Лікування

Синовіальна рідина в колінному суглобі: причини появи і лікування

Синовіальна рідина в колінному суглобі: причини появи і лікування

Чому вона збирається в колінному суглобі?

На жаль, на нормальну роботу суглоба і формування рідини в його порожнині впливає досить відчутний перелік причин. Це можуть бути як інфекційні процеси, так і результат травматичного впливу. Провокувати скупчення синовіальної рідини може і будь-який хронічний процес в тілі людини.

Причини, які можуть впливати на цей процес можна розділити на кілька груп:

 1. Травматична вплив. Так само як досить багато факторів: переломи кісток, критичне порушення цілісності зв’язкового апарату, руйнування менісків. Варто зазначити, що скупчення синовіальної рідини може бути підсумком захисної реакції організму.
 2. Хвороби опорно-рухового апарату. Найбільша група, в якій причиною формування синовіальної рідини є хвороби: остеоартроз, бурсит, подагра. Сюди ж відносяться різноманітні форми артриту і артрозу. Виникнення в тілі пухлинних процесів також є визначальним фактором.
 3. Надмірне навантаження. Виснажливе вплив на колінний суглоб, особливо не властиве для нормальної життєдіяльності, досить часто є каталізатором формування рідини. У категорії ризику знаходяться люди, що займаються різними видами спорту, які постійно працюють на ногах і люди, які страждають від ожиріння.

Чим це небезпечно?

Крім поступового збільшення больового ефекту і серйозних обмежень в рухливості існує велика ймовірність прогресування даної патології. Тривале знаходження великої кількості рідини в суглобовій сумці впливає на навколишні тканини, це в багатьох випадках може спровокувати некротізацію тканин і подальші ускладнення.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

Крім цього може статися ускладнення у вигляді такої патології як гнійний артрит. Якщо не буде надано лікування, то подальший прогрес може визначити необхідність повного видалення суглобової сумки.

Симптоми

Загальними ознаками, що вказують на зайву рідину, є:

 • Болі різного характеру.
 • Коліно опухає і візуально збільшується в розмірах.
 • Виникає сковує почуття, порушується рухливість.
 • Може виникати локальне підвищення температури.
 • Зміна кольору шкіри (почервоніння).
 • Приобмацуванні може відчуватися підшкірне ущільнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Причини ліктьовий невралгії і методи її лікування

Синовіальна рідина в колінному суглобі: причини появи і лікування

Діагностика

При скупченні синовіальної рідини важливо знайти причину відбуваються порушень. Тому необхідно зібрати всі дані по анамнезу пацієнта, провести бесіду для уточнення симптомів і обов’язково обстежити запалену ділянку.

Точну картину станом коліна можуть надати інструментальні методи досліджень: рентгенографія, УЗД, МРТ. Також діагностика не обходиться без отримання лабораторних досліджень крові та взяття зразків рідини з коліна для вивчення складу.

Синовіальна рідина в колінному суглобі: причини появи і лікування

Процес відкачування

Для відкачування рідини найбільш дієвим методом є отримання за допомогою шприца. Дане захід не вважається складною процедурою і не вимагає багато часу:

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...
 1. Впроваджуваний ділянку обробляється спиртовим розчином і поруч же вводяться знеболюючі препарати.
 2. У місці проникнення голки шкіра зсувається для уникнення можливого попадання інфекції.
 3. Безпосередньо впровадження робиться або спереду, або збоку під надколінок в залежності від досвіду фахівця. Впровадження голки проводиться повільно на глибину не більше 3 сантиметрів.
 4. Для відкачування використовується шприц великого об’єму з товстою голкою.
 5. Після завершення операції місце впровадження обробляють і вкривають стерильною пов’язкою.

Синовіальна рідина в колінному суглобі: причини появи і лікування

Якщо відкачування проведено вміло, то пацієнт дуже швидко отримує полегшення. Проте слід зазначити що можуть бути ускладнення у вигляді освіти гнійних уражень шкірного покриття, прояви інфекцій. Можуть бути сильно пошкоджені суглобові тканини і буде спостерігатися кровотеча. Дані моменти можуть виникнути тільки при низькій кваліфікації фахівця, в основному ж процедура завжди є успішною.

Проведення основного лікування

Консервативне лікування:

 • Застосовуються методи метою яких є зменшення болю і виникає набряку, зупинка процесів, що утворюють рідину. Для цього використовуються аплікації з димексидом, відбувається призначення НПЗЗ (Ібупрофен, Диклофенак).
 • В тих випадках, коли синовіальна рідина доповнена гнійними утвореннями, використовують антибіотики. Найбільш часто ліки вводиться відразу в порожнину суглоба після усунення випоту.
 • Вплив глюкокортикоїдами. Обмежують вплив патології, ефективно усувають запалення. Додатково можуть бути задіяні препарати з групи антигістамінних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Неумивакин: лікування артрозу суглобів перекисом водню

Оперативне вплив полягає в відкачуванні рідини з порожнини суглоба шляхом таких методів:

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

 1. артроцентеза. Видалення проводиться за допомогою шприца з подальшим введенням кортикостероїдного гормону для попередження додаткового запалення.
 2. Артроскопія. Робиться кілька надрізів в місцях проникнення де вводяться спеціальні інструменти, за допомогою яких можна вивести зайву рідину.

Заходи після відкачування

Сама по собі процедура позбавлення від рідини в коліні передбачає більш інтенсивне подальше лікування медикаментами і фізіологічними процедурами.

Якщо чиниться вплив на патологію, що спричинило проблему не вдалося усунути, відкачування рідини може знадобитися повторно. Тому після першої процедури необхідно забезпечити комплексне відновлення для кінцівки і запобігання негативних процесів. Для цього необхідно продовжувати приймати ліки, підтримувати необхідну іммобілізацію кінцівки, стимулювати кровообіг (препарати, ЛФК, масаж).

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Як лікувати бурсит колінного суглоба в домашніх умовах

Murcia

Вправи при остеохондрозі поперекового відділу хребта: як правильно виконувати, відеоінструкції

Serega

Препарати для лікування розсіяного склерозу

Marina

Нервово — артритичний діатез: симптоми, діагностика та лікування

Pasha

Меніскопатія колінного суглоба: причини, симптоматика і лікування

Axel

Розрив меніска колінного суглоба: симптоми і лікування ( з операцією і без )

Serega

Кінська сила для суглобів: показання та протипоказання

Sasha

Гімнастика при артрозі колінного суглоба

Andrey

Зсув куприка: симптоми, діагностика та лікування

Alex

Залишити коментар