Лікування

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска — свідчення, проведення та відновлення

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска - свідчення, проведення та відновлення

Ендоскопічні операції більш сучасні і більш затребувані. З їх допомогою можна вирішити більшість проблем, що виникли при травмі меніска. Головний мінус полягає в їх дорогою вартості.

Залежно від виду проблеми виділяють операції по відновленню, видалення або трансплантації меніска. Кожен вид даного хірургічного втручання має свої особливості і застосовується в залежності від ступеня і виду ушкодження.

Відновлення

Дане оперативне втручання проводять найчастіше молодим людям до 40 років при наявності відповідних показань. При цьому тіло меніска зшивають спеціальними швами кожен шов для певного виду ушкодження.

Бувають випадки, коли необхідно скріпити меніск за допомогою спеціальних розсмоктуються стріл, шурупів або дротиків. При цьому зачищають краю, видаливши відмерлі клітини і тканини, а також домагаються капілярної кровотечі. Для максимально швидкого зрощення без деформації, краю необхідно з’єднати максимально точно.

Загоєння проходить по-різному в залежності від індивідуальних особливостей організму і від зони, де отримано ушкодження. Найкраще відбувається зрощення в зонах з високим кровопостачанням. Розриви гострого характеру зростаються набагато швидше, ніж розриви хронічного характеру.

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска - свідчення, проведення та відновлення

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Видалення

Видалення меніска може бути повним або частковим. Це відбувається в крайньому випадку, коли відновлення неможливо через сильне розриву, відриву великої частини меніска, здавлювання або роздавлювання, а також в разі інших ускладнень. Повне видалення меніска чревате наслідками — можливий розвиток деформуючого артрозу, тому лікарі зазвичай роблять все для його збереження.

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска - свідчення, проведення та відновлення

Трансплантація

Якщо все ж меніск зберегти не вдалося, є варіант замінити його донорським або ж синтетичним имплантом. Складність даного методу полягає в підборі відповідного за всіма параметрами імпланта.

Важливо також не помилитися з розміром, особливо якщо необхідно пересадити лише частина меніска. Приживається імплант досить добре, він має губчасту структуру і служить до тих пір, поки не почнуть утворюватися природні тканини. Потім безболісно розсмоктується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мазь для суглобів Сумах: показання, інструкція, відгуки

Трансплантація можлива в молодому віці, у випадках, якщо інші методи оперативного лікування не принесли бажаного результату.

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска - свідчення, проведення та відновлення

Які показання та протипоказання даного оперативного втручання?

Показання для проведення операції залежать від виду і ступеня отриманого ушкодження. Це може бути:

  • Молодий вік (при гострій необхідності певні операції проводять і літнім).
  • Розрив (поздовжній або вертикальний).
  • Відрив меніска з зазором.
  • Периферичний розрив (зі зміщенням або без).
  • Повний роздроблення при неможливості відновлення іншими способами.

Протипоказання до даного виду лікування пов’язані, перш за все, з фізіологічними особливостями потерпілого. Це можуть бути:

  • Загальні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинна або ниркова недостатність).
  • Вік пацієнта.
  • Зміни, що відбуваються в колінному суглобі (наприклад, через артрозу).

Операцію відкладають, якщо людина хвора на грип, ГРЗ або герпесом, або ж при менструації у жінок.

Підготовка до оперативного лікуванню

Хірургічне лікування потребує значної підготовки. Перш за все у пацієнта беруть загальний аналіз крові та сечі. Потім слід здати ряд специфічних аналізів, необхідних для того щоб переконатися у відсутності захворювань, здатних посилитися після операції. Аналіз крові проводиться на цукровий діабет, білірубін, гепатит, ВІЛ, RW. Також дуже важливо визначити групу крові та резус-фактор.

Для людей старшого віку необхідна консультація терапевта, можливо, необхідно пролікувати ряд інших захворювань перед операцією. Також обов’язково роблять кардіограму, щоб переконатися в здоров’я серця, УЗД та МРТ колінного суглоба.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

За тиждень до операції необхідно відмовитися від спиртних напоїв, а напередодні ввечері — від рясного вечері. Краще перекусити легкими стравами. Перед тим як відправитися на стіл до хірурга, необхідно зробити все гігієнічні процедури.

Як проводиться операція?

Найчастіше оперативне лікування проводиться під загальною або спінальної анестезією. У першому випадку людина повністю знаходиться без свідомості. У другому випадку робиться укол в район 2-3 хребця, і відбувається зниження іннервації нижніх кінцівок. Людина не відчуває болю в області нижньої частини тіла, при цьому знаходиться в свідомості і розуміє все, що з ним відбувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Застосування куркуми для лікування суглобів, результативність, показання

Оперативне лікування за допомогою методу артроскопії виконується за допомогою введення в порожнину суглоба спеціального пристосування. При цьому робиться мінімальний розріз, а вся процедура відбувається всередині коліна і контролюється лікарем з екрану комп’ютера.

За допомогою даного методу можливо практично все — відновлення, видалення і навіть протезування меніска.

При більш серйозних пошкодженнях можливий варіант артротоміі (найчастіше це видалення або протезування меніска). При цьому відбувається пошарове розсічення всіх тканин зігнутою в коліні ноги. Кожен шар відкривається і фіксується гачками. Потім лікар відсікає меніск або його частина скальпелем (або вживляет імплант) і виконує пошарове зшивання тканин спеціальної медичної ниткою. Далі проводиться фіксування еластичним бинтом.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Операція на колінному суглобі при пошкодженні меніска - свідчення, проведення та відновлення Артротомія

Після операції рекомендується застосування антибіотиків і знеболюючих препаратів.

Як відновити коліно?

Після артроскопії відновлення проходить досить швидко. Пацієнту вже на другий день потрібно виконувати вправу на напругу коліна. В цьому випадку в стаціонарі він проводить лише кілька днів. Якщо ускладнень немає, зазвичай на четвертий день після операції пацієнта відпускають додому. При цьому лікар може порекомендувати виконувати деякі вправи.

В разі традиційного оперативного втручання, реабілітація може зайняти 2-5 місяців. При цьому деякий час доведеться лежати в ліжку, а потім ходити на милицях. Для швидкого загоєння проводяться такі процедури як магнітотерапія, масаж, електростимуляція, УВЧ, водна гімнастика. Обов’язково необхідно пройти курс ЛФК, щоб розробити коліно.

Всі процедури призначаються індивідуально. При цьому обов’язково строго виконувати всі розпорядження лікаря.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Лікування періартриту плечового суглоба в домашніх умовах народними засобами

Axel

Патологічний перелом хребта: причини, симптоматика і лікування

Serega

Синовит плечового суглоба: що це таке, симптоми і лікування

Marina

Блокада хребта — що це таке і як її роблять

Tanya

Ефективні препарати містять глюкозамін і хондроїтин

Scooby

Пателлофеморальний артроз колінного суглоба: ступеня, симптоми і лікування

Coolio

Компресійний перелом хребта: що це, симптоми, наслідки та лікування

Coolio

Дискогенний радикуліт — що це, діагностика і лікування

Andrey

Розрив і пошкодження заднього рогу медіального меніска: симптоми і лікування

Marina

Залишити коментар