Лікування

Гнійний бурсит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати

Гнійний бурсит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати

Причини виникнення гнійного бурситу

Гній, що виникає в ході перебігу захворювання — результат. Перш за все виникає запалення викликане різними бактеріями (найчастіше чільну роль відіграють стафілококи або стрептококи). Основні фактори, що волають інфікування і згодом саме захворювання це:

 1. Різні рани в області коліна. Часто інфекція переходить до суглобу з поверхні рани, що її обробили належним чином або неправильно продезінфікували. Суглобова сумка, знаходиться в постійній взаємодії з кістками і навколишніми тканинами, тому вона легкодоступна для бактерій. Крім цього всередині суглобової сумки — ідеальні умови для їх активного розмноження (температура, волога і т.д)
 2. Механічні травми. Внаслідок механічної травми коліна, колінної чашечки або самого суглоба, часто розвивається сильний набряк. Іноді, в залежності від характеру пошкодження тканин, він знижує приплив крові (а слідчо і кисню) і лімфи до синовіальної сумці. Такі порушення призводять до зниження місцевого і загального імунітету і мікроорганізми, які в нормі контролюються в нашому тілі імунною системою вільно потрапляють до вогнища ураження і там виникає запальний процес.
 3. Неправильне положення суглоба, постійна його микротравматизация. Мікротравми і порушення функціонального стану суглоба, зазвичай виникають в разі постійного обпирання на коліна, часто в силу професійних причин (наприклад у шахтарів). Під дією загальної маси тіла тиск на суглоб перевищує нормальне. Це призводить до мікротравм бурси. Часті такі мікротравми згодом неминуче інфікуються мікроорганізмами.
 4. Ускладнення від іншого захворювання. Гнійний бурсит часто виникає як ускладнення хронічного чи гострого тонзиліту, поряд з артритом і кардіологічними патологіями.

Наслідки і ускладнення захворювання

Небезпечний гнійний бурсит, в першу очеред різноманітними ускладненнями, стеж яких:

 • Флегмона (запалення підшкірної жирової клітковини, погано піддається лікуванню)
 • Гнійний артрит (виникає як супутньо захворювання, внаслідок ураження суглоба і активним накопиченням гною)
 • Лімфаденіт (при тривалому перебігу хвороби, бактір і вражають лімфу, яка циркулює по всьому організму, і з часом осідають в ліфоузлах, що може привести до появи абсцесу.
 • Лимфангит (виникає з тієї ж причини, що і лімфаденіт, але вражає вже сам лімфоток, часто передує запалення лімфатичних вузлів. Проявляє себе сіткою червоних, запалених лімфопротоков оточуючих вогнище запалення)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пігментні плями на шиї: причини і лікування

Основні симптоми бурситу в колінному суглобі

на початку хвороби, до накопичення гнійного вмісту, симптоми схожі на аналогічні при артриті:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 1. Збільшення колінного суглоба в розмірах, почервоніння шкіри. Коли починає накопичуватися гнійний вміст, суглоб ще більше збільшується в розмірах. Колінної чашечки помітно піднімається. Виникає гострий біль при ходьбі і згинанні-розгинанні суглоба. На дотик температура коліна вище на 3-5 градусів.
 2. Іноді може підніматися температура, аж до критичних відміток
 3. Якщо запалення виникло внаслідок поранення, з пошкодженої ділянки шкіри виділяється гній.
 4. Дуже стрімка течія хвороби, іноді за кілька годин хвороба може дійти до неоперабельний стадії.

Гнійний бурсит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати

Діагностика

діагностичні заходи при даному захворюванні рідко представляють собою складний комплекс обстежень, з огляду на яскраво вираженої клінічної картини. Іноді для уточнення діагнозу може виникнути необхідність провести пункцію ураженої суглобової сумки, для визначення, як ступеня бактеріологічного обсіменіння, так і його характеру для правильно підбору протимікробної терапії. Найчастіше до пункції вдаються в разі хронічного перебігу хвороби.

В випадках коли є супутні захворювання, наприклад артрит лікар призначає рентгенографічне дослідження, з метою визначити ступінь ураження суглоба.

Також, як обов’язковий елемент діагностики призначається загальний аналіз крові. В першу чергу для того, щоб виключити наявність цукрового діабету.

Як і чим лікується бурсит

Лікування поділяють на консервативне та оперативне. Консервативне лікування проводиться тільки на ранніх стадіях захворювання, коли кількість нагноєнь або дуже мало, або відсутня повністю. Консервативний метод являє собою нескладну операцію — в уражений суглоб за допомогою пункції вводиться розчин антисептичний засіб і таким чином промивається бурса. Після оперативного втручання накладається еластичний бинт, і призначаються фізіотерапевтичні процедури для якнайшвидшого загоєння.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Гнійний бурсит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати Пункція

Оперативний метод являє собою розтин суглоба і суглобової сумки, з подальшим їх промиваємо від гною і видаленням уражених ділянок бурси. Процес загоєння і реабілітації після оперативного втручання зазвичай довше і складніше, незважаючи на це реабілітаційні заходи ідентичні з консервативним методом — накладення еластичної пов’язки і фізіотерапевтичні процедури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Лігаментоз колінного суглоба: що це таке, симптоми і лікування

Гнійний бурсит колінного суглоба: причини, симптоматика і як лікувати

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

При хронічному характері захворювання , можливо повне видалення суглобового мішка.

Профілактика бурситу

Найбільш ефективним способом профілактики при гнійному бурситі колінного суглоба є попередження травм і своєчасні антисептичні заходи при серьезн их пошкодженнях шкіри в районі колінного суглоба. Також важливо якнайшвидше звернення за медичною допомогою, так як процес утворення гною протікає вкрай стрімко

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як проводиться лікування гонартрозу колінного суглоба?

Lamaxima

Загострення остеохондрозу поперекового відділу: симптоми і лікування

Elena

Аналоги препарату Аркоксія

Alfonso

Гігрома на кисті руки: причини, чим вона небезпечна, лікування

Alex

Перша допомога при ударах, вивихах і розтягненнях

Serega

Як лікувати плечовий суглоб

Lamaxima

Гімнастика при коксартрозе: користь, результати, протипоказання

Scooby

Туберкульоз тазостегнового суглоба: симптоми, лікування і прогноз

Pasha

Лордоз поперекового відділу хребта: що це, причини, симптоми і лікування

Sasha

Залишити коментар