Лікування

УЗД колінного суглоба: показання, проведення і що показує

УЗД колінного суглоба: показання, проведення і що показує

УЗД також передбачає прямий контакт з пацієнтом, полегшуючи безпосередню клінічну кореляцію і здатність порівнювати з контралатеральной коліном. Оцінка суглоба по УЗД може бути направлена ​​в конкретний регіон на підставі скарги або бути всебічним оглядом. Для всебічної оцінки коліно ділиться на передні, медіальні, бічні і задні відділення для структурованої оцінки сухожиль, зв’язок, суглобового простору, кісткових структур, а також периферичних нервів і судинної мережі.

УЗД особливо добре підходять для оцінки травм квадріцепсов і сухожиль надколінка, травм медіальних і бічних колатеральних зв’язок, спільних випотів і колекцій флюїдів навколо суглоб.

Показання і протипоказання УЗД

Ультразвуки використовуються по безлічі причин. Лікар може замовити ультразвук, якщо пацієнт відчуває біль, набряк або інші аномалії, що вимагають внутрішнього бачення органів. Ультразвуки можуть бути використані для виявлення кіст і інфекцій.

Цей метод абсолютно нешкідливий, оскільки ультразвук функціонує без опромінення. Його можна часто використовувати, оскільки він не має шкідливих побічних ефектів. На відміну від рентгенівських променів або КТ, для ультразвукового дослідження радіоактивних променів не потрібно. Пацієнт також не входить в «пробірку», як з МРТ, уникаючи при цьому страху клаустрофобії. Оскільки більшість ортопедичних методів мають УЗД, обстеження часто може бути проведено негайно.

ГАРЯЧІ НОВИНИ:

У той час як кісткові зміни і спотворення можуть бути негайно розпізнані рентгенівським зображенням, ультразвук навпаки, створює видимі пошкодження або зміни м’яких тканин (наприклад, шкіри , підшкірної тканини, мускулатури і сухожиль, бурси і частково суглобового хряща). Багато травми пов’язані з м’якою тканиною (наприклад, синцями, ударами, м’язами, розривами м’язових волокон, подразненнями сухожиль і запаленнями бурси).

У той час як медіальні пошкодження коллатеральной зв’язки можна побачити без проблем в УЗД, і також можливо тестування стабільності медіальних колатеральних зв’язок, це не відноситься до хрестоподібним зв’язків. Вони виходять всередині суглоба і погано відображені на УЗД. МРТ забезпечує найкращі результати для візуалізації хрестоподібних зв’язок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Комп'ютерна томографія кульшового суглоба

Задню частину суглоба можна оглянути, як тільки пацієнт виявиться на животі. Іноді зустрічаються кистоподобную опуклості, які або вроджені, або можуть бути простежені до тривалих подразнень. Ці кісти суглоба називаються кістами Бейкера. Ці кісти часто сприймаються як руйнівні і повинні бути видалені хірургічним шляхом, якщо цього вимагають обставини. Вміст цих кіст досить часто твердне.

Підготовка

Для ультразвуку суглоба не потрібно ніяких спеціальних препаратів. Скелетно-м’язова ультразвукове дослідження практично не вимагає підготовки. Рекомендується, щоб пацієнти носили зручний, вільний одяг, так як, можливо, доведеться зняти одяг, що охоплює кінцівку, яка буде досліджена. У деяких випадках пацієнта попросять надіти халат.

Потрібно повідомити фахівця була у вас попередня операція навколо області коліна. Якщо є які-небудь питання або проблеми з підготовкою до ультразвуку, потрібно обговорити їх з лікарем до призначення процедури.

Проведення

Після прибуття пацієнта буде показана окрема кімната. Людини попросять зняти будь-які прикраси, які можуть перешкодити роботі з ультразвуком. Коли пацієнт готовий, фахівець з ультразвуку застосує невелику кількість гелю на водній основі до голівці перетворювача і акуратно пересуне його вздовж коліна з помірним або помірним тиском, щоб захопити чіткі зображення. Технік може попросити змінити позиції, щоб захопити всі необхідні зображення. Як тільки він закінчить, можна стерти гель і одягнутися.

УЗД колінного суглоба: показання, проведення і що показує

ЦІКАВІ НОВИНИ:

Загрузка...

Оцінка становитиме приблизно 15 хвилин для одного коліна і 30 хвилин для обох. Незабаром після призначення рентгенолог перегляне зображення і складе звіт про діагноз.

Ультразвукове обстеження зазвичай займає від 10 до 30 хвилин. У деяких випадках процедура може зайняти більше часу. Після процедури пацієнту може бути запропоновано почекати, поки зображення будуть переглянуті. Ультразвукова машина дуже чутлива до руху, тому важливо залишатися нерухомим під час процедури, якщо не вказано інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мета Т: показання, інструкція із застосування, відгуки

Що показує

Ультразвук суглоба використовує звукові хвилі для формування живого зображення зсередини тіла пацієнта. Це безболісний тест, який сьогодні використовується в медичній галузі. Ультразвук також іноді називають сонограмі, діагностичної сонографії або ультрасонографія. Медичний спеціаліст, який виконує ультразвук, називається сонографія.

Ультразвук коліна діагностує проблеми з внутрішніми органами суглоба, кровоносними судинами і структурами м’яких тканин навколо нього. Метою є вивчення колінного суглоба для ряду умов. Це включає оцінку суглоба, сухожиль, пов’язаних м’язів, бічних і медіальних колатеральних зв’язок, Бурса, латерального і медіального менісків, і заднього коліна.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО:

УЗД колінного суглоба: показання, проведення і що показує

Результати УЗД колінного суглоба

Ультразвук колінного суглоба може використовуватися в декількох випадках:

  • Для виявлення вибухне рідини з набряклого або запаленого суглоба.
  • Після травми м’яза, в суглобі або поблизу нього .
  • Для того, щоб визначити, чи є пошкодження в області колін.
  • щоб дослідити кісти.

Ще один плюс ультразвукового дослідження полягає в тому, що колінний суглоб можна динамічно досліджувати. Це означає, що або пацієнт рухає коліно під час обстеження, або лікар ковзає по коліну за допомогою ультразвукового зонда. Єдине обмеження полягає в тому, що ультразвук відбивається від кістки. тому він не може розпізнати що-небудь, що знаходиться за кістковою структурою.

Оцінити статтю
[Усього: Середній: ]

САМЫЕ ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ ЗА СЕГОДНЯ!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Загрузка...

Схожі статті

Артроз шийного відділу хребта: причини, симптоми і лікування

Marina

Харчування і дієта при ревматоїдному артриті: дозволені і заборонені продукти

Serega

Мазь Алезан: крем і гель для лікування суглобів

Andrey

Періартрит ліктьового суглоба — причини, симптоматика і методи лікування

Axel

Дисцит хребта: що це, класифікація та лікування

Serega

Мазі для лікування суглобів

Tanya

таблетки Диклофенак

Dmitry

Як лікувати грижу хребта поперекового відділу

Marina

Невралгія грудного відділу: причини, симптоми і лікування

Murcia

Залишити коментар