Лікування

Дорсопатія грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Дорсопатія грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Причини і стимулюючі чинники хвороби

Дорсопатія — захворювання яке має складну комплексну етіологію. Причини виникнення патологічних процесів в хребетному стовпі зазвичай різні. І різняться в залежності від ураженої ділянки.

Основними причинами дорсопатии в грудному відділі виступають:

 1. Спадковість, як і у випадку зі сколіозом та іншими захворюваннями спини, сильно підвищує ймовірність розвитку хвороби, навіть в разі відсутності інших тригерних (стимулюючих) факторів.
 2. Гіпотонія (знижена рухова активність). Гіпотонія не дарма є однією з основних причин розвитку дорсопатии в грудному відділі. Знижена рухова активність викликає ослаблення м’язового каркаса, який підтримує хребетний стовп, що призводить до підвищення рухової активності хребців, і їх подальшого зсуву.
 3. Нерівномірні навантаження на хребет. Спина отримує нерівномірне навантаження, зазвичай в разі постійного неправильного положення або нерівномірних спортивних навантажень. Часто, поряд зі сколіозом розвивається у важкоатлетів, коли тренування зачіпають в основному одну групу м’язів або одну ділянку. Також підняття важких предметів викликає підвищений тиск на найбільш вразливі перехідні хребці.

Також можна назвати, нечасто зустрічаються причини, або ті які зазвичай призводять до дистрофічних змін в комплексі з іншими факторами. Серед них:

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

 • Постійне перебування на холоді.
 • Травми в області хребта.
 • Надмірна вага.
 • Неправильне харчування.

В шийно-грудному відділі дорсопатія розвивається за дещо іншими, специфічним причин. Пов’язано це в першу чергу з різним характером руху в різних відділах хребта і їх функціональним навантаженням. Серед таких специфічних причин:

 1. Хондроз рідко розвивається в грудному відділі, набагато частіше вражаючи шийний. Останнім часом до цього захворювання схильні всі вікові групи. Симптомів, як таких не спостерігається і діагностувати захворювання стає можливим коли воно вже перетікає в дорсопатіях.
 2. Постійне сидяче положення. Постійне перебування в положення сидячи, призводить, до дистрофії шийних м’язів, при відсутність рухової активності, в подальшій зазвичай служить однією з основних причин дорсопатии.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симптоми і лікування копчиковой кісти у чоловіків і жінок

Дорсопатія грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

В чому небезпека патології? Наслідки і ускладнення

Небезпечна хвороба в першу чергу порушенням роботи внутрішніх органів, неврологічними, фізичними та іншими супутніми патологіями. Хребет — каркас, всього тулуба і всіх кісток які в ньому присутні.

Крім цього в хребті розташовується також спинний мозок відповідає, в тому числі і за рухову активність людини. Патологічні зміни в хребетному стовпі зазвичай призводять і до порушень в кожній з цих областей. Серед основних неприємних і істотних супутніх дорсопатии патологій виділяють:

 • Нервові. Порушення в роботі нервової системи, зазвичай симптоми проявляються головним болем, мігренню, в більш запущених випадках — онімінням кінцівок.
 • Фізичні. Постійні болі, заважають людині спати, працювати займатися активними видами відпочинку. Часто больовий синдром проявляє себе дуже гостро.

Також небезпеку становлять ускладнення дорсопатии, як правило не піддаються лікуванню консервативними методами, серед них — грижі і протрузії, одні з найбільш поширених. Також часто з’являється сколіоз і лордоз. Комплекс таких ускладнень часто призводить до інвалідності.

Симптоми патологічних змін грудного і шийно-грудного відділів хребта

Симптоматика хвороби є комплексом больових відчуттів, які виникають на пізніх стадіях хвороби. Це робить актуальним відвідування лікаря для профілактичного огляду. Серед найбільш характерною симптоматики можна відзначити:

 1. Хворобливі відчуття при підйомі важких предметів.
 2. Помилкові болю, в області серця.
 3. Ниючий біль під час сну або після невеликих фізичних навантажень.
 4. Головні болі, болі в області шиї і основи черепа.

Діагностичні заходи

Діагностику захворювання проводить кваліфікований лікар, частіше всього ортопед або травматолог. Діагноз на практиці часто виставляється без додаткових обстежень, але зазвичай для визначення ступеня ураження хребетного стовпа або передумов для розвитку призначається МРТ.

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Дорсопатія грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

Лікування захворювання

лікувальні заходи зазвичай консервативні. В першу чергу це лікувальна гімнастика. Програма занять складається індивідуально і включає в себе вправи на зміцнення підтримує хребет м’язового каркаса. Крім лікувальної фізкультури можна виділити ряд позитивно впливають на оздоровлення факторів:

 • Зміна спального місця. Часто поганий або дуже м’який матрац під час сну негативно впливає на хребет, не надаючи підтримки, що стимулює розвиток викривлень і може призводити до спазмів м’язів. Заміна матраца дозволяє повністю або частково позбутися від болю при дорсопатии
 • Рухливі спортивні ігри. Активний, що не силовий спорт, також допомагає поліпшити стан хребетного стовпа, допомагає підтримувати м’язи в тонусі і доставляє до них необхідний кисень. При цьому не накладаючи серйозного навантаження на хребет.
 • Масаж одне з найбільш ефективних способів боротися з болями і застійними явищами в м’язовій тканині. Масаж виконується кваліфікованим фахівцем в комплексі з лікувальною фізкультурою — один з основних консервативних методів боротьби з хворобою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Юнацький остеохондроз: симптоми, особливості та лікування

Дорсопатія грудного відділу хребта: що це, симптоми і лікування

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

Крім консервативного методу, також застосовується радикальний хірургічний метод. Проведення оперативного втручання необхідно на самих пізніх стадіях хвороби і направлено воно, як правило проти основних ускладнень — протрузий і гриж.

Профілактика хвороби

Профілактичні заходи при дорсопатии грудного відділу вкрай прості. Так як патологія — дистрофічне дистрофічного характеру, основний метод боротьби з ним — активний спорт і відпочинок. Активні види спорту на зразок бадмінтону або волейболу, а також різні гімнастичні і силові вправи напрямки на підтримку тонусу м’язового каркаса, дозволяють уникнути будь-яких дистрофічних змін не тільки в спині, але і у всьому організмі.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Магнітотерапія для суглобів: корисні властивості та застосування

Marina

Вітаміни для суглобів, кісток і зв’язок

Scooby

Як лікувати артроз плечового суглоба в домашніх умовах

Serega

Харчування при подагрі

Dmitry

Яку мазь вибрати при розтягуванні зв’язок і м’язів

Coolio

До якого лікаря звернутися при болю в коліні

Murcia

Жабій камінь: показання та протипоказання

Bobby

Розтягування сухожиль на нозі: симптоми, ніж це небезпечно і що робити

Scooby

Стероїдні протизапальні препарати для лікування суглобів: види, показання та протипоказання

Tanya

Залишити коментар