Лікування

Пункція плечового суглоба: показання та техніка проведення

Пункція плечового суглоба: показання та техніка проведення

З метою діагностики вона призначена для дослідження суглобової рідини, яка може містити кров, інфекції, а також специфічні білкові тіла.

Узята рідина відправляється в лабораторію для її вивчення. Пункція дуже часто виконується перед ендопротезування.

Як лікування може бути спрямована на видалення патологічної рідини або введення ліків. З метою проведеного лікування зазвичай виконують кілька проколів, кількість яких для кожного пацієнта визначається індивідуально.

Показання і протипоказання

Пункція призначається в таких ситуаціях:

  1. Наявність крові в результаті розвитку гемартроза.
  2. Видалення гнійного скупчення з порожнини суглоба, а також введення антибіотиків.
  3. В разі вправляння вивиху необхідна для введення новокаїнової розчину.
  4. При розвитку деформуючого артрозу пункція призначається для введення кортикостероїдних препаратів спільно з лідазу.
  5. застосовується для руйнування утворилися суглобових спайок за допомогою введення кисню або повітря. Кисень також може вводитися для відновлення рухової активності плеча.

Пункція плечового суглоба: показання та техніка проведення

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Протипоказання до проведення пункції:

  • Серйозна деформація суглоба, змінилася його форма або нерухомість, які можуть вплинути на травму кістки.
  • Проблеми, пов’язані зі згортанням крові, які можуть вплинути на гемартроз.
  • Якщо на шкірі є опіки, інфіковані рани, фурункули та інші висипання, які можуть стати джерелом потрапляння в суглоб інфекції і розвитку гнійного артриту.

Пункція плечового суглоба: показання та техніка проведення

оргтехнікою проведення

Пункція в області плеча може здійснюватися трьома способами: ззаду, збоку або спереду, і тільки за медичними показаннями.

Перед початком проведення процедури місце проколу необхідно добре знезаразити за допомогою спирту або розчину йоду, залишок якого повинен бути добре видалений. В іншому випадку його потрапляння в порожнину суглоба може спровокувати роздратування синовіальної оболонки або опікову реакцію.

Під час проведення процедури спереду пацієнт укладається на спину. Потім знаходять ростральний відросток лопатки, під яким вводиться голка. Вона повинна проходити між головкою кістки плеча і її відростком. Глибина, на яку вводиться голка, становить 4 см.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Менісціт колінного суглоба: що це, симптоми і методи лікування

Якщо пункція проводиться збоку, то пацієнт повинен лежати на протилежному боці від хворого плеча, а його рука повинна перебувати уздовж тулуба. В даному випадку голка вводиться під ту частину акромиального відростка, яка найбільш виступає. Далі проходить через дельтоподібний м’яз у фронтальній площині.

Пункція ззаду проводиться лежачи на животі. У нижньому краї дельтоподібного м’язи розташовується ямка, яка знаходиться трохи нижче заднього краю акроміального відростка. Це і є необхідна точка для введення голки на глибину 5 см в напрямку клювовидного відростка лопатки.

Довжина голки повинна становити 5-6 см. Якщо вона використовується в лікувальних цілях для введення кисню, то її діаметр повинен бути до 1 мм. Інакше газ може потрапити на розташовані навколо суглоба м’які тканини.

Перед процедурою шкіра повинна бути зрушена трохи в сторону, що дає можливість викривити рановий канал, який був залишений голкою. Це дозволяє запобігти потраплянню інфекції з поверхні шкірних покривів в порожнину суглоба.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Голка повинна вводитися повільно. Якщо в порожнині суглоба знаходиться кров, то новокаїнової розчин в шприці забарвиться. Якщо є гній, то він стане каламутним.

Після проведеної маніпуляції пов’язку необхідно носити протягом двох днів, розтирати поверхню шкіри і прикладати спеціальні компреси.

Можливі ускладнення

Ускладнення в даному випадку зустрічаються нечасто, але бувають. Іноді може спостерігатися розрив зв’язок і сухожиль, з’являтися гематоми або потрапляти інфекції.

Якщо у хворого є проблеми, пов’язані зі згортанням крові, то небезпека полягатиме в появі кровотечі.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Також можуть пошкодитися анатомічні структури, такі як судини, кістки, хрящові тканини або нерви. Може статися крововилив в суглобову порожнину.

Прокол суглоба хоч і вважається незначною травмою, але все ж вимагає особливої ​​підготовки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке подагра колінного суглоба: симптоми хвороби, як і чим лікувати

Після дії анестезії з’являється невелика біль, яка протягом кількох днів повинна пройти. Може спостерігатися набряклість в області плеча. В цей час навантаження на нього повинні бути мінімальними. Лікарем можуть бути призначені процедури фізіотерапії або спеціальні мазі для суглобів.

Добре виконана маніпуляція дає достовірну діагностичну інформацію, а також дає можливість проводити лікування хворого суглоба прямим впливом лікарських препаратів.

Оцінити статтю
[Усього: 1 Середній: 5]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Травми плеча і плечового суглоба: види, методи діагностики і лікування

Marina

Артроскопія: що таке і як проходить операція

Andrey

Як лікувати грижу хребта

Alfonso

Тунельний синдром зап’ястного каналу: що це, симптоми і як лікувати

Undershmidtther

Блакитна глина: властивості і застосування для суглобів

Elena

Лікувальні пластири для суглобів: властивості, правила використання, показання та протипоказання

Bobby

Ревматоїдні вузлики: причини, симптоми і лікування

Pasha

Кіста куприка: причини виникнення, симптоми і лікування

Dmitry

таблетки Баралгин

Alex

Залишити коментар