Лікування

Звапніння зв’язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

Звапніння зв'язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

Звапніння зв’язок, отримане травмами, широко відомі в травматологічної практиці. В основному розвивається після удару або розтягування. Це можна побачити на рентгенологічному знімку у вигляді парасуставних тіней. Часто звапніння зв’язок з’являється через 3-4 дні, а іноді і пізніше.

Кальциноз — це досить складний патологічний процес. Він розвивається через вплив певних факторів, які регулюють обмінні процеси. В одних випадках звапніння відбувається через вже наявного захворювання. В іншому випадку патологія розвивається через факторів.

Є три види захворювання:

 1. Дистрофічна кальцифікація — з’являється через травмування тканин.
 2. Метастатична кальцифікація — процес діагностується у внутрішніх органах.
 3. Метаболічний кальциноз — розвивається при неможливості затримувати кальцій в рідини і тканинах.

донині причини метаболічного кальциноза до кінця не вивчені. Лікарям не ясно, чому навіть мала концентрація кальцію не може затримуватися в рідинах і тканинах організму.

Однак є припущення, що провокуючими факторами є:

 • Травми.
 • Променева терапія.
 • Операції.
 • Позаматкова або завмерла вагітність.
 • Хронічні патології.

Класифікація

За етіології:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Травматичні.
 • Дегенеративні.
 • Запальні.

за рентгенологічної картині:

 • Масивні регіонарні освіти.
 • Окремі осередки.
 • Пер іфікати у вигляді каменів.

Крім того, звапніння може бути:

 • Фізіологічний.
 • Патологічний.

Клінічна картина

У багатьох випадках патологія має схожі симптоми з захворюваннями опорно-рухового апарату. Є такі симптоми:

 • Больовий синдром.
 • Гіперемія шкіри і підвищення температури.
 • Порушення чутливості.
 • Обмеження рухливості.

Нерідко захворювання довгий час протікає без симптомів. Це значно ускладнює діагностику. У місці, де відбулося звапніння, утворюються бульбашки. При прогресуванні захворювання в цьому місці можуть утворитися свищі.

Звапніння зв'язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

Найчастіше патологія діагностується у чоловічої статі. Для неї немає вікових обмежень. Може з’явитися як у літніх людей, так і у молодих і навіть у дітей.

Спочатку деякі пацієнти плутають патологію з іншими захворюваннями суглобів. Деякі не звертають уваги на біль і інші симптоми. При прогресуванні захворювання симптоми посилюються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини болю в суглобах пальців рук і її лікування

Методи діагностики

При наявності відповідних симптомів пацієнту необхідно звернутися до лікаря. Спочатку проводиться огляд пацієнта і вивчення історії хвороби. Проводиться огляд і пальпація ураженої області. Наголошується хворобливість і порушення рухливості.

Щоб встановити точний діагноз, необхідно спиратися на результати досліджень. Головним методом є рентгенологічне дослідження. Воно дозволяє виявити наявність відкладень кальцію. Далі проводиться МРТ, якщо рентген виявився недостатньо інформативним методом.

Звапніння зв'язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

Лікування

Головною метою лікування є відновлення балансу магнію і кальцію в крові. Для засвоєння кальцію необхідний магній. Якщо його надходить недостатня кількостей в організм, то і кальцію буде недостатньо. Поліпшується засвоєння кальцію, виведення його надлишків. Необхідно правильно харчуватися, так як з їжею надходить велика кількість даних компонентів.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Якщо захворювання протікає без симптомів, то специфічного лікування не потрібно. Часто в такому випадку пацієнти можуть не здогадуватися про захворювання. Якщо уражена область турбує пацієнта, то призначаються фізіопроцедури і застосування нестероїдних протизапальних препаратів.

Звапніння зв'язок: механізм розвитку, класифікація, причини і лікування

НПЗЗ усувають больовий синдром і знімають запалення. При їх неефективності іноді застосовуються кортикостероїди, які вводяться всередину суглоба. Препарати і дозування підбирається індивідуально кожному пацієнту.

Тривалість консервативного лікування становить не більше 2 місяців. При успішно проведеному лікуванні працездатність пацієнтів відновлюється. Якщо ефект від консервативної терапії відсутній, то проводиться артроскопія.

Звапніння зв’язок при вагітності

У вагітних може виникнути не тільки звапніння зв’язок, але і інших органів. Зазвичай це відбувається на 36 тижні вагітності. Це нормальне явище, так як в кінці вагітності відбувається маса обмінних процесів.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Якщо патологія спостерігається на терміни до 36 тижня, то це говорить про ранній дозріванні плаценти. Це може бути викликано різними причинами: інфекційні захворювання, надлишком кальцію в організмі і іншими. Однак це не супроводжується якими-небудь змінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лікування фолікуліту волосистої частини голови

Щоб вагітність протікала без ускладнень, то необхідно стежити за кількістю споживаного кальцію. Звапніння зв’язок при вагітності не несе загрози, якщо не турбує майбутню маму.

Профілактика

Таке захворювання досить рідко загрожує життю людини. Однак не потрібно ігнорувати симптоми захворювання. При наявності факторів ризику потрібно стежити за своїм здоров’ям. Це допоможе не допустити розвитку захворювання. Також необхідно періодично здавати біохімічний аналіз крові, який покаже наявність кальцію в крові. Не варто вживати велику кількість продуктів, що містять кальцій.

Іноді захворювання розвивається через наявність більш небезпечних захворювань. Тоді варто обстежитися, щоб вчасно почати лікування патологій.

Таким чином, причини захворювання не з’ясовані, але діагностується воно досить часто. Необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям, щоб уникнути подібних патологій. Кальцій може відкладатися не тільки в зв’язках, а й інших органах. Якщо це станеться, то наслідки можуть бути плачевними, так як патологія зачіпає життєво важливі органи і системи.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

П’яткова шпора — що це, симптоми і як лікувати

Serega

Кіста плечового суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Murcia

Підошовний апоневроз: що це, симптоми і лікування

Alex

Пластир Вольтарен — принцип дії, показання та протипоказання

Andrey

Фізіотерапія при шпорі п’яти: методи і застосування

Scooby

Бурсит колінного суглоба: причини, симптоми і лікування

Alfonso

Хондрокрем: крем від болів в суглобах, склад, спосіб застосування, ціна

Andrey

Бурсит гомілковостопного суглоба: причини, симптоми і лікування

Axel

Ганглії: що це, види, симптоми і лікування

Axel

Залишити коментар