаються нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, Ібупрофен або Вольтарен. Також, до списку знеболюючих без наркотичної дії можна віднести Кетонал і Котолекс. У разі, коли пацієнт скаржиться на гострий біль, приписують морфій або кодеїн (наркотичні препарати). Тривалі болі в хребті можуть викликати апатію, тому іноді необхідно приймати антидепресанти. Такі препарати підбираються індивідуально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи ефективно лікування в домашніх умовах при артрозі колінного суглоба?

Защемлення нерва в хребті: симптоми і методи лікування

При спазмі м’язової тканини крім лікарських препаратів призначають електрофорез або масажі. Залежно від причини появи защемлення проводиться наступна стадія терапії. У разі наявності пухлин, лікування має призначатися виключно онкологом. При наявності травм може знадобитися оперативне втручання. Крім вищеназваних способів лікування пацієнту необхідно дотримуватися постільного режиму і правильного харчування. Зі свого раціону хворому потрібно виключити смажену, гостру і солону їжу.

При наявності ожиріння, яке також є причиною появи патології, хворому необхідно буде дотримуватися дієти не тільки протягом курсу лікування, а й в наступні дні до нормалізації ваги.

Також лікарі в деяких випадках радять пацієнтам носити корсети, які підтримують хребет, і звільняють відстань між хребцями. Не варто виключати з курсу терапії спеціальні фізичні вправи, які можна робити вдома.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Профілактика

Спеціальних методів профілактики не існує, але поява патології можна запобігти. Для цього обмежтеся від важкої фізичної роботи, особливо яка пов’язана з напругою хребта.

Крім того, необхідно уникати різких рухів. Займіться спортом, з закачуйте м’язи спини, але тільки під наглядом тренера. Зверніть увагу на корисні якості сну на ортопедичному матраці і харчування, наповненого всіма потрібними організму мікроелементами.

Наслідки і ускладнення

Защемлення нерва в районі хребта не є небезпечною патологією. При своєчасному і коректному лікуванні, призначеним фахівцем воно не несе ніяких ускладнень в майбутньому. Займатися самолікуванням категорично протипоказано.

Пацієнти, як правило заглушають біль знеболюючими препаратами, не знаходячи причини, що може привести до запалення нерва, яке дуже складно вилікувати.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати остеохондроз

Pasha

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Запалення плечового суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Alex

Грижа попереково — крижового відділу хребта: симптоми, діагностика та лікування

Coolio

Защемлення нерва в грудному відділі хребта: симптоми і що робити

Megusta

Лікування остеоартрозу народними засобами: протипоказання, методи і ефект

Megusta

Ревматоїдний поліартрит: симптоми, діагностика та лікування

Tanya

Гігрома: що це таке, симптоми і лікування ( з фото )

Murcia

диклофенак

Andrey

Залишити коментар