Лікування

Синдром ковзаючого ребра: що це, симптоми і лікування

Синдром ковзаючого ребра: що це, симптоми і лікування

Причини і фактори, що привертають

Етіологію синдрому змінного ребра встановити не вдалося, але відомі фактори, що призводять до його розвитку. Серед них можна виділити наступні:

  1. Фізичні навантаження. Помічено, що захворювання часто виникає у людей, що займаються важкою працею або спортом. Це пов’язано з частими травмами при подібних заняттях.
  2. Артрози. Дана патологія виникає в області суглобів, хребта і реберних зчленувань. На пізніх стадіях захворювання відбувається деформація хребетних дисків і хрящів, що згубно відбивається на стані ребер.
  3. Захворювання органів дихання, що супроводжуються сильним кашлем. Надривний, гавкаючий кашель може призвести до зміщення ненадійно прикріплених ребер.
  4. Ожиріння. Людям з надмірною вагою часто доводиться відкидати тулуб назад, в результаті чого може виникнути травма реберного хряща. Крім того, порушення обміну речовин, що є причиною зайвих кілограмів, сприяє розвитку патологічних змін в області реберного хряща і запалення в міжреберної мембрані.

Всі перераховані вище передумови до розвитку синдрому можуть існувати порізно або доповнювати один друга, збільшуючи ймовірність виникнення патології.

Симптоми

Захворювання має яскраво виражену клінічну картину схожу з травмами (забоями, переломами ребер). Спостерігається одностороння сильна стріляючий біль в нижній частині грудної клітини. Найчастіше вона локалізується на кінцях нижніх ребер. При цьому збільшується їх рухливість. Біль може посилюватися при тиску на мечоподібний відросток грудини, а також при нахилах тулуба назад і при підніманні рук вгору.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Синдром ковзаючого ребра: що це, симптоми і лікування

Через сильні больових відчуттів хворому доводиться приймати вимушене положення з нахилом тулуба вперед. При цьому спостерігається напруга м’язів на боці ураження і суттєве обмеження рухливості в вигляді неможливості повертати корпус. Якщо ребро зміщене занадто сильно, воно може зачепити судини, нерви і внутрішні органи. Це призводить до посилення болю і розвитку запалення. Біль може віддавати (віддавати) в шлунок або плечовий суглоб. Це сильно ускладнює діагностику, сприяє постановці помилкових діагнозів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке папилломатоз гортані? Інші причини утворень в горлі і способи їх лікування

Іноді хворі скаржаться на відчуття нестачі повітря, кашель з мокротою. Це свідчить про залучення в процес легких і інших органів дихання. При цьому може мати місце підвищення температури до субфебрильної.

При пошкодженні зміщеним ребром судин може спостерігатися кровотеча. Зовні воно проявляється набряком тканин і появою синяка в нижній частині грудної клітини. Іноді пошкоджуються і органи шлунково-кишкового тракту: підшлункова залоза і селезінка, що призводить до сильних болів в місці розташування даних органів.

Діагностика

Діагностувати захворювання досить складно, так як схожі симптоми можуть спостерігатися при захворюваннях органів дихання і травлення. Рентген і інші складні діагностичні процедури патологічних змін при синдромі змінного ребра що виявляють. Зате ефективний дуже простий тест. Спочатку натискають пальцем на виступаючу область ребра. Потім трохи піднімають його. Поява специфічного клацання, рухливості і хворобливості в області ребра свідчить про наявність синдрому.

Патологію можна встановити і за допомогою місцевого введення 0,5% розчину лідокаїну. Якщо через 10 хвилин симптоми захворювання зникли, значить, синдром має місце бути.

Лікування

Спочатку призначають консервативну терапію. Вона полягає в застосуванні нестероїдних протизапальних препаратів, кортикостероїдів, анестезуючих блокад, міорелаксантів, хондропротекторів. Також рекомендують фізіотерапію, бальнеолікування.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Синдром ковзаючого ребра: що це, симптоми і лікування

Метою терапевтичних заходів є зменшення і ліквідація больових відчуттів, набряків, розсмоктування крововиливів, зниження м’язового тонусу, поліпшення загального стану пацієнта.

При неефективності медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування вдаються до хірургічного втручання. Воно полягає в корекції або видаленні патологічного ділянки кістки. Після операції хворому накладають тугу пов’язку.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Тривалість реабілітаційного періоду залежить від складності хірургічного втручання, віку пацієнта, здатності його організму до відновлення. В цей час хворим слід утриматися від фізичних навантажень. Для уникнення ускладнень призначають антибіотики.

Синдром ковзаючого ребра серйозна патологія. Часто вона довгий час не дає про себе знати, а потім виявляється повною мірою. Найнебезпечнішими симптомами є сильні больові відчуття, крововиливи, ушкодження внутрішніх органів. При виявленні таких слід негайно звернутися до фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Яке лікування буде кращим при артрозі колінного суглоба 2 ступеня?

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Ударно — хвильова терапія п’яткової шпори: показання, проведення, відгуки

Tanya

Хвороба Кінбека: ознаки, діагностика та методи лікування

Andrey

Розрив меніска колінного суглоба: симптоми і лікування ( з операцією і без )

Serega

Хвороба Пертеса: симптоми, стадії, діагностика і лікування

Sasha

Загострення остеохондрозу шийного відділу: симптоми і методи лікування

Sasha

Ударно — хвильова терапія суглобів: показання, протипоказання, відгуки

Lamaxima

Остеопатія: що таке і що лікує?

Axel

Розтягнення зв’язок плечового суглоба: симптоми, діагностика та лікування

Undershmidtther

Лікування мозолів: 5 правил

admin

Залишити коментар