Лікування

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Деякі хвороби тазостегнового суглоба можуть призвести до серйозних порушень внутрішніх органів, а це в свою чергу може привести навіть до летального результату.

Необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям і при перших же симптомах негайно звертатися до лікаря.

Особливості протікання даних захворювань у жінок

Будова тазостегнового суглоба однаково як у чоловіків, так і у жіночої половини людства. Здавалося б, і хвороби повинні бути однаковими, проте це зовсім не так.

Фактор статі дуже важливий для визначення причин появи того чи іншої недуги опорно-рухового апарату. Чоловіки найчастіше хворіють через великого фізичного навантаження на суглоб, отриманих сильних травм (коксартроз), зловживання алкоголем і сигаретами (подагра), а також з-за спадкової схильності.

У жінок же дані захворювання пов’язані з аутоімунними хворобами, дефіцитом естрогенів в період менопаузи, зайвою вагою (ревматоїдний артрит). В даному випадку необхідна дуже ретельна і складна діагностика, так як багато хвороб тазостегнових суглобів є лише наслідком більш серйозних і небезпечних змін, що проходять в організмі жінки. Більшість таких захворювань мають хронічну форму і дуже складно піддаються лікуванню (а іноді і взагалі невиліковні).

Багато захворювань вражають людей незалежно від їхньої статі (коксартроз). Однак є й ті, які виникають в основному у прекрасної половини людства.

Які хвороби тазостегнових суглобів у жінок?

Існує безліч захворювань, які можуть вражати тазостегнові суглоби жінок. Розглянемо найбільш поширені і часто діагностуються.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Тазова невралгія

Дана хвороба виникає в разі затиснення нерва між кістками, сухожиллями або зв’язками. Супроводжується сильними болями, які можуть пройти вже через пару хвилин або тривати кілька днів. Біль віддає в район попереку і в ногу. При цьому може виникати кульгавість, оніміння шкіри, зниження рухових рефлексів.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Нерв може затиснути від переохолодження, через травму, забиття або навіть після інфекційних захворювань і при наявності інших суглобових хвороб. Лікується невралгія за допомогою знеболюючих препаратів і масажів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому виникає кропив'янка у дітей і дорослих? Лікування хвороби в залежності від віку

Дисплазія

Дана хвороба представляє собою пошкодження сполучної тканини, що призводить до зайвої рухливості суглоба. Це вроджене захворювання, яке обумовлено неправильним розвитком нижніх кінцівок. Дисплазія може призводити до вивихів і підвивихів.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

У жінок дорослого віку дана хвороба добре помітна — вона призводить до укорочення однієї ноги. Максимально відвести стегно в сторону при дисплазії неможливо, рухова активність знижена, при ходьбі виникають болі і може бути чути досить сильний хрускіт.

Лікувати недугу можна за допомогою фізіотерапії (електрофорез з кальцієм), масажів і лікувальної фізкультури. Консервативні методи лікування найчастіше не дають явного позитивного ефекту, виправити ситуацію можна тільки оперативним способом, найкраще це зробити в ранньому віці.

Некроз

Дане захворювання являє собою руйнування тазостегнового суглоба. Це відбувається через порушення кровообігу в кісткових тканинах. Кров менше «приносить» поживних речовин, саме це є основною причиною початку руйнування. Порушуватися кровообіг може через низку інших чинників, це можуть бути аутоімунні захворювання, неправильне лікування травм, перенесені вірусні захворювання, або ж прийом сильнодіючих ліків. Часто причинами можуть бути шкідливі звички, такі як алкоголізм.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис Стадії некрозу

Симптомами цієї недуги є біль, кульгавість, відсутність можливості повноцінно піднімати або відводити ногу в сторону. У занедбаному стані з’являється відмінність в м’язовій масі здорового і хворого стегна. Даний недуга дуже небезпечний і може призвести до інвалідності.

Діагностувати і лікувати некроз досить складно, так як дане захворювання являє собою лише побічне явище більш складних порушень, що відбуваються в організмі.

Лікування повинно бути спрямоване на усунення причини порушення кровообігу в районі стегна. Для зняття симптомів застосовують знеболюючі препарати, фізіотерапію, масажі і спеціальні вправи. Лікування основного захворювання, що спровокував некроз, дуже індивідуально і залежить від результатів діагностики.

Остеопороз

Дане захворювання є зниження щільності кісткової тканини через порушення метаболізму, що проходить в ній. Це хронічний недуга призводить до крихкості і ламкості кісток. Найчастіше дана хвороба зустрічається у жінок похилого віку — її причиною є гормональні збої, що відбуваються в клімактеричний період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тендиніт ліктьового суглоба: симптоми, діагностика та методи лікування

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Симптоми даного захворювання наступні:

  1. Судоми (частіше проявляються в нічний час ).
  2. Паління в області стегна.
  3. Поява болючих відчуттів в районі попереку.
  4. Втома, слабкість і загальне погане самопочуття.
  5. поява цукрового діабету.

Для лікування цієї недуги лікар призначає гормональні препарати (естрогенная терапія) і спеціальну дієту, багату кальцієм і вітаміном D.

Артроз

Це прогрес ючий захворювання, при якому поступово руйнуються хрящі й кістки тазостегнового суглоба. За статистикою від даного захворювання більше страждають жінки похилого віку. Травми, велике навантаження на суглоб, ендокринні порушення, хвороби опорно-рухового апарату — все це може привести до розвитку цієї недуги.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

На початковому етапі розвитку хвороби жінка відчуває лише легкий дискомфорт в області стегна, потім виникають біль, кульгавість, зменшення м’язової маси в районі хворого суглоба, укорочення кінцівки.

Лікування недуги залежить від його стадії. На перших стадіях застосовуються нестероїдні протизапальні препарати (диклофенак, мовилося, німесулід) або глюкокортикоїди (гідрокортизон, кеналог). Часто для відновлення хрящів прописують хондропротектори (артрит, дона). Запущена форма захворювання лікується тільки хірургічним шляхом.

Реактивний артрит

Це запалення суглобів, що виникло в процесі інфекційного захворювання або після нього. Розвивається у жінок молодого віку частіше за все після кишкових або урогенетальних інфекцій, грипу або ГРВІ. В даному випадку реактивний артрит виступає не самостійним захворюванням, а симптомом якогось іншого інфекційного недуги.

Захворювання супроводжується болем, набряком і почервонінням в районі кульшового суглоба, підвищенням температури тіла, млявістю і втомою. При ходьбі відчувається біль і скутість рухів. Часто ця недуга викликає кон’юнктивіт і уретрит.

Лікування недуги повністю залежить від того, яке захворювання було його причиною. При урогенетальних інфекціях призначають антибіотики (ципрофлоксацин, доксициклін). Якщо виною всьому кишкові інфекції, лікар прописує нестероїдні протизапальні препарати (диклофенак, німесіл, мовилося). При правильному лікуванні зазвичай через 3-5 місяців пацієнт одужує, проте іноді хвороба може переходити в хронічну форму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Артропатія: що це, класифікація, симптоми і лікування

Ревматоїдний артрит

Причини даного захворювання до кінця не відомі. Це може бути спадковий фактор, збої в імунній системі, потрапляння в організм інфекції, або ж отримані раніше травми. Даний недуга досить рідко виникає в тазостегновому суглобі, проте такі випадки зустрічаються.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Для даної хвороби характерна біль і скутість в суглобі (особливо вранці), підвищена температура тіла, слабкість, зниження апетиту і різке схуднення. У занедбаному стані може відбуватися руйнування і деформація суглобового хряща. Запальний процес в організмі може привести до серйозних наслідків (ниркової, серцево-судинної недостатності).

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Для лікування призначають курс противоревматических препаратів (метотрексат, азатіоприн), також застосовують нестероїдні протизапальні препарати (вольтарен, ібупрофен) і гормональну терапію (дексаметазон, преднізолон).

Онкологія

Злоякісні пухлини можуть виникати і в тазостегновому суглобі, однак найчастіше це метастази при раку матки, кишечника або інших органів. При цьому жінка відчуває нестерпний біль в області поразки, виснаження, нудоту, слабкість втрату апетиту. Симптоми можуть різнитися залежно від того який орган уражений пухлиною.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Онкологію лікують за допомогою хіміотерапії, променевої терапії або ж за допомогою оперативного втручання.

хвороба Пертеса

Це неинфекционная хвороба, яка призводить до руйнування головки стегнової кістки. Недуга супроводжується хронічними болями в нозі, кульгавістю, порушенням функцій суглоба. Для полегшення хворобливих відчуттів є необхідність фіксувати ногу в напівзігнутому стані. Захворювання розвивається з раннього віку і хоча найчастіше даному недугу схильні саме хлопчики, у дівчаток дана патологія також зустрічається.

Хвороби тазостегнового суглоба у жінок: симптоми і опис

Кращим варіантом буде санаторне лікування із застосуванням фізіопроцедур, масажів і спеціальної лікувальної фізкультури. Медикаментозне лікування включає в себе препарати, що покращують мікроциркуляцію крові (нікотинова кислота, но-шпа), антиагреганти (трентал) і мультивітаміни.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Медикаменти для лікування шийного остеохондрозу: список і класифікація ліків

Maria

Адамове яблуко — рецепт настоянки для суглобів, корисні властивості маклюри

Megusta

Туберкульоз кісток і суглобів: симптоми, перші ознаки і лікування

Bobby

Бурсит ахіллового сухожилля — причини, симптоми і лікування

Marina

Колаген — Ультра для суглобів і хребта: користь і шкода

Alex

Глюкозамін Максимум

Murcia

Контрактура суглоба: що це, класифікація, діагностика і лікування

Serega

препарат Дона

Lamaxima

Блокада колінних суглобів Дипроспаном

Alex

Залишити коментар